Головна > Черкаси та область / Аналітика > На будівництво витратили 20 років, мільйони гривень, а воно завалилося

На будівництво витратили 20 років, мільйони гривень, а воно завалилося


25-05-2016, 14:54. Розмістив: Тетяна Стеценко

20 років будівництва, три генеральних підрядника, мільйони гривень і в результаті завал фасадної несучої стіни будівлі. 

Такий невтішний результат довгобуду - хірургічного відділення центральної районної лікарні у Городищі. У квітні цього року фасадна стіна 5-поверхової будівлі обвалилася. Подальша доля об’єкту очевидно, що невтішна з несучою стіною впали і міжповерхові перекриття, пише Кропива.

Довгобуд який став символом безгосподарності різних керманичів Черкащини досліджували у власному розслідуванні журналісти нашого видання.

Проектна робота над розширенням Городищенської районної лікарні розпочалася ще в далекому 1987 році. За робочим проектом було заплановано побудувати нове сучасне хірургічне відділення на 150 ліжок. Мало складатися воно із двох блоків 3-х поверхового та 5-поверхового. Окрім цього згідно проекту планувалося будівництво об’єктів технологічного та інженерного забезпечення комплексу – гаражі, котельні, переходи між корпусами будівель тощо.

Активне будівництво розпочалося у 1990 році, за 16 років будівництва вдалося виконати значну частину робіт і в 2006 році 3-х поверхова будівля була здана в експлуатацію. Натомість навіть за відсутності коштів на добудову, консервація будівництва не проводилася.

- Будівництво хірургічного відділення на 150 ліжок центральної районної лікарні м. Городище було розпочате у 1990 році. Впродовж 16-ти років вдалось добудувати 3-х поверховий корпус, переходи та деякі господарські будівлі (гараж, котельну і т.д.) та ввести їх у експлуатацію за актом „Робочої комісії”. Решта об’єктів хірургічного відділення, в тому числі і 5-ти поверховий корпус, перебуває у стані незавершеного будівництва. Виконання вичерпних робіт по консервації довгобудів відмічено не було, - йдеться у відповіді Городищенської РДА на наш запит щодо будівництва комплексу хірургічного відділення.

На фото введений в експлуатацію 3-поверховий блок та поруч 5-поверховий блок який зазнав руйнувань. 

Згідно оцінки департаменту містобудування, архітектури та ЖКК Черкаської ОДА, який був замовником будівництва, загальна кошторисна вартість проекту складає 17 млн. 982 тис. грн.

Станом на 1 травня 2016 року від початку будівництва освоєно 9 млн. 280 тис. грн. 

Від початку будівництва до 2006 року генеральним підрядником був Городищенський «Райагробуд» - освоєно 7 млн. 331 тис. грн. (з них 2 млн. 880 тис. у період з 2000 по 2006 роки)

З 2006 року генеральним підрядником став ПП «Соцбуд» - освоєно 322 тис. грн. 

З 2008 року генеральним підрядником став ТОВ «Моноліт Монтаж» - освоєно 404 тис. грн. 

Згідно єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб всі зазначені суб’єкти господарської діяльності не перебувають в процесі припинення.

За даними департаменту фінансів Черкаської ОДА видатки на даний об’єкт з 2009 року не планувалися, фінансування не здійснювалося.

За інформацією управління цивільного захисту Черкаської ОДА було створено спеціальну комісію для встановлення причин руйнування фасадної стіни 5-поверхового корпусу. 

- Проведено візуальне обстеження приміщення яке зазнало руйнувань. Встановлено, що однією з імовірних причин руйнування будівлі лікарні є відсутність протягом тривалого часу покрівлі та вплив атмосферних опадів на незавершений об’єкт будівництва – йдеться у відповіді на наш запит щодо причин руйнування.

Комісією також запропоновано департаменту капітального будівництва клопотати про передачу будівлі яка зазнала руйнувань в комунальну власність Городищенської районної ради, яка в свою чергу має вже провести технічне інструментальне дослідження будівлі та визначити її подальшу долю щодо можливості використання. 

Таким чином вся відповідальність за безгосподарність, відсутність планування та можливі неякісно виконані будівельні роботи лягає на природу. А значні кошти витрачені на будівництво так і не принесли запланованого результату.


Повернутися назад