Боротьба з кліматичними змінами може врятувати мільйони життів

Кліматичні дослідження часто вказують на шкідливі наслідки для здоров'я людей, пов'язані зі зростанням атмосферних температур, екстремальними погодними явищами та іншими наслідками зміни клімату.

Всесвітньою організацією охорони здоров'я

Photo by: unknown; License: Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication

Доповідь, опублікована Всесвітньою організацією охорони здоров'я 5 грудня, детально описує переваги, до яких може призвести вирішення цієї проблеми. Згідно з доповіддю, досягнення зобов'язань за угодою, прийнятої в Парижі в 2015 році, може заощадити мільйони життів і сотні мільярдів доларів до середини століття.

Очікується, що досягнення цілей, викладених у Паризькій угоді, дозволить зберегти більше 1 мільйона життів на рік тільки від забруднення атмосфери до 2050 року. Як повідомляється в доповіді, причинами кліматичних змін в основному є спалення викопного палива, що призводить до загибелі приблизно 7 мільйонів людей в усьому світі від забруднення повітря на вулиці та в  приміщенні.

Паризька угода є запорукою представників країн по всьому світу для боротьби зі зміною клімату, зокрема шляхом зменшення викидів вуглецю в країнах учасницях та призупинення глобального потепління до рівня, що не перевищує 2 градуси за Цельсієм, до кінця століття. Сполучені Штати зобов'язалися вийти з угоди минулого року.

Глобальні лідери та посадові особи зібралися на два тижні зустрічей (з 3 по 14 грудня) на 24-й Конференції Сторін Рамкової конвенції Організації Об'єднаних Націй про зміну клімату, щоб створити перелік правил, який перетворить паризьку угоду про клімат у діючу реальність. Вони прагнули встановити правила, визначити фінансування та створити способи перевірки виконання країнами своїх зобов'язань. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав до дії у Польщі, повідомивши зібраним делегатам, що "ми переживаємо глибокі проблеми, пов’язані зі зміною клімату".

Новий звіт ВООЗ, який був запущений на КС24, ґрунтується на внесках понад 80 медичних працівників, наукових експертів та представників громадянського суспільства та міжнародних агентств, які протягом трьох десятиліть працювали над проблемами зміни клімату та охорони здоров'я.

забруднення повітря

Photo by: pixabay.com; License: CC0 License

Згідно з авторами доповіді, найбільш прямим зв'язком між зміною клімату та поганим здоров'ям є забруднення повітря. Серед усіх країн Китай найчастіше звинувачується в забрудненні повітря. Дані зі звітів та досліджень разом з фотографіями стурбованих мандрівників говорять самі за себе. В останні кілька років країна намагається контролювати та зменшувати обсяги забруднення повітря. Завдяки планам дій з боротьби з забрудненням повітря, уряд зміг дещо покращити ситуацію. Але регіону ще далеко до свіжого повітря. Макао, азартна столиця світу, все ще бореться і переживає небезпечний рівень забруднення. У січні якість повітря в регіоні п'ять разів перевищила безпечний рівень. Будучи природоохоронцем та професійним гравцем в покер, Лів Борі є частим гостем азартних шоу Макао. Використовуючи свої профілі Instagram та повідомлення у Twitter вона часто намагається звернути увагу громадськості на цю серйозну проблему. У більшості випадків на фотографіях з Макао ви не бачите ні сонячного світла, ні навіть плями синього неба. За словами Лів, засоби масової інформації часто бомбардують людей історіями, які роблять шум. Але коли справа доходить до забруднення повітря, що набагато частіше впливає на нас і на наше життя, засоби масової інформації часто тихі. Зміна клімату є найбільш суттєвим екзистенційним викликом у світі, і ті, хто хоче інформувати про це, як і раніше задаються питанням, як передати його розміри та масштаби. У нещодавній колонці The Post, Маргарет Салліван заявила, що засоби масової інформації повинні повідомляти про зміни клімату, адже це "єдина новина, яка має значення". Уряд США заявив, що зміна клімату є загрозою для національної безпеки. Світовий банк попередив про руйнівний вплив зростаючих температур на економіку. Білл Маккінбен, співзасновник 350.org, заявив, що зміна клімату - це найбільша подія, що відбувається кожного дня.

земна куля, зміна клімату

Photo by: NASA; License: Public Domain

У новій доповіді ВООЗ йдеться про те, що вирішення проблеми зміни клімату - це область можливостей. Це покращить наше здоров'я, заощадить гроші, а також стимулює економічний розвиток, тому що здоровіші люди зможуть бути більш продуктивними. Інші доповіді погоджуються з тим, що це є можливістю та потенціалом для вигоди.

Що стосується Паризької угоди, немає сумнівів у тому, що якщо ми будемо відповідати цим цілям, ми врятуємо життя та зменшимо навантаження на систему доставки медичних послуг, що означатиме, що люди не зіткнуться з таким слабким здоров'ям. Збереження життя та послуги охорони здоров'я заощаджують гроші. Рятуючи життя, ми поліпшуємо здоров’я і заощаджуємо кошти.

Як згадувалося в новому звіті ВООЗ, на місцевому рівні люди можуть внести дійсно важливі зміни, що може допомогти розширити можливості громад та фактично внести значущі зміни на цих місцевих рівнях, що дозволить як скоротити викиди парникових газів, так і допомогти у поліпшенні здоров'я та перетворення міст на більш життєздатні. Одне з головних і критичних повідомлень у цьому звіті полягає в тому, що ми не можемо окремо розділяти зміни клімату та здоров'я - як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Лучшие тренинги в Киеве в бизнес-школе GEBS
  2. Краєзнавець розповів, де у Черкасах бачили привидів
  3. У черкаському пологовому будинку скалічили немовля
  4. За прийом на роботу без трудового договору - штраф 111 тисяч гривень
  5. Компанія «UKRAVIT» розширює свої виробничі потужності у Черкасах
  6. У Черкасах податкова міліція затримала «тютюнового короля»
  7. Черкасами проїхався Різдвяний тролейбус
  8. «Черкаський Мафусаїл» - стало відомо, скільки років було легендарному черкаському довгожителю
  9. Під закінчення року Собаки черкаські герої-рятівники завели живого талісмана
  10. Через неефективний менеджмент черкаське підприємство втратить більше 30 мільйонів гривень
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
13 грудня у Черкасах відбудеться творча зустріч із фронтменом музичного рок-гурту «Фіолет» Сергієм Читати далі
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «KUTAISI» знову завітає в Україну. Це справжній культурний Читати далі
Єгор Грушин у Черкасах презентує альбом Ritorno
Єгор Грушин у Черкасах презентує альбом Ritorno
Відомий український композитор Єгор Грушин презентує свій новий альбом “Ritorno” у Черкасах 5 листопада. Альбом Читати далі
На благодійний концерт у Канів завітає легенда гурту Prodigy Лірой Торнгілл
На благодійний концерт у Канів завітає легенда гурту Prodigy Лірой Торнгілл
У липні у Каневі організовують благодійний концерт, на який завітає чимало українських артистів та навіть зірок із світовим Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ