Головна > Черкаси та область / Суспільство > У Черкасах знову обговорюватимуть перейменування вулиць

У Черкасах знову обговорюватимуть перейменування вулиць


4-01-2016, 19:33. Розмістив: Сергій Корнелюк

вопросНа вимогу Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», 26 січня 2016 року міська влада Черкас ініціює проведення широкого громадського обговорення щодо перейменування об’єктів міської топоніміки. А саме: вулиць, провулків, парків, назви яких тісно переплітаються із минулим комуністичним режимом, і у рамках цього Закону підлягають примусовому демонтажу, повідомляє прес-служба міської ради.

Заступник міського голови Олександр Ільченко розповів, що питання перейменування об’єктів міської топоніміки, як того вимагає Закон про декомунізацію, – не нове. Щонайменше останні пів року серед урядовців, депутатів, науковців, істориків та громадськості точаться активні дискусії стосовно доцільності впровадження зазначених кроків. Також досі не вщухають дебати щодо нових назв, на які пропонується замінити старі – комуністичним.

“Відзначу, що серед населення немає єдиного бачення щодо цього питання. Проте є Закон про декомунізацію, прийнятий на державному рівні, і його треба виконувати”, – наголосив Олександр Анатолійович.

Зі свого боку проінформував, що на органи місцевого самоврядування покладаються обов’язки щодо визначення таких об’єктів, проведення відкритої громадської дискусії стосовно можливих варіантів заміни існуючих назв на нові. А також прийняття відповідних рішень на рівні топомінічної комісії, громадських обговорень, виконавчого комітету, депутатів міської ради та міського голови. Наслідком цього має стає узгоджена думка щодо нового обличчя міської топоніміки. Після чого – лишатимуться суто технічні питання стосовно виконання відповідних рішень та практичного втілення процесів з декомунізації. А саме – заміна зазначених табличок на фасадах будинків чи установах, внесення корективів у документацію тощо.

За словами Олександра Ільченка, після громадської дискусії впродовж місяця – до 21 лютого 2016 року міському голові буде представлено узгоджений проект розпорядження щодо перейменування міської топоніміки у рамках виконання Закону про декомунізацію, аби той поставив остаточну крапку у цьому питанні.

У разі затримки з підписанням цього документу міським головою, Законом передбачено, що втрутитись у процес може голова облдержадміністрації, який має три місяці, аби дійти компромісного рішення та нарешті своїм підписом затвердити офіційне перейменування міських топомінів.

Тож Олександр Ільченко запрошує усіх черкащан бути активними та долучатись до обговорення, висловлюючи свої пропозиції та думки щодо нових назв вулиць та провулків, які підпадають під Закон про декомунізацію.

 


Повернутися назад