Аудитори виявили порушень на загальну суму 244 млн грн у КП «Черкасиводоканал»

КП «Черкасиводоканал»

Черкаські аудитори виявили порушень та фактів неефективного використання коштів на загальну суму 244 млн грн у КП «Черкасиводоканал» Черкаської міської ради. Про це повідомили у прес-службі Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області.

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області під час планової ревізії фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Черкасиводоканал» Черкаської міської ради (далі – КП «Черкасиводоканал», Підприємство) за період з 01.09.2015 по 31.05.2020 року виявили фінансових порушень на загальну суму 244 млн грн.

В ході проведення ревізії встановлено, що обсяг виставлених Підприємством рахунків споживачам послуг з централізованого водовідведення менший за обсяг стічних вод (складова тарифу на централізоване водовідведення), перекачаних КП «Черкасиводоканал» на очисні споруди ПАТ «АЗОТ» (з врахуванням власних технологічних потреб Підприємства) для їх очистки. Тобто, КП «Черкасиводоканал» не вжило всіх заходів щодо встановлення споживачів, які користуються послугою з водовідведення безоплатно. На вимогу щодо проведеної роботи з виявлення несанкціонованого (бездоговірного) скиду стоків у систему централізованого водовідведення (незаконних врізок) Підприємство відповіді не надало. При умові виявлення Підприємством всіх споживачів, які скидали стоки у систему водовідведення, та виставлення їм рахунків за отримані послуги з централізованого водовідведення, тариф на послугу із централізованого водовідведення може розрахунково скоротитися на 15-18%.

Встановлено порушення вимог чинного законодавства, що призвели до завищення КП «Черкасиводоканал» суми субвенції з державного бюджету міському бюджету на погашення різниці в тарифах на загальну суму 4,4 млн грн.

Підприємство завищило обсяги та вартість виконаних ремонтно-будівельних робіт, що призвело до безпідставного перерахування ним коштів підрядним організаціям на загальну суму 1,1 млн грн.

Через несвоєчасне звернення КП «Черкасиводоканал» за погодженням дозволу на спеціальне водокористування виникла загроза припинення водопостачання міста Черкаси в листопаді 2019 року – лютому 2020 року. За відсутності дозволу на спеціальне водокористування, з порушенням Водного Кодексу України, Підприємством отримано дохід на суму понад 22 млн грн.

Придбане за рахунок коштів Міжнародного Банку реконструкції та розвитку обладнання для технічного переоснащення автоматизованої системи управління технологічними процесами (АСУТП) з використанням SCADA (850,9 одиниць товарно-матеріальних цінностей) на суму 51,8 млн грн Підприємством фактично не використовується. Виконання робіт з технічного переоснащення на КП «Черкасиводоканал» не виконані, обладнання не змонтоване та не експлуатується. Тобто, КП «Черкасиводоканал» не тільки не отримує економічний ефект від впровадження АСУТП, а й несе додаткові витрати по сплаті основного тіла кредиту та відсотків на суму поставленого, однак не змонтованого обладнання (51,8 млн грн).

Сплата Підприємством штрафних санкцій, пені на загальну суму 6,2 млн грн. Наприклад, КП «Черкасиводоканал» сплачено пені за невиконання зобов’язань за кредитом МБРР, які є наслідком неналежного виконання посадовими особами Підприємства взятих договірних зобов’язань за кредитом МБРР, а також недотримання вимог чинного законодавства щодо нарахування та сплати податків.

Слід відмітити, що в 2016-2019 роках КП «Черкасиводоканал» було прибутковим.

КП «Черкасиводоканал» подано розрахунки тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення на 2021 рік. Прогнозне зростання вартості централізованого водопостачання становить 21% та централізованого водовідведення – 8%. Введення в дію нових тарифів планується з 01.01.2021. В розрахунках тарифів враховано зростання цін на матеріальні та трудові ресурси, енергоносії, податки та збори, послуги сторонніх організацій, а також сплату основних сум субкредитів МБРР.

Через невжиття належних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості за надані послуги Підприємство не отримало 8,6 млн грн.

Дії посадових осіб КП «Черкасиводоканал» щодо розміщення коштів в ПАТ «АРТЕМ-БАНК» (залишок коштів на рахунку Підприємства в листопаді 2016 року становив 1,5 млн грн) призводять до втрати активів Підприємства на зазначену суму, оскільки відповідно до рішення Правління національного банку України з грудня 2016 року розпочалася процедура ліквідації АТ «АРТЕМ-БАНК».

Штучне нарощування КП «Черкасиводоканал» в період з червня по грудень 2017 року боргу по ПДВ на суму 7 млн грн може призвести до шкоди (збитків) Підприємства на 22 млн гривень.

Про результати ревізії проінформовано Прокуратуру Черкаської області, Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Матеріали ревізії передано до Служби безпеки України.

Теги: Черкаси

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. «Кілька тисяч дітей труять хімічними викидами»: депутат вимагає перевірити хімічні підприємства у районі «Дніпровський»
  2. Черкаські діти завоювали престижний японський «Приз Канагави»
  3. Навіщо зберігати степи та луки?
  4. У Смілі посадовець незаконно перереєстрував земельну ділянку з будинком
  5. На Черкащині готуються до відзначення 150-річчя з дня народження черкаського богатиря Піддубного
  6. Мешканці багатоповерхівки стали заручниками комунальної битви  двох управлінських компаній
  7. У Черкасах в оренду здають їдальню у будівлі поліції та приміщення гуртожитку університету – ФДМУ
  8. Двоє черкащан на вул. Припортовій шляхом підбору ключа проникли в квартиру та винесли з неї майно – прокуратура
  9. У Черкасах хочуть зробити КСН кориснішими для містян
  10. Відбулася зустріч голови Черкаської РДА Валерії Бандурко з головами ОТГ
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Snoop Dogg записав спільний трек з популярною українською співачкою
Snoop Dogg записав спільний трек з популярною українською співачкою
Вражаючою новиною поділилася 35-річна українська співачка Тіна Кароль. Народна артистка України запостила публікацію в Instagram, Читати далі
Star Media розпочала зйомки фільму «Я, "Побєда" і Берлін» за романом Скрябіна
Star Media розпочала зйомки фільму «Я,
Зйомки відбуватимуться у Києві, Львові та Берліні. Star Media розпочала зйомки фільму «Я, "Побєда" і Берлін» за Читати далі
Катя Осадча показала, як займається падлбордінгом (фото)
Катя Осадча показала, як займається падлбордінгом (фото)
Популярна українська телеведуча Катерина Осадча разом з чоловіком і синами вже кілька днів відпочиває в сонячній Туреччині. Зірка Читати далі
З'явилося відео побиття української топ-моделі Дар'ї Кирилюк в Туреччині
З'явилося відео побиття української топ-моделі Дар'ї Кирилюк в Туреччині
Її і друзів побили на одному з кращих курортів Туреччини. Українська модель Дарина Кирилюк поділилася інформацією про жорстоке Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ