Головна > Черкаси та область / Спорт > У Черкасах проведуть етап Кубка України з аджиліті

У Черкасах проведуть етап Кубка України з аджиліті


17-05-2016, 11:00. Розмістив: Сергій Корнелюк

У Черкасах проведуть етап Кубка України з аджиліті

21 травня Черкаський обласний філіал «ВФКС» запрошує на – «Етап Кубка України з аджиліті».

Змагання будуть проводитися відповідно правил IFCS за чотирма ростовими категоріями (Maxi, Midi, Mini, Toy).

Суддя змагань: Elena Lakoshкo (м. Харків)

Програма змагань та цільові внески:

— Двоборство (аджиліті+джампінг) — 200 грн.
Друга собака 150 грн. за двоборство
— Двоборство іграшки (снукер+гемблерз) — 150 грн. 
— Дебют (без слалома та гойдалки) — 100 грн. одна траса
— траса Дебют (поза заліком) — 50 грн.

Місце проведення: м. Черкаси. Дресмайданчик «TALEXDOG» (Кіноспортивний клуб «Мустанг»).
Реєстрація та оплата можлива до 15 травня включно.

Форма: https://goo.gl/M4Vu59

Довідково:

Аджиліті (англ. Agility - швидкість, спритність, спритність) - відносно новий вид спорту з собакою, який був винайдений в Англії в кінці 70-х років і стрімко набирає популярність у всьому світі.

Зараз в світі існує безліч організацій любителів аджиліті, які проводять змагання і привертають увагу безлічі глядачів. Призова сума деяких чемпіонатів по аджиліті досягає 10 тисяч доларів.

Аджиліті - змагання, в яких людина, званий провідником (спортсменом, іноді - хендлером), направляє собаку через смугу перешкод. При проходженні враховується і швидкість, і точність. Собаки повинні бігти без заохочення їжею або іграшками. Хендлер не має права чіпати собаку або перешкоди, за винятком випадкових торкань. Отже, управління у хендлера обмежене голосом, жестами і різними сигналами тіла, що вимагає виняткового навчання тварини.

До тренувань по аджиліті допускаються як молоді, так і дорослі собаки.

У найпростішому варіанті смуга перешкод в аджиліті складається з ряду стандартних об'єктів, які виставляються суддею за його вибором на майданчику приблизно 30 на 30 метрів. На об'єктах ставляться номери, що показують порядок, в якому собака повинна їх пройти. Перешкоди складні в такій мірі, щоб собака не могла їх пройти самостійно. На змаганні спортсмен повинен оцінити смугу, вибрати правильну стратегію і направляти собаку через смугу перешкод, не забуваючи про рівне значення як швидкості проходження, так і його точності.

Існує багато стратегій, які компенсують вроджену відмінність швидкостей людини і собаки, а також враховують сильні і слабкі сторони конкретної пари провідник-собака. Здатність проходити ту чи іншу перешкоду залежить від індивідуальних здібностей собаки, особливостей породи.


Повернутися назад