Дуальна освіта: понад 60 безробітних черкащан водночас навчалися і здобували професійний досвід

Черкаська область входить до п’ятірки регіонів України, де залучено найбільшу кількість безробітних до такої форми навчання.

Дуальна освіта безробітних черкащан

У випадках, коли безробітний не має професії, потребує відновлення професійних навиків, або його професія чи спеціальність втратили актуальність на ринку праці, одним із шляхів відновлення його конкурентоспроможності є професійне навчання.

З 2020 року в систему професійного навчання зареєстрованих безробітних впроваджено елементи дуальної форми освіти, коли учні та слухачі теоретичну частину навчання опановують в навчальних закладах, а професійно-практичну безпосередньо на виробництві. Також роботодавець бере активну участь у розробці робочих навчальних планів та програм і може їх доповнити тими питаннями, які необхідно знати майбутньому працівнику, який буде працювати в нього на підприємстві.

Примітно, що під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Освіта і наука», Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль відзначив важливість дуальної освіти для розвитку національної економіки.

Сприятливе підґрунтя для запровадження дуальної освіти – це галузі, де існує системна проблема нестачі кваліфікованих працівників та службовців. Тож зрозуміло, чому найчастіше готувати для себе працівників за дуальною формою навчання беруться сільськогосподарські компанії та підприємства.

Зокрема, Черкаська область входить до п’ятірки регіонів України, де залучено найбільшу кількість безробітних до такої форми навчання.

«Професійне навчання зареєстрованих безробітних організовується за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. За безробітним, який проходить професійне навчання за направленням служби зайнятості, зберігається виплата допомоги по безробіттю у розмірах і в термінах, що встановлені відповідно до законодавства. Дуальна форма здобуття професійної освіти суттєво відрізняється від традиційної Це нагода порівняти інформацію у підручниках з тим, що показують біля умовного верстата. Організація такого виду навчання передбачає серйозні й відповідальні договірні відносини з навчальним закладом, роботодавцем та безробітним. Тому працевлаштування після навчання складає майже 100%», - зазначає директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

Водночас, керівник обласної служби зайнятості переконаний, що дуальна форма навчання підвищуватиме рейтинг і молодих людей та надаватиме переваги для працевлаштування. Адже серед вимог до молодих фахівців, роботодавці часто прописують наявність хоча б мінімального досвіду роботи за фахом.

Цьогоріч на базі ДНЗ «Смілянський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів», 11 зареєстрованих безробітних за направленням обласної служби зайнятості здобули професію «швачка» за дуальною формою навчання на замовлення швейного підприємства ТОВ «Еверс». Нині усі працевлаштовані та реалізують здобуті знання в улюбленій справі.

На сьогодні ще 13 безробітних опановують професію «кравця» на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості на замовлення ПП «Уманська швейна фабрика».

Також на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти проходять курс навчання за дуальною формою освіти 14 безробітних за професією «продавець продовольчих товарів», 12 осіб за професією «продавець непродовольчих товарів» та 10 слухачів за професією «кухар». Слухачі опановують професії в сучасному виробничому середовищі у роботодавців: ТОВ «Пронікс», ФОП Каліновська Г.Л., Каліновський М.С., ФОП Лисак О.Є., ФОП Павлик С.Л., ФОП Аравін С.О., ФОП Войтенко І.М., ФОП Поплавська О.І. та інших.

Після закінчення навчання слухачі отримають свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації.

Загалом, з початку року за сприяння обласної служби зайнятості 64 безробітних залучено до навчання за дуальною формою.

До теми: свого часу дуальна освіта прийшла у німецькі університети, щоб перемогти проходження стажувань для «галочки» і подолати прірву між теорією на лекціях та реаліями професій. Бо навіть у 1960-х роках на батьківщині дуальної освіти – у Німеччині – зрозуміли, що навчальні програми не встигають за прогресом.

Експеримент по дуальній освіті в Україні запустили наприкінці 2019 року. У вересні Міністерство освіти і науки планує видати наказ про розширення експерименту

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. У Чигирині головний лікар лікарні допустив закупівлю медобладнання за завищеними цінами – прокуратура
  2. У Драбові судитимуть сільського голову за обвинуваченням у розтраті майна
  3. У центрі Сміли проводиться заміна мереж (фото)
  4. На Черкащині викрили педофіла
  5. Суд визнав винним черкащанина у зґвалтуванні своєї доньки
  6. У Черкаському районі відкрився новий активний парк (фото)
  7. На Черкащині з аукціону продадуть спиртзавод
  8. У Черкасах двоє злодіїв намагалися пограбувати квартиру та побили поліцейського
  9. У Корсуні арбітражний керуючий підробив документи та завдав шкоди громаді на 2 млн гривень
  10. Через велику кількість хворих на Сovid-19 в Умані відкрито для госпіталізації лікарню другої черги
ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш портал


 
За мотивами есеїв Тараса Прохаська створили музичний проєкт
За мотивами есеїв Тараса Прохаська створили музичний проєкт
На основі текстів Тараса Прохаська із книжки “Так, але” музикант гурту “Очеретяний кіт” Микола Доляк Читати далі
Минкульт Украины включил Филиппа Киркорова в перечень лиц, которые угрожают нацбезопасности
Минкульт Украины включил Филиппа Киркорова в перечень лиц, которые угрожают нацбезопасности
Министерство культуры и информационной политики Украины включило российского артиста Филиппа Киркорова в перечень людей, которые Читати далі
Я громадянин світу: проєкт TANA презентує новий сингл після повернення в Україну
Я громадянин світу: проєкт TANA презентує новий сингл після повернення в Україну
У 2017-му році український проєкт TANA розпочав підкорювати слухачів Британії. Вже за два роки, проєкт повернувся в Україну та Читати далі
Krechet випускає кліп на трек «Засинай»
Krechet випускає кліп на трек «Засинай»
Ідея відео – відображення настрою сучасного суспільства: безкарність, несправедливість, відірваність влади від народу. В Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ