У Черкасах зібрали перший врожай з насіння, що росло в повітрі

У Черкасах зібрали перший врожай з насіння, що росло в повітріДоки українці у спеку «плавляться» на городах, в Черкасах з’явилось місце, де в прохолоді боксів, без ґрунту, достигають врожаї великих і соковитих, без жодного шкідника чи захворювання, плодів. Це – лабораторії «Інституту здоров’я рослин», відкритого у Черкасах на базі компанії «UKRAVIT». На площі у 400 квадратних метрів, під променями ультрафіолету, тут вирощують 5 культур – полуницю, базилік, перець, огірки та помідори.

- Починали експерименти із розсади, а цьогоріч виростили повноцінний врожай просто із зернин, – розповідає керівник агробіологічної лабораторії «Інституту здоров’я рослин» Володимир Конограй. – Увесь секрет вирощування рослин без ґрунту – світло, вода і стабільна температура. Коренева система рослин знаходиться у повітрі і з заданою періодичністю обприскується водою із добривами. В таких умовах рослини ростуть набагато швидше: збалансоване живлення, відсутність стресових умов, стабільні температура та вологість дають змогу значно пришвидшити отримання урожаю. Аеропонні врожаї можна збирати цілий рік: томат і перець – до 4 разів, салат – аж до 12.

- Крім відсутності шкідників і хвороб, рослинам не загрожує нестабільність природних умов, – констатує керівник сервісно-аналітичного центру «Інституту здоров’я рослин» Ірина Перехрест. – Відтак, таке вирощування зменшує всі ризики, що можуть виникнути в польових умовах.

За словами вчених Інституту, перспективи перенесення аеропоніки з лабораторій у сільгоспвиробництво – цілком реальні. Тепличні комплекси з вирощування рослин методом аеропоніки можна створювати на базі старих фермерських господарств, у підвальних приміщеннях.

Сьогодні аеропоніка є одним із провідних напрямків розвитку світового АПК – і, завдяки розробкам наших вчених Україна має всі можливості стати лідером цього ринку. Агроновація зацікавила навіть родину Масків (експерименти із вирощування рослин у повітрі проводить молодший Маск – Кімбал, відомий ресторатор). Компанія «UKRAVIT» як провідний вітчизняний виробник засобів захисту рослин і мікродобрив проводить дослідження аеропоніки, аби в перспективі розпочати промисловий випуск добрив для вирощування рослин без ґрунту.

Крім того, «Інститут здоров’я рослин» планує проводити дослідження із соняшником – працювати над виведенням сорту, що швидко ростиме і буде адаптованим для вирощування й у польових умовах. І перші досліди в цьому напрямку тут вже здійснили.

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Рада підприємців Черкащини вимагає втручання Президента у критичну ситуацію на ринку енергетики України
  2. Хто такий кредитний брокер
  3. На Черкащині укомплектовано майже 140 вакансій рибалок
  4. У Черкасах заарештовано двох рекетирів
  5. Як змінить Черкащину відкриття ринку землі?
  6. На Тальнівщині археологи розкопали трипільський посуд
  7. У Степанецькій ОТГ реалізують два екопроекти завдяки грантам
  8. У Черкасах зібрали перший врожай з насіння, що росло в повітрі
  9. Мліївська громада нагороджує свою обдаровану молодь
  10. У Черкасах зібрали перший врожай з насіння, що росло в повітрі
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Святослав Вакарчук з камерним оркестром завершив Всеукраїнський тур у Черкасах
Святослав Вакарчук з камерним оркестром завершив Всеукраїнський тур у Черкасах
2 квітня 2019 року з Одеси розпочався Всеукраїнський тур Святослава Вакарчука з камерним оркестром «Віртуози Києва» Читати далі
Святослав Вакарчук виступить у Черкасах
Святослав Вакарчук виступить у Черкасах
24 травня у Черкаському палаці культури відбудеться головна музична подія весни - концерт Святослава Вакарчука з оркестром. До Читати далі
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
13 грудня у Черкасах відбудеться творча зустріч із фронтменом музичного рок-гурту «Фіолет» Сергієм Читати далі
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «KUTAISI» знову завітає в Україну. Це справжній культурний Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ