У черкаських ЗМІ домінують чоловіки

У черкаських ЗМІ домінують чоловікиУсього,  було досліджено 92 публікації у 4 черкаських друкованих ЗМІ обласного масштабу: «Вечірні Черкаси» (34 публікацій), «Акцент» (27), «7 днів Черкаси» (16), «Черкаський край» (15). «Нову Добу», також обрану для моніторингу від початку, наразі тимчасово припинили  видавати.

Загалом, за означений період відсоток експерток складає 20% від загальної кількості експерток та експертів, а героїнь – 34% від загальної кількості героїнь та героїв.

У темі освіти\науки спостерігаємо паритет експерток і експертів, а рубриці «інше» - героїнь та героїв. У всіх інших темах – домінування чоловіків. Найвищий відсоток експерток було виявлено у публікаціях, на медичну (29%) та розважальну (33%) тематику. Лише чоловіки коментували політичні та спортивні теми. Зовсім не писали видання у обраний період про волонтерство і війну.

Найбільше експерток виявлено у публікаціях газет «7 днів Черкаси» (26%), трохи менше – у газеті «Вечірні Черкаси» (21%), найменше – у «Черкаському краї» (9%).

Лише жінки є героїнями матеріалів на освітню тематику (100%), у 33% випадків – у матеріалах на медичну тематику, 17% – економіку/бізнес. У всіх інших темах героями матеріалів медіа обрали чоловіків.

Найбільше героїнь виявлено у публікаціях газети «Черкаський край»  (46%), найменше – у публікаціях газети  «Акцент» (5%).

За означений період моніторингу у друкованих ЗМІ Черкащини не виявлено жодної публікації на гендерну тематику та публікації, де вживались би гендерні стереотипи.

Водночас, зафіксовано значно більше маскулінітивів (65%), аніж фемінітивів. У виданні «Черкаський край» було виявлено 100% фемінітивів, у виданні «Акцент» - навпаки, маскулітивів.

В інтернет-виданнях за означений період було проаналізовано 360 публікацій у 5 інтернет-виданнях: «ПроЧерк» (89 публікацій), «Провінція» (39), «Про Головне» (43), «Дзвін» (133), «Zmi.ck.ua» (56 публікацій).

За результатами моніторингу виявлено 21% експерток від загального числа експерток та експертів і 25% від загального числа героїнь та героїв.

Згідно отриманих результатів, жінки як експертки превалюють у темі культури (65%) та освіти (61%). Однакова кількість експерток і експертів – у темі волонтерства. Зовсім їх не виявлено у тематиках політики та  війни.  Найвищий відсоток залучення жінок як експерток матеріалів зафіксовано в новинах інтернет-видання «Провінція» (28%), трохи менше –  «Zmi.ck.ua» (26%), найменше – «Про головне» (15%).

Як героїні жінки превалюють у публікаціях на тему медицини (69%), найменше їх у політичній тематиці (4%), зовсім відсутні у тематиці війни.

Найвищий відсоток героїнь (майже стільки ж, як героїв) – у матеріалах видання «Про головне» (45%), на другому місці - «Zmi.ck.ua» (30%),на останньому – «Провінція» (13%).

На відміну від друкованих ЗМІ, інтернет-видання активно використовують фемінітиви: у моніторинговий період їх зафіксовано 57%. Найбільша їх кількість виявлена у виданнях «Дзвін» (68%) і «Zmi.ck.ua» (67%), трохи менше – у новинах сайту «ПроЧерк» (62%), найменше –  у виданні «Провінція»  (25%).

Публікацій із яскраво вираженим вживанням гендерних стереотипів, як і тематичних публікацій на гендерну тематику, за означений період моніторингу у інтернет-ЗМІ Черкащини виявлено не було.

 

Індекс гендерної чутливості черкаських медіа у серпні 2019 р. склав 32%, що є середнім показником по Україні. Ознайомитися з результатами моніторингу медіа 24 областей України можна на сайті Волинського прес-клубу.

___________________

Гендерний моніторинг журналістських матеріалів регіональних видань проведений у межах проекту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», який реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Черкаські студенти і викладачі знову стажуватимуться у європейських вишах
  2. Набутівська ОТГ: новий ФАП, ЦНАП, дитячий оздоровчий табір
  3. Друковані ЗМІ в Україні: провальний сезон, який не закінчується
  4. Олександр Турченяк: Чи готова Україна до чергової кризи?
  5. У Жашківській громаді відроджують традицію концертів духової музики під відкритим небом
  6. Сім громад Черкащини до кінця року отримають інвестиційні паспорти
  7. Оголошено п’ятий Гендерний форум для регіональних медіа
  8. У Черкасах пройшов Всеукраїнський марш за тварин
  9. У черкаських ЗМІ домінують чоловіки
  10. Олександр Турченяк: Агропідприємцям, що хочуть «вижити», критично необхідно створювати кооперативи
ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш портал


 
Святослав Вакарчук з камерним оркестром завершив Всеукраїнський тур у Черкасах
Святослав Вакарчук з камерним оркестром завершив Всеукраїнський тур у Черкасах
2 квітня 2019 року з Одеси розпочався Всеукраїнський тур Святослава Вакарчука з камерним оркестром «Віртуози Києва» Читати далі
Святослав Вакарчук виступить у Черкасах
Святослав Вакарчук виступить у Черкасах
24 травня у Черкаському палаці культури відбудеться головна музична подія весни - концерт Святослава Вакарчука з оркестром. До Читати далі
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
13 грудня у Черкасах відбудеться творча зустріч із фронтменом музичного рок-гурту «Фіолет» Сергієм Читати далі
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «KUTAISI» знову завітає в Україну. Це справжній культурний Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ