Під час перевірки бюджету міста Черкаси виявлено порушень на суму 2,5 млрд грн – Держаудитслужба

герб міста ЧеркасиЗ метою забезпечення об’єктивного висвітлення суспільству порушень, виявлених під час контрольних заходів бюджету міста Черкаси Держаудитслужба надає стислу інформацію про зазначені контрольні заходи та виявлені порушення.

Державний фінансовий аудит міського бюджету міста Черкаси проведено відповідно до Плану проведення заходів державного фінансового контролю Державної аудиторської служби України на І півріччя 2020 року, затвердженого наказом Державної аудиторської служби України від 02.01.2020 № 2 (зі змінами).

Використовуючи визначений законодавством перелік інструментів реалізації державного фінансового контролю, у межах державного фінансового аудиту проведено ревізію міського бюджету міста Черкаси та ревізії фінансово-господарської діяльності в Департаменті охорони здоров’я та медичних послуг, Департаменті житлово-комунального комплексу, Департаменті економіки та розвитку, Департаменті управління справами та юридичного забезпечення, Департаменті архітектури та містобудування, «Черкасиводоканал» Черкаської міської ради.

За результатами контрольних заходів бюджету міста Черкаси виявлено порушень, недоліків та неефективних управлінських рішень на суму 2,5 млрд грн, з них таких, що призвели до втрат, на суму 0,4 млрд грн. Серед найбільш масштабних порушень є такі.

Департаментом архітектури та містобудування за рахунок коштів міського бюджету на суму 15,4 млн грн зайво оплачено підрядним організаціям завищену вартість ремонтних робіт.

Через необґрунтовані управлінські рішення Черкаської міської ради щодо надання пільг зі сплати податків і зборів протягом 2017 року – І півріччя 2020 року втрачено можливість отримання додаткових надходжень до міського бюджету міста Черкаси на загальну суму 25,9 млн гривень.

Черкаська міська рада з порушенням частини третьої статті 83 Земельного кодексу України прийняла 17 рішень про безоплатну передачу земельних ділянок у приватну власність загальною вартістю за нормативною грошовою оцінкою 6,7 млн грн. Через неприйняття рішень Черкаською міською радою щодо своєчасного виготовлення технічної документації із нормативної грошової оцінки земель міський бюджет втратив 24,3 млн гривень.

Прийняття неефективних рішень органами місцевого самоврядування щодо надання пільг з орендної плати призвело до втрати можливості додатково отримати доходи від оренди комунального майна на суму 3,5 млн грн. Крім того, через незабезпечення контролю з боку Департаменту фінансової політики Черкаської міської ради за прийнятими рішеннями міської ради комунальні підприємства та бюджетні установи міста не сплатили до міського бюджету коштів від оренди майна на загальну суму 34,9 млн гривень.

За рахунок коштів міського бюджету на суму 2,4 млн грн загальноосвітні навчальні заклади покрили витрати із комунальних та експлуатаційних послуг, спожитих сторонніми приватними суб’єктами господарювання.

При цьому на тлі зазначених фактів неефективного розпорядження коштами міського бюджету харчування в черкаських дошкільних навчальних закладах протягом 2018–2020 роки було неповноцінними, не дотримано норм харчування, а отже, лише у 2019 році дітям не додано продуктів на розрахункову суму 6,9 млн гривень.

Через завищення ціни одиниці продукції при здійсненні закупівлі продуктів харчування (картопля, масло вершкове) Департаментом освіти втрачено можливість отримання додаткового фінансового ресурсу в розмірі 1,8 млн грн, який можна було б спрямувати на придбання інших продуктів харчування.

Департаментом фінансової політики не реалізовано власного права на договірне списання банком коштів із рахунків комунальних підприємств на користь міського бюджету. Через незабезпечення виконання зобов'язань за місцевими гарантіями станом на 01.07.2020 міським бюджетом не отримано належних йому надходжень на загальну суму 27,6 млн грн, які могли бути спрямовані на розв’язання нагальних проблем громадян міста.

На комунальному підприємстві «Черкасиводоканал» Черкаської міської ради встановлено порушень фінансової дисципліни, фактів прийняття керівництвом Підприємства неефективних управлінських дій (рішень) на загальну суму 243,9 млн гривень.

Установлено порушення законодавства щодо здійснення публічних закупівель обсягом 368,7 млн гривень.

Це далеко не вичерпний перелік порушень, які були встановлені під час проведення ревізій міського бюджету міста Черкаси. На сьогодні проект аудиторського звіту по місту Черкаси надіслано на узгодження до відповідної міської ради, після після чого він буде опублікований на офіційному вебсайті Держаудитслужби.

Теги: Черкаси

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Мезотерапія: корисна процедура, яка покращує структуру волосся
  2. У Чигирині головний лікар лікарні допустив закупівлю медобладнання за завищеними цінами – прокуратура
  3. Черкащина отримала інноваційні ліки прямої дії на коронавірус
  4. На Черкащині викрили педофіла
  5. Підозрюваного за фактом хуліганства затримано в залі судового засідання Черкаського апеляційного суду
  6. У Черкаському районі відкрився новий активний парк (фото)
  7. На Черкащині з аукціону продадуть спиртзавод
  8. У Корсуні арбітражний керуючий підробив документи та завдав шкоди громаді на 2 млн гривень
  9. У Черкасах двоє злодіїв намагалися пограбувати квартиру та побили поліцейського
  10. У Черкасах чоловік побив дружину і сина та погрожував поліцейським
ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш портал


 
Минкульт Украины включил Филиппа Киркорова в перечень лиц, которые угрожают нацбезопасности
Минкульт Украины включил Филиппа Киркорова в перечень лиц, которые угрожают нацбезопасности
Министерство культуры и информационной политики Украины включило российского артиста Филиппа Киркорова в перечень людей, которые Читати далі
Я громадянин світу: проєкт TANA презентує новий сингл після повернення в Україну
Я громадянин світу: проєкт TANA презентує новий сингл після повернення в Україну
У 2017-му році український проєкт TANA розпочав підкорювати слухачів Британії. Вже за два роки, проєкт повернувся в Україну та Читати далі
Krechet випускає кліп на трек «Засинай»
Krechet випускає кліп на трек «Засинай»
Ідея відео – відображення настрою сучасного суспільства: безкарність, несправедливість, відірваність влади від народу. В Читати далі
Snoop Dogg записав спільний трек з популярною українською співачкою
Snoop Dogg записав спільний трек з популярною українською співачкою
Вражаючою новиною поділилася 35-річна українська співачка Тіна Кароль. Народна артистка України запостила публікацію в Instagram, Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ