Розвиток зеленого туризму на Черкащині розглянули на нараді

Розвиток сільського зеленого туризму - це реальне вирішення питання зайнятості сільських жителів, особливо в районах зі значним надлишком робочої сили.

Питання щодо сприяння розвитку зеленого туризму у Звенигородському, Корсунь-Шевченківському та Чигиринському районах розглядалося на нараді щодо підсумків роботи служби зайнятості Черкащини протягом І півріччя 2017 року, яка проходила на Звенигородщині під головуванням директора обласної служби зайнятості Григорія Дендемарченка та за участю директорів базових центрів зайнятості. Під час наради директори відповідних центрів активно обмінялися досвідом роботи з вказаних питань.

Про це повідомляє кореспондент онлайн-газети Новини Черкас.

Фахівцями центрів зайнятості області систематично проводяться інформаційні семінари щодо організації зеленого туризму, як напрямку підприємницької діяльності, на яких безробітні інформуються про стан ринку праці Черкащини та відповідного району, зокрема, про перспективи розвитку туризму в регіоні, знайомляться з організаційними аспектами та можливостями створення власного бізнесу у сфері сільського зеленого туризму. Водночас на заходи запрошуються і власники приватних осель, які діляться корисними порадами та власним досвідом з облаштування та оздоблення садиб, організації заходів пов’язаних з відпочинком у селі.

«Сільський туризм вважається видом підприємницької діяльності та включає в себе ведення особистого селянського господарства, організацію різних форм відпочинку у приватній садибі господаря з широкими можливостями використання природного ресурсу, матеріального і культурного потенціалу регіону. Тому для тих, хто проживає у сільській місцевості, має власну садибу, веде особисте селянське господарство і бажає відкрити власну справу у цій сфері, Черкаська обласна служба зайнятості надасть необхідну допомогу у започаткуванні власної справи, а також сприятиме створенню мережі сільського зеленого туризму на Черкащині», - відзначає директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

Зелений туризм на Звенигородщині

Зелений туризм на ЗвенигородщиніПитання щодо розвитку зеленого туризму у Звенигородському районі висвітлив директор районного центру зайнятості Леонід Микитенко.

Звенигородщина – це земля, яка дала людству великого генія українського народу – Тараса Шевченка, а сьогодні захоплює своєю мальовничою місцевістю.

Всього на території району діє 2 об’єкти зеленого туризму, які готові прийняти туристів – це садиби, які знаходяться в с. Моринці «Тарасові шляхи» та «Кобзарева колиска». Перша зелена садиба на території Звенигородщини з’явилася ще в 2001 році.

Власниці садиб дві рідні сестри Віра Чепурна та Лідія Шліхта систематично співпрацюють з районним центром зайнятості і беруть участь в тематичних семінарах на теми «Як розпочати власний бізнес» та «Від бізнес-ідеї до власної справи».

Тісна співпраця власників садиб налагоджена також з місцевою владою. Сільський голова Євгеній Штанько сприяє розвитку зеленого туризму в селі та надає господарям необхідну допомогу.

Туристичні шляхи Звенигородщиною завжди традиційно пролягають через с. Моринці, яке є заповідною територією та центром туристичного маршруту «Золота підкова Черкащини». Тому невипадково маршрут туристів завжди пролягає через подвір’я власниць садиб, які з великим задоволенням презентують свої володіння, знайомлять гостей з практичними навичками ведення сільського зеленого туризму, розповідають про вимоги до території садиб, проживання та харчування, організовують пізнавально-розважальні програми.

Для всіх гостей господині пропонують різноманітні заняття, де кожен бажаючи обере справу, яка буде йому до душі це і екскурсії Тарасовими шляхами, кінні, піші  та велопрогулянки околицями села, заняття на спортивних тренажерах, настільний теніс, вивчення Петриківського розпису з професійною майстринею, влітку та восени збирання ягід та грибів, купання у ставках, взимку катання на лижах та санчатах, для дітей функціонують ігрові майданчики та міні басейни.

Зелений туризм на Корсунь-Шевченківщині

Зелений туризм на Корсунь-ШевченківщиніПитання щодо розвитку зеленого туризму у Корсунь-Шевченківському районі висвітлила в. о. директора районного центру зайнятості Валентина Германова.

Корсунь-Шевченківщина вважається однією з найдавніших заповідних територій України, на якій розташовані вражаючі історичні пам’ятки – палацово-паркові комплекси та через яку пролягає мальовнича річка Рось.

Всього на території краю діє 5 об’єктів зеленого туризму, які готові прийняти туристів – це садиби «Наталі» (с. Карашина), «Курінь чорних запорожців» (м. Корсунь-Шевченківський), «Райський куточок» (с. Квітки), «А ми у двох»(с. Селище) та «Мальва озерна» (с. Миколаївка). Перша зелена садиба на території Корсунь-Шевченківщини з’явилася ще в 2004 році, в якому протягом року за сприяння центру зайнятості 8 осіб отримали одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності у сфері сільського зеленого туризму. Вже пізніше ще 7 осіб відкрили власні справи в сільській місцевості.

Для відвідувачів та гостей садиб господарі організовують майстер-класи з виготовлення ляльок-мотанок, гобеленів та килимів ручної роботи, послуги перекладача, фотографа, автобусних перевезень

Фахівцями Корсунь-Шевченківського районного центру зайнятості постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо організації самозайнятості безробітних громадян в напрямку сільського зеленого туризму. В профінформаційному секторі центру створено куточок «Сільський зелений туризм», в якому розміщені інформаційні матеріали з даного виду діяльності.

Водночас власники садиб систематично співпрацюють з районним центром зайнятості і беруть участь в інформаційних семінарах та тренінгах. Також налагоджена тісна співпраця власників садиб з місцевою владою та громадським об’єднанням «Відродження та розвиток українського села», які неодноразово спільно організовують різноманітні просвітницькі заходи, діляться досвідом, думками та ідеями щодо створення громадою привабливих зелених зон для відпочинку туристів.

Активними учасниками заходів є голова Черкаського обласного осередку спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму Василь Томіленко та його дружина Алла Томіленко, яка очолює районний осередок спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму.

Зелений туризм на Чигиринщині

Зелений туризм на Чигиринщині Питання щодо розвитку зеленого туризму у Чигиринському районі висвітлила директор районного центру зайнятості Світлана Коршунова.

Чигиринщина вважається унікальним куточком Черкащини, який славиться не тільки своєю історією, а й вражає самобутніми культурними традиціями, захоплюючими краєвидами і щирою українською гостинністю.

Всього на території Богданового краю діє 13 об’єктів зеленого туризму, які готові прийняти туристів – це садиби «Українська кухня «Холодний Яр» (с. Медведівка), «Чарівна гончарня» (с. Боровиця), "Картопляні розваги" (с. Головківка), «Медовий сад» (с. Мельники), "Ясний день" (с. Буда), «Хата Берегині «Дикий хутір» (с. Мельники), «Хата Отамана» (с. Мельники), комплекс з вулико-ліжками, просвітницько-розважальний комплекс «Зерноленд» (с. Івківці) та спілка родових помість "Первоцвіт" (с. Івківці). Туристичні шляхи Чигиринщиною завжди традиційно пролягають через ці господарства.

Для туристів і бажаючих відчути весь колорит Чигиринщини власники садиб пропонують проживання в екобудинках, продукцію власного виробництва, екскурсії по Холодному Яру, велотури, розважальні квести та пошуки скарбів, майстер-класи з молотіння снопів, ткацтва, виготовлення паперу, ляльки-мотанки, стрільби з луків та арбалетів, заняття у «Академії картопляних наук» та школі декоративно-ужиткової творчості «Art potato».

Серед успішних проектів зеленого туризму, які реалізовані за сприяння районного центру зайнятості – це започаткування власної справи колишніми безробітними Жанною Довгополою та Сергієм Зарубою.

Жанна Довгопола власниця садиби «Українська кухня «Холодний Яр», яка розташована в с. Медведівка. Жінка на території господарства має власну українську кухню, на якій для своїх гостей, під замовлення, готує справжні національні страви, які можна скуштувати на свіжому повітрі в спеціально облаштованій альтанці.

Ще один колишній безробітний Сергій Заруба маючи власну пасіку більше 10-ти років займався бджільництвом, тому і народилася ідея не просто займатися підприємництвом, а перетворити своє захоплення в надання послуг у сфері зеленого туризму. За рахунок отриманих коштів для відкриття власного бізнесу чоловік в свій час придбав додатково вулики і створив у власній садибі для відвідувачів справжній лікувальний комплекс з вулико-ліжками, на яких можна відпочити і оздоровитися завдяки життєвій енергії бджолосім’ї та повітрю, насиченому ароматом бджіл. Водночас Сергій пропонує туристам продукти бджільництва, проводить майстер-класи з виготовлення фігурних свічок з чистого воску. Власноруч вироблені різноманітні вироби чоловік успішно реалізовує. 

Родина, яка розвиває стародавні традиції гончарства на Чигиринщині – є подружжя Сергія та Ірини Мельників, які з двома неповнолітніми дітьми переїхали з Донеччини до с. Боровиця через військовий конфлікт на Сході. Звернувшись до центру зайнятості за допомогою у пошуку роботи та відвідавши ряд різноманітних семінарів вирішили відкрити власну справу. Ще до переїзду на Черкащину родина займалася гончарним ремеслом: виготовляла сувенірну продукцію та вироби з глини і кераміки. Тому саме історико-культурні надбання Чигиринського краю, самобутність нащадків козаків, наявність природного матеріалу справили надзвичайно великий вплив на подружжя і слугували новим успішним поштовхом для продовження улюбленої справи. Об’єднавшись в творчий тандем вони розпочали поступово організовувати свою діяльність та створили  нове підприємство ТОВ «ПДЛ-К». Навесні цього року чоловік вже працевлаштував на підприємство, на посаду менеджера зі збуту товарів, безробітного, з числа внутрішньо переміщених осіб та отримав від служби зайнятості компенсацію витрат на оплату праці цієї категорії населення.

Для розвитку свого бізнесу, влітку цього року, Сергій скористався шансом отримати фінансову підтримку та взяв участь у конкурсі з написання проектів на тему: «Село: кроки до розвитку», який спрямований реалізувати професійні плани та підтримати ініціативних людей, які проживають у сільській місцевості. Невдовзі доля посміхнулася Сергію – він переконливо для комісії обґрунтував свій проект на тему: «Виробництво та реалізація виробів з кераміки», успішно захистив його, став одним із 10 переможців конкурсу та виграв міні-грант. Для реалізації своїх задумів від керівника проекту чоловік отримав грошовий сертифікат у розмірі 40 тисяч гривень.

На сьогодні родина у своїй садибі «Чарівна гончарня» виготовляє вироби з глини проводить майстер-класи, а у перспективі планує розширювати своє виробництво, створювати нові робочі місця та надалі співпрацювати із службою зайнятості щодо працевлаштування безробітних.

ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. На Черкащині викрили медиків, які присвоїли фіктивну інвалідність сину посадовця
  2. У разі доведення вини, «горе-продавцям» світить до 12 років позбавлення волі
  3. Україна вже використала далекобійні ракети, надані Великою Британією, для ударів по території Росії.
  4. Президент ЛНЗ пішов із посади
  5. У росіянки відібрали землю на Черкащині
  6. Черкаські поліціянти вибороли призові місця на Чемпіонаті з триборства
  7. Треть покупателей онлайн-магазинов столкнулись с мошенниками
  8. Черкащанин Віталій Миколенко може пропустити Євро-2024. У чому причина
  9. Прямые трансляции и результаты матчей: где искать информацию?
  10. В Черкасской области три тысячи хасидов празднуют Шавоут
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ