Під час перевірки бюджету міста Черкаси виявлено порушень на суму 2,5 млрд грн – Держаудитслужба

герб міста ЧеркасиЗ метою забезпечення об’єктивного висвітлення суспільству порушень, виявлених під час контрольних заходів бюджету міста Черкаси Держаудитслужба надає стислу інформацію про зазначені контрольні заходи та виявлені порушення.

Державний фінансовий аудит міського бюджету міста Черкаси проведено відповідно до Плану проведення заходів державного фінансового контролю Державної аудиторської служби України на І півріччя 2020 року, затвердженого наказом Державної аудиторської служби України від 02.01.2020 № 2 (зі змінами).

Використовуючи визначений законодавством перелік інструментів реалізації державного фінансового контролю, у межах державного фінансового аудиту проведено ревізію міського бюджету міста Черкаси та ревізії фінансово-господарської діяльності в Департаменті охорони здоров’я та медичних послуг, Департаменті житлово-комунального комплексу, Департаменті економіки та розвитку, Департаменті управління справами та юридичного забезпечення, Департаменті архітектури та містобудування, «Черкасиводоканал» Черкаської міської ради.

За результатами контрольних заходів бюджету міста Черкаси виявлено порушень, недоліків та неефективних управлінських рішень на суму 2,5 млрд грн, з них таких, що призвели до втрат, на суму 0,4 млрд грн. Серед найбільш масштабних порушень є такі.

Департаментом архітектури та містобудування за рахунок коштів міського бюджету на суму 15,4 млн грн зайво оплачено підрядним організаціям завищену вартість ремонтних робіт.

Через необґрунтовані управлінські рішення Черкаської міської ради щодо надання пільг зі сплати податків і зборів протягом 2017 року – І півріччя 2020 року втрачено можливість отримання додаткових надходжень до міського бюджету міста Черкаси на загальну суму 25,9 млн гривень.

Черкаська міська рада з порушенням частини третьої статті 83 Земельного кодексу України прийняла 17 рішень про безоплатну передачу земельних ділянок у приватну власність загальною вартістю за нормативною грошовою оцінкою 6,7 млн грн. Через неприйняття рішень Черкаською міською радою щодо своєчасного виготовлення технічної документації із нормативної грошової оцінки земель міський бюджет втратив 24,3 млн гривень.

Прийняття неефективних рішень органами місцевого самоврядування щодо надання пільг з орендної плати призвело до втрати можливості додатково отримати доходи від оренди комунального майна на суму 3,5 млн грн. Крім того, через незабезпечення контролю з боку Департаменту фінансової політики Черкаської міської ради за прийнятими рішеннями міської ради комунальні підприємства та бюджетні установи міста не сплатили до міського бюджету коштів від оренди майна на загальну суму 34,9 млн гривень.

За рахунок коштів міського бюджету на суму 2,4 млн грн загальноосвітні навчальні заклади покрили витрати із комунальних та експлуатаційних послуг, спожитих сторонніми приватними суб’єктами господарювання.

При цьому на тлі зазначених фактів неефективного розпорядження коштами міського бюджету харчування в черкаських дошкільних навчальних закладах протягом 2018–2020 роки було неповноцінними, не дотримано норм харчування, а отже, лише у 2019 році дітям не додано продуктів на розрахункову суму 6,9 млн гривень.

Через завищення ціни одиниці продукції при здійсненні закупівлі продуктів харчування (картопля, масло вершкове) Департаментом освіти втрачено можливість отримання додаткового фінансового ресурсу в розмірі 1,8 млн грн, який можна було б спрямувати на придбання інших продуктів харчування.

Департаментом фінансової політики не реалізовано власного права на договірне списання банком коштів із рахунків комунальних підприємств на користь міського бюджету. Через незабезпечення виконання зобов'язань за місцевими гарантіями станом на 01.07.2020 міським бюджетом не отримано належних йому надходжень на загальну суму 27,6 млн грн, які могли бути спрямовані на розв’язання нагальних проблем громадян міста.

На комунальному підприємстві «Черкасиводоканал» Черкаської міської ради встановлено порушень фінансової дисципліни, фактів прийняття керівництвом Підприємства неефективних управлінських дій (рішень) на загальну суму 243,9 млн гривень.

Установлено порушення законодавства щодо здійснення публічних закупівель обсягом 368,7 млн гривень.

Це далеко не вичерпний перелік порушень, які були встановлені під час проведення ревізій міського бюджету міста Черкаси. На сьогодні проект аудиторського звіту по місту Черкаси надіслано на узгодження до відповідної міської ради, після після чого він буде опублікований на офіційному вебсайті Держаудитслужби.

Теми: Черкаси
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. 23-річна жінка, яка збувала наркотики, проведе за ґратами 6 років
  2. На Черкащині можуть ввести графіки обмеження енергоспоживання, – Укренерго
  3. Как выбрать одежду для хорошего самочувствия? Практическое руководство
  4. У разі доведення вини, «горе-продавцям» світить до 12 років позбавлення волі
  5. На Черкащині викрили медиків, які присвоїли фіктивну інвалідність сину посадовця
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ