В Черкасах навчатимуть на водіїв тролейбуса

На базі комунального підприємства «Черкасиелектротранс» з вересня поточного року розпочнеться професійне навчання зареєстрованих безробітних за професією «водій тролейбуса» з подальшим їх працевлаштуванням до роботодавця.

тролейбус у Черкасах

Питання щодо організації професійного навчання безробітних та співпраці на майбутнє із забезпечення кадрами підприємства, були обговорені під час робочої зустрічі директора Черкаського обласного центру зайнятості Григорія Дендемарченка з директором КП «Черкасиелектротранс» Петром Кучером та заступником директора Олексієм Вороною.

«Сучасний ринок праці перенасичений фахівцями особливо фінансової, юридичної сфери, натомість роботодавці потребують кваліфікованих працівників за робітничими професіями. Тому дієвим засобом прискорення працевлаштування наших клієнтів є організація професійного навчання безробітних. В багатьох випадках люди, які звертаються до служби, не можуть отримати роботу, оскільки їх професійні навички не відповідають вимогам роботодавця, або професія чи спеціальність не є затребуваною на ринку праці. У цьому випадку пропонуємо пройти професійне навчання, перенавчання або підвищити кваліфікацію», - наголосив в ході розмови керівник обласної служби зайнятості Григорій Дендемарченко. Він додав, що навчання здійснюється під конкретні замовлення роботодавців або за напрямками, які сприяють самозайнятості та веденню власного бізнесу.

Цього року професійне навчання проходили майже 5,2 тис. безробітних, а рівень  охоплення безробітних цією послугою становить – 13,8 %, що перевищує показник в цілому по Україні (12,8 %). Організація навчання під замовлення роботодавців дозволяє не лише забезпечити роботодавців працівниками необхідної кваліфікації, а й гарантує оперативне працевлаштування безробітним. Так з початку року 97,4 % безробітних одразу після його закінчення отримали роботу (в середньому по Україні цей показник становить 93,1 %).

Співпраця обласної служби зайнятості з підприємством у напрямку підбору робітничих кадрів шляхом організації професійного навчання водіїв тролейбуса розпочалася ще з 2005 року. Протягом 2005-2006 років для КП «Черкасиелектротранс» було організовано професійне навчання 32 безробітних за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Навчання проходило в Черкаському навчально-курсовому комбінаті. 

«Вже протягом 2016-2017 років у зв’язку з відновленням діяльності еклектричного транспорту в місті виникла потреба в кадрах за професією «водій тролейбуса». Черкаський міський центр зайнятості запропонував укомплектувати існуючі вакансії за рахунок безробітних. В результаті чого на базі Навчально-курсового комбінату «Київпастранс» (м. Київ) закінчили навчання і працевлаштовані на підприємство за набутою професією 12 осіб», - прокоментував директор КП «Черкасиелектротранс» Петро Кучер.

Також він відзначив, що у травні 2017 року підприємство отримало ліцензію на право здійснення професійно-технічної освіти за професією «водій тролейбуса».  Вже в грудні того ж року підприємство прийняло участь у відборі навчальних закладів і підприємств для організації професійного навчання безробітних. За рішенням комісії КП «Черкасиелектротранс» пройшло відбір на проведення такого навчання та проживання безробітних громадян під час учбового процесу.

Окрему увагу представників підприємства Григорій Дендемарченко звернув на впроваджені нові підходи в діяльності служби зайнятості – введення в експлуатацію нової веб-сторінки Черкаського обласного центру зайнятості «Єдине соціальне середовище зайнятості», на якій є можливість розміщувати відеорезюме, відеовакансії та презентації роботодавців, розповів про функціонування електронних кабінетів для клієнтів служби, запровадження профілювання зареєстрованих безробітних та соціальний супровід при працевлаштуванні і після працевлаштування за підходом кейс-менеджмент. 

Під час двостороннього діалогу сторони домовилися про проведення найближчим часом прес-туру на підприємстві із залученням провідних засобів масової інформації.

Довідково:

Одним із тих, хто перенавчився і вже cьогодні працює водієм тролейбуса в КП «Черкасиелектротранс» є колишній безробітній  черкащанин Олег Жалдак. «Мрія дитинства взяла верх, тому я вирішив змінити здобутий фах «кухара» на «водія тролейбуса». Навчання проходило в Києві, де столичні водії І класу розповідаючи теорію, надали можливість закріплювати нові знання на практиці. Я задоволений, що дізнався ряд різноманітних секретів з водіння, які допомагають мені вже сьогодні вправно керувати і впевнено відчувати себе під час перевезення пасажирів по місту», - розповів Олег.

 

Теги: Черкаси

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Краєзнавець розповів про сліди природних катастроф на території Черкас
  2. У Моринській та Матусівській ОТГ запроваджено громадський бюджет
  3. На серпень Моринська громада готує фестиваль «Спас Медовий»
  4. Христинівські школярі провели екологічну акцію
  5. «Людина з табуретом». У Черкасах покажуть документальний фільм про відомого українського режисера
  6. На Черкащині сім громадян з обмеженими можливостями відкрили власну справу
  7. Черкаський професор виступить у Державному департаменті США від України
  8. Всесвітньо відомий фонд “Four Paws International” допоміг 3 районам Черкащини вирішити питання безпритульних тварин
  9. Цьогоріч у Матусівській ОТГ відкриють ЦНАП, міні-футбольне поле та ремонтуватимуть дороги громади власною технікою
  10. «Інститут кооперації і місцевого самоврядування» Черкащини планує законодавчо вирішувати земельні та бюджетні питання громад
ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш портал


 
Святослав Вакарчук виступить у Черкасах
Святослав Вакарчук виступить у Черкасах
24 травня у Черкаському палаці культури відбудеться головна музична подія весни - концерт Святослава Вакарчука з оркестром. До Читати далі
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
13 грудня у Черкасах відбудеться творча зустріч із фронтменом музичного рок-гурту «Фіолет» Сергієм Читати далі
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «KUTAISI» знову завітає в Україну. Це справжній культурний Читати далі
Єгор Грушин у Черкасах презентує альбом Ritorno
Єгор Грушин у Черкасах презентує альбом Ritorno
Відомий український композитор Єгор Грушин презентує свій новий альбом “Ritorno” у Черкасах 5 листопада. Альбом Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ