Головна > Черкаси та область / Театр > До 100-річчя від дня народження народного художника України Данила Нарбута

До 100-річчя від дня народження народного художника України Данила Нарбута


19-01-2016, 22:08. Розмістив: Сергій Корнелюк

Сватання на ГончарівціІз 1965 року народний художник України, лауреат премії імені Тараса Шевченка Данило Нарбут був головним художником Черкаського драмтеатру, створивши костюми та декорації до сімдесяти постановок. Одну із його останніх робіт театр традиційно показує глядачам на вечорі пам’яті художника.

Із початку 90-их «Сватання на Гончарівці» черкаська публіка бачила 270 разів. Українська класична драматургія не втрачає глядача.

Талант письменника Квітки-Основ’яненка, режисера-постановника та акторів доповнили колоритні декорації та костюми.


23 січня, субота, 17-00
Сватання на Гончарівці
(у приміщенні філармонії)
Найвідоміша і найулюбленіша музична комедія – переказана Григорієм Квіткою-Основ’яненком історія про відданість, самопожертву та справжнє незгасиме кохання.
28 січня, четвер, 18-30

Петро Зикунов, заступник голови Національної спілки художників України: «Ми - культурна нація, ми йдемо сьогодні в театр, бо на всі вистави, які зробив Нарбут, є і були аншлаги, це прекрасний художник».

народний художник України, лауреат премії імені Тараса Шевченка Данило Нарбут95-та річниця з Дня його народження – особлива подія для працівників театру. Для нього художник оформив сімдесят вистав, усього – близько трьох сотень. Данило Нарбут працював також у житомирському, чернівецькому театрах і київському цирку. В основі творчості – переважно етнографічні мотиви й історичні сюжети.

Володимир Осипов, директор Черкаського драмтеатру: «Данило Нарбут – це не просто художник, це явище. Наше завдання - зберегти створене ним. Він завжди говорив: «Мистецтво України має бути українським». У цьому кредо Нарбута».

Ті, хто знав Данила Георгійовича, пригадують: художник прокидався о четвертій годині ранку та відразу творив, мав відмінне почуття гумору, понад усе любив Україну та своє ремесло. Навіть під час ув’язнення працював над театральними постановками.

Микола Теліженко, заслужений художник України: «Це скульптор, який зліпив декорації українського театру».

Вшанування пам’яті видатного художника – обов’язок сучасників. За сприяння влади в Художньому музеї планують відкрити 4 зали для експозиції робіт Нарбута та назвати вулицю його ім’ям.


Повернутися назад