Обласні депутати не підтримали своїм рішенням розвиток на Черкащині нових громад

Обласні депутати не підтримали своїм рішенням розвиток на Черкащині нових громад Депутатський корпус Черкаської обласної ради не підтримав зміни  до перспективного плану громад, позбавивши цим розвитку 24 нових ОТГ та масштабування ще  4 уже існуючих громад.

- Процес створення нових ОТГ передбачає включення їх до перспективного плану, який і затверджує обласна рада, - коментує Сергій Слинько, директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування (створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону). – Зміни до перспективного плану, який обласна рада розглядала сьогодні, стосувалися, в першу чергу, початку діяльності на Черкащині 24 нових громад та приєднання 8 сіл до ще 4 громад, уже існуючих – що, у підсумку, отримають більші можливості для свого розвитку. Громади пройшли до цього великий шлях   - у кожному із 86 населених пунктів утворених громад відбулося щонайменше по 2 масштабних громадських обговорення та 3 сесії місцевих рад. Наш Центр провів значну попередню роботу, допомігши громадам із попередніми розрахунками їх фінансової спроможності та перспектив кожної ОТГ. Всі депутати отримали повний комплект розрахунків по всіх громадах, передбачених перспективним поаном.

За даними Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування  доходи ОТГ, передбачені у проекті перспективного плану, зростають в середньому у 2,6 рази. Це відбувається за рахунок передачі додаткових доходів, а саме -  60 % ПДФО, освітньої та медичної субвенцій, базової дотації та інших доходів. А це в свою чергу реалізується вразі визнання спроможними громадами Кабміном, де рішення приймається на основі перспективного плану.

- Прикро, але депутати, що мають представляти спільні інтереси громад області, не дослухались до представників цих інтересів – сільських голів. Попри те, що в депутатському корпусі є політичні сили, які входять у парламентську більшість, і представляють позицію Президента, частина з них не проголосувала за реформу місцевого самоврядування, підтримка якої задекларована їх партією, - зазначив радник з питань децентралізації Черкаського ЦРМС Сергій Гончар. - Не підтримавши сьогодні процес створення нових громад на Черкащині, депутати Черкаської обласної ради позбавили їх можливості отримати бюджетну самостійність, державну підтримку та інші можливості для розвитку, які отримують створені ОТГ.

Коментарі

Села Левченкове і Тополі Драбівського району не один раз збирались і голосували за приєднання до Драбова, надіслали відмову за приєднання до Плешканів. Але в плані їх насильно, без врахування думки громади, приєднують до Плешканів і переводять у Золотоніський район. То про яке добровільне об'єднання може іти мова? Мабуть вирішують усе великі гроші земельних магнатів, які готують собі панські угіддя.
9 сентября 2018 22:15
Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Краєзнавець розповів про сліди природних катастроф на території Черкас
  2. У Моринській та Матусівській ОТГ запроваджено громадський бюджет
  3. На серпень Моринська громада готує фестиваль «Спас Медовий»
  4. Христинівські школярі провели екологічну акцію
  5. «Людина з табуретом». У Черкасах покажуть документальний фільм про відомого українського режисера
  6. Черкаський професор виступить у Державному департаменті США від України
  7. На Черкащині сім громадян з обмеженими можливостями відкрили власну справу
  8. Всесвітньо відомий фонд “Four Paws International” допоміг 3 районам Черкащини вирішити питання безпритульних тварин
  9. Цьогоріч у Матусівській ОТГ відкриють ЦНАП, міні-футбольне поле та ремонтуватимуть дороги громади власною технікою
  10. «Інститут кооперації і місцевого самоврядування» Черкащини планує законодавчо вирішувати земельні та бюджетні питання громад
ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш портал


 
Святослав Вакарчук виступить у Черкасах
Святослав Вакарчук виступить у Черкасах
24 травня у Черкаському палаці культури відбудеться головна музична подія весни - концерт Святослава Вакарчука з оркестром. До Читати далі
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
13 грудня у Черкасах відбудеться творча зустріч із фронтменом музичного рок-гурту «Фіолет» Сергієм Читати далі
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «KUTAISI» знову завітає в Україну. Це справжній культурний Читати далі
Єгор Грушин у Черкасах презентує альбом Ritorno
Єгор Грушин у Черкасах презентує альбом Ritorno
Відомий український композитор Єгор Грушин презентує свій новий альбом “Ritorno” у Черкасах 5 листопада. Альбом Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ