На Черкащині набуває популярності одна з найпрестижніших професій

Вже 16-й рік поспіль 5 грудня в Україні відзначається професійне свято – День працівників статистики. Ця дата пов’язана з проведенням у 2001 році першого Всеукраїнського перепису населення – найбільш масштабної статистичної роботи.

статистика

Органи статистики здійснюють державну статистичну діяльність, спрямовану на збір та обробку статистичної інформації про масові економічні, соціальні, демографічні, екологічні явища й процеси, що відбуваються в Україні та її регіонах.

Статистики обробляють величезну кількість даних, збирають інформацію, аналізують, записують, підсумовують, викреслюють. Саме вони знають, скільки в країні агрономів, шахтарів, пенсіонерів, студентів, працездатного населення, річок, озер, селищ, міст тощо. Загалом, всі цифри — під контролем. Всі підсумки статистичних розробок в тому чи іншому вигляді надаються органам управління і засобам масової інформації. Статистичні дані регулярно оприлюднюються в газетах, на радіо та телебаченні.

За проведеним у 2016 році дослідженням професія «статистик» опинилася на другому місці серед найкращих професій в Україні. Ця професія не тільки перспективна, але і добре оплачувана. Варто відзначити, що статистик повинен мати математичну або фінансово-економічну освіту, знати основи економічної статистики, методи статистичного і технічного аналізу показників роботи організацій, вміти працювати з документами фінансової звітності підприємств, знати базові комп'ютерні програми за статистикою.

На сьогодні „Аналіз даних” (нова прикладна математична спеціальність) та „Статистика” – є найпоширенішими і найпрестижнішими прикладними математичними спеціальностями в університетах Європи, Америки, Азії.

Про сучасну статистику не можна говорити без науки про дані – Data Science та комп'ютерні науки – Computer Science. Ці науки нерозривно пов'язані між собою, переплітаються і проникають одна в одну.

Спектр задач, що виникають на перетині сучасної статистики і означених наук, широкий і різноманітний — від штучного інтелекту, рекомендаційних та пошукових систем і веб-аналітики в Інтернеті до кібербезпеки і прогнозування випадкових процесів.

Студенти, опановуючи спеціальність „Статистика” за спеціалізацією „Аналіз даних” з одного боку, отримують фундаментальну найсучаснішу спеціальну математичну й аналітичну підготовку, — для них викладають розвинені курси математичного та функціонального аналізу, лінійної алгебри, диференціальних рівнянь, теорії ймовірностей, математичної статистики, теорії випадкових процесів та ін.; з іншого боку, отримують серйозну підготовку з базових дисциплін комп'ютерних наук, зокрема курси з мови С++, об'єктно-орієнтованого програмування, Visual Basic, SQL, спеціальні курси — мова програмування R, TEX, сучасні математичні пакети MATLAB, Maple, Statistica.

На сьогодні фактично не існує сфер діяльності людини, де б не працювали фахівці з аналізу даних — від сучасних задач IT-технологій (Machine Learning, Data Mining, Big Data) до економіки, фінансів, страхування, прогнозування, стратегічного планування, оцінки ризиків, медицини, фармакології, біостатистики, соціології, психології, геології, наукових досліджень з фізики, хімії, біології, генетики. Професія „Аналітик даних” — одна з найпрестижніших і найдефіцитніших професій, а попит на аналітиків даних як в Україні так і за кордоном демонструє стабільний ріст.

З початку 2018 року від роботодавців Черкащини надійшло 153 вакансії статистиків, економістів-статистиків та статистиків медичних, з них за сприяння обласної служби зайнятості укомплектовано 118 вакансій. Середня тривалість укомплектування поданих вакансій становила п’ять календарних днів. 

Вакансії таких фахівців надійшли від СТОВ «АГРОКО», ТОВ «Черкасигаз», підприємств «Уманські енергетичні мережі», «Торговий дім Поляков», КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги ім. Родини Симиренків» Мліївської сільської ради, КЗ «Черкаська обласна дитяча лікарня» Черкаської обласної ради, КНП «Перша Черкаська міська лікарня» Черкаської міської ради, КНП «Канівський Центр первинної медико-санітарної допомоги» та КНП «Шполянський Центр первинної медико-санітарної допомоги».

Що стосується громадян, які шукали роботу за вищевказаними професіями, то таких у поточному році було 929 осіб, з них 218 громадян працевлаштовано. На сьогоднішній день на обліку служби зайнятості перебуває 441 безробітний.

Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становить близько 4-6 тис. грн.

Довідково: На Черкащині спеціальність «Статистика» за освітньою програмою «Аналіз даних (Data Science) та комп’ютерна статистика» можна опанувати на факультеті інформаційних технологій і систем (кафедра статистики та прикладної математики) Черкаського державного технологічного університету.

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Як черкащани на Памірі шукали снігову людину
  2. Обогревательные панели в интернет-магазине КТУ
  3. Силосна плівка від компанії «АГ-БАГ-УКРАЇНА» – гарантія якісного збереження корму
  4. Як була побудована Черкаська дамба - восьме диво світу
  5. Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
  6. Протягом дії мораторію на Черкащині померли понад 60 тисяч землевласників
  7. Канівський міський голова: «Ситуація напружена, але ми зробимо все, щоб наші вчителі були з зарплатами»
  8. На Черкащині набуває популярності одна з найпрестижніших професій
  9. В Черкассах возобновил работу МакДональдз на ул. Смелянской
  10. Чи загрожує черкащанам Дніпровський каскад?
ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш портал


 
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
13 грудня у Черкасах відбудеться творча зустріч із фронтменом музичного рок-гурту «Фіолет» Сергієм Читати далі
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «KUTAISI» знову завітає в Україну. Це справжній культурний Читати далі
Єгор Грушин у Черкасах презентує альбом Ritorno
Єгор Грушин у Черкасах презентує альбом Ritorno
Відомий український композитор Єгор Грушин презентує свій новий альбом “Ritorno” у Черкасах 5 листопада. Альбом Читати далі
На благодійний концерт у Канів завітає легенда гурту Prodigy Лірой Торнгілл
На благодійний концерт у Канів завітає легенда гурту Prodigy Лірой Торнгілл
У липні у Каневі організовують благодійний концерт, на який завітає чимало українських артистів та навіть зірок із світовим Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ