Головна > Черкаси та область / Суспільство > На Лисянщині садили ліс для нащадків

На Лисянщині садили ліс для нащадків


13-04-2016, 11:47. Розмістив: Сергій Корнелюк

Від крихітного жолудя до кремезного дуба лежить шлях у ціле століття. Тож не на день і не на рік, а на десятки років вперед звикли дбати про майбутнє лісівники, створюючи нові насадження. До благородної справи за традицією приєдналися і лисянські посадовці. Вони уже 5-ий рік поспіль активно долучаються до проведення акції «Майбутнє лісу у твоїх руках».

Від крихітного жолудя до кремезного дуба лежить шлях у ціле століття. Тож не на день і не на рік, а на десятки років вперед звикли дбати про майбутнє лісівники, створюючи нові насадження. До благородної справи за традицією приєдналися і лисянські посадовці. Вони уже 5-ий рік поспіль активно долучаються до проведення акції «Майбутнє лісу у твоїх руках».

Про це повідомляють Новини Черкас із посиланням на інформацію Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Тож і цьогоріч Лисянщина не залишилася осторонь. Бажання садити ліс виявили представники райдержадміністрації на чолі з заступник голови РДА Олександром Дубовим, а також селищної ради та місцевого центру зайнятості. Разом з лісівниками вони створили 1,3 гектара насаджень. Заліснювали площі вже цьогорічного зрубу.

За словами директора Лисянського лісгоспу Володимира Штанька, доки сприяють погодні умови, а в грунті достатньо вологи, лісівники намагаються невідкладно створювати нові насадження на вивільнених площах. Це дає змогу і швидше «ростити» ліс і економити на подальших доглядах.

– Втрачений навесні час, потім не наздоженеш і за два сезони, – говорить лісівник. – Тож намагаємося працювати максимально ефективно.

З радістю приймають лісівники і допомогу місцевих активістів, долучаючи їх до проведення посадкових робіт.

Цього разу створювали насадження на території Лисянського лісництва посівом жолудя, адже такий метод більш продуктивний та менш витратний, розповідає головний лісничий Лисянського лісгоспу Віталій Марусіч. Втім, за його словами, використовують його лише там, де немає загрози пошкоджень посівів дикими кабанами. В інших випадках виручають сіянці.

Нині весняні роботи у лісівників перебувають на фінальній стадії. Залишилося тільки впорядкувати шкільні відділення та лісові розсадники.


Повернутися назад