Аграрії Золотонощини завершують комплекс весняно-польових робіт

підживлення озимих зернових Управління агропромислового розвитку Золотоніської райдержадміністрації повідомляє про завершення аграріями проведення комплексу весняно-польових робіт на території району, інформують Новини Черкас.

Весняні польові роботи цього року традиційно розпочались з підживлення озимих культур  та багаторічних трав.

На початку третьої декади лютого та першої декади березня створились умови для початку проведення підживлення озимих культур. Першими вийшли в поле СТОВ «Пальміра», ТОВ «Баришівська зернова компанія», СТОВ «Богданівське», СТОВ «Агрофірма «Маяк».

Станом на 15 березня було підживлено 9400 га озимих зернових та 390 га озимого рапіку. Взагалі підживлення було виконано майже на 15 тис. га озимих культур та 3,5 тис. га багаторічних трав.

В короткі терміни було проведено закриття вологи  на зябі, озимих культурах та багаторічних травах.

Раніше звичайних термінів, а саме 28.03.2017 року розпочався посів ранніх зернових культур і однорічних трав.

В підсумку станом на 26 травня ярими культурами засіяно більше 56 тис. га, з них ранніми колосовими та зернобобовими 2458 га, загальна ж площа ярих  зернових становить більше 29 тис. га. З них кукурудзи 26 тис. га Високими темпами проведено посів соняшника на 11 тис. га,  цукрових буряків 412 га, сої більше 6 тис. га , сорго - 83 га, проса - 129 га, гречки - 311 га.

В планові строки згідно графіка проведено посів овочевого горошку, цукрової кукурудзи, овочів. В двох господарствах, що спеціалізуються на вирощуванні картоплі,  посаджено 426 га цієї культури.

Взагалі під час проведення весняно польових робіт використано більше 8,6 тис тонн добрив.

Погода цього року ніби перевіряє хліборобів на міцність і вміння працювати  в екстремальних умов. В квітні на території району випало всього 11 мм опадів, що становить 26 % від місячної норми. Було всього три доби з опадами. В травні 9,8 мм. Тому на 18 травня запаси продуктивної вологи під озимими в 10-тисантиметровому шарі становили всього 3 мм, під ячменем, кукурудзою і соняшником 13 мм.

Травневий дощ 12-13 в 7,7 мм тільки в незначній мірі поповнив водні запаси.

Погодні умови квітня  взагалі не були  сприятливими для розвитку ярих культур: заморозки у два періоди 10-13 і 18-25 квітня, причому температури у Золотоніському районі були самими низькими. Вітряна погода та суховії при низькій вологості повітря обумовили висушування верхнього шару ґрунту. Заморозок же 10-11 квітня пошкодив усі культури, які вегетували. На протязі 7 годин температура в  повітрі була на рівні -2,9 С, на поверхні ґрунту -6,2 С, над поверхнею ґрунту -6,5 С. Найбільших  пошкоджень завдано посівам кукурудзи, особливо ранніх строків посівів, гречки та ярого ріпаку. Пошкоджені квіти на озимому ріпаку. Пересіяно 386 гектарів кукурудзи на зерно та силос, 200 га гречки, 40 га сої,  26 га багаторічних трав.

Площі багаторічних трав, що пошкоджені заморозком, скошуються і закладаються в сінаж. Його заготовлено майже 6 тис.тонн. Всі площі посіяних сільськогосподарських культур перебувають під пильним наглядом спеціалістів, проводяться технологічні процеси по їх догляду.

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Затримано жительку м. Сміла, яка замовила вбивство власного чоловіка
  2. «Господар Митниці» вигнав техніку партнерів губернатора з будмайданчика (відео)
  3. «Скелет» у шафі Вельбівця
  4. Промисловці з Іспанії будуть виробляти сонячну енергію у Золотоноші
  5. Черкащанин розробив додаток, який дозволяє вчити мови, розблоковуючи смартфон
  6. Чигиринська влада закликає громадян зловити вандалів
  7. У Корсуні з’явилася вулиця героя АТО Сергія Білоушенка
  8. Зубик має конфлікт інтересів в Комітеті будівництва
  9. В Ірклієві в консервному цеху робітники не мають санітарних книжок
  10. На Чемпіонаті Світу із сучасного танцювального спорту черкаські дівчата здобули 8 кубків
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Гайда разом святкувати День молоді на березі Дніпра
Гайда разом святкувати День молоді на березі Дніпра
Завітайте 24-25 червня  о 10:00 в Долину троянд на всеукраїнський музично-мистецький open-air фестиваль "ГайдаFest", який Читати далі
На фестивалі “Холодний Яр” виступить “Тартак”
На фестивалі “Холодний Яр” виступить “Тартак”
Щороку дух Холодного Яру притягує все більшу кількість відвідувачів фестивалю не лише з різних куточків України, а й із-за Читати далі
Бумбокс приїде до Черкас
Бумбокс приїде до Черкас
Сьомого вересня, з концерту в Чернівцях, почнеться концертний тур Бумбоксу - "Голий Король". Турне присвячено виходу EP "Голий Читати далі
На концерті Катерини Бужинської в Тальному прозвучала прем’єра пісні
На концерті Катерини Бужинської в Тальному прозвучала прем’єра пісні
Концерт народної артистки України Катерини Бужинської тривав дві години при повному аншлагові. У залі Тальнівського центру Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ