Найбільшим попитом у роботодавців Черкащини користуються водії, трактористи, кухарі та токарі

центр заянятостіЗ початку 2019 року роботодавці Черкаської області проінформували обласну службу зайнятості про наявність 23680 вакансій. За видами економічної діяльності: 35,1% вакансій пропонується у сільському господарстві, 18,6 % на підприємствах та установах переробної промисловості, 12,4 % - в оптовій та роздрібній торгівлі.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування та машин, на представників найпростіших професій, на працівників сфери торгівлі та послуг.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається серед водіїв автотранспортних засобів, трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва, трактористів, дорожніх робітників, водіїв навантажувача, робітників з обслуговування та експлуатації обладнання, токарів, операторів лінії у виробництві харчової продукції, серед кваліфікованих робітників з інструментом – на слюсарів-ремонтників, швачок, електрогазозварників, бетонярів, робітників з комплексного обслуговування будинків, мулярів, оброблювачів птиці, малярів, електромонтерів тощо.

Також затребувані працівники сфери торгівлі та послуг (продавці продовольчих та непродовольчих товарів, продавці-консультанти, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри, помічники вихователя, перукарі тощо).

Серед кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства найбільш затребувані рибалки прибережного лову, робітники на лісокультурних роботах, робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, оператори машинного доїння, тваринники, овочівники, плодоовочівники, лісоруби, птахівники.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи - бухгалтерів, агрономів, вчителів закладів загальної середньої освіти, економістів, а також сестер медичних.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники службових та виробничих приміщень, вантажники, укладальники-пакувальники, контролери енергонагляду.

Станом на 1 липня 2019 року у базі даних обласної служби зайнятості налічувалося 1376 вакансій. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 743 пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив понад 5,8 тис. грн. (на відповідну дату 2018 року – 5 тис. грн.), у 78,3% вакансій розмір заробітної плати – вище мінімальної.

За професійними групами, середній розмір оплати праці у вакансіях для законодавців, вищих державних службовців, керівників становив більше 6,7 тис. грн., для фахівців – 5,9 тис .грн., для кваліфікованих робітників з інструментом – 6,4 тис. грн., для робітників з обслуговування та експлуатації устаткування і машин – 6,1 тис. грн., для професіоналів – 6,3 тис. грн., для технічних службовців –5,4 тис. грн., для працівників найпростіших професій - 4,9 тис. грн.., для працівників торгівлі та послуг 4,7 тис. грн., для кваліфікованих працівників сільського господарства – 5,5 тис. грн..

Найвищий розмір оплати праці станом на 1 липня пропонується у вакансіях для командира повітряного судна (літака, вертольота) 30 тис. грн., начальника виробничого управління, монтажника систем утеплення будівель, фарбувальника (виробництво текстилю) по 15 тис. грн., бортмеханіка 14 тис. грн., агронома, лікаря, інспектора прикордонної служби, монтажника технологічного устаткування по 12 тис.грн., монтажника будівельного 11,3 тис. грн.

Станом на 1 липня 2019 року кількість зареєстрованих безробітних становила 14,2 тис. осіб, що на 3,9% менше, ніж на 1 липня 2018 року. Всього протягом січня-червня 2019 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 33,4 тис. безробітних громадян, що на 5% менше, ніж за цей період 2018 року.

За видами економічної діяльності, серед безробітних, які мали професійний досвід, 31,2% раніше працювали у сільському, лісовому та рибному господарстві; 16,2% в оптовій та роздрібній торгівлі; 14,3% у переробній промисловості.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин; працівники найпростіших професій; працівники торгівлі та послуг; законодавці.

Станом на 1 липня 2019 року на одну вакансію в середньому по Черкаській області претендувало 10 безробітних (станом на 1 липня 2018 року – 14 осіб).

Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у державному управлінні та обороні (42 особи), а найменше в освіті (4 особи). За професійними групами, найбільше претендентів на одну вакансію – серед законодавців, вищих державних службовців, керівників, менеджерів (24 особи), а найменше – серед кваліфікованих робітників з інструментом (5 осіб).

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. На Корсунщині молодь навчають бути активними лідерами у своїх громадах
  2. У Смілі прокладають труби до котелень
  3. На Черкащині боротимуться з жорстокістю до тварин
  4. Равликова ферма: на Катеринопільщині запрацював елітний агробізнес
  5. Олександр Турченяк: «Підвищення розміру мінімальної заробітної плати ляже черговим навантаженням на плечі підприємців»
  6. Експерт ділиться рецептом, як черкаським селянам заробити на молоці
  7. Ладижинська громада залучила інвесторів на 62 мільйони гривень
  8. У школах Дмитрушківської громади запроваджують роздільний збір відходів
  9. Іваньківська ОТГ: громада, орієнтована на добробут і комфорт для своїх людей
  10. Стеблівська ОТГ всього за 2 роки провела у громаді «медичну революцію»
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Святослав Вакарчук з камерним оркестром завершив Всеукраїнський тур у Черкасах
Святослав Вакарчук з камерним оркестром завершив Всеукраїнський тур у Черкасах
2 квітня 2019 року з Одеси розпочався Всеукраїнський тур Святослава Вакарчука з камерним оркестром «Віртуози Києва» Читати далі
Святослав Вакарчук виступить у Черкасах
Святослав Вакарчук виступить у Черкасах
24 травня у Черкаському палаці культури відбудеться головна музична подія весни - концерт Святослава Вакарчука з оркестром. До Читати далі
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
13 грудня у Черкасах відбудеться творча зустріч із фронтменом музичного рок-гурту «Фіолет» Сергієм Читати далі
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «KUTAISI» знову завітає в Україну. Це справжній культурний Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ