Головна > Черкаси та область / Україна > Олександр Турченяк: «Черкащина має що запропонувати Китаю – це співробітництво у сфері енергоощадних технологій та автомобілебудування»

Олександр Турченяк: «Черкащина має що запропонувати Китаю – це співробітництво у сфері енергоощадних технологій та автомобілебудування»


28-05-2016, 06:51. Розмістив: Наталка Петренко

Представники бізнесу Черкащини взяли участь  у роботі інвестиційної сесії економічного форуму «Україна-Китай: Новий Шовковий шлях» - і з’ясували, чим саме наша область цікава для Далекого Сходу.

 

- Як одні із запрошених представляти нашу область на цьому глобальному заході,  ми провели ряд зустрічей і переговорів стосовно перспектив такої взаємовигідного співробітництва для нашого регіону, - зазначив Почесний голова правління ГС «Агенція розвитку та інвестицій» Олександр Турченяк. – Ми зустрілися із представниками Китайської федерації промислової економіки, Канцелярії закордонних справ провінції Хейлунцзян, представниками близько 20 державних та приватних корпорацій, що мають для нас цілу низку цікавих і ,головне, вигідних пропозицій. У ході переговорів ми дійшли висновку, що взаємовигідній співпраці перешкоджає відсутність  інформації та ряд стереотипів: для нас Китай асоціюється із дешевими низькоякісними товарами, а Україна для них – це війна, нестабільність, повсюдне шахрайство і обман. Як підсумок, ми маємо величезний потенціал у взаємовигідному співробітництві, який просто не використовуємо. Південна Корея має щорічний товарооборот із Китаєм у 300 мільярдів доларів США, Україна ж (у кілька разів більша за площею) – лише 7 мільярдів – або 0,18% (!)  від загального щорічного товарообороту Китаю.

Нам варто вивчати  досвід Китаю у колосальному розвитку його економіки.  Китай готовий працювати із нами у галузі енерговідновлення та енергоощадності, ядерних технологій, інфраструктурних та  аграрних проектів. Представник посольства КНР в Україні Лю Цзюнь  наголосив, що Китай зацікавлений в проектах побудови гідроелектростанцій, поліпшення міської інфраструктури – це і  утилізація сміття, і використання електромобілів. І Черкащина може запропонувати можливість розміщення у нас виробництв такого профілю.

На рівні Агенції, чиї зусилля спрямовано на об’єднання та появу нових можливостей для розвитку у малого і середнього бізнесу регіону, ми можемо запропонувати  цілий ряд проектів наших підприємств, потенційно цікавих для  партнерів з Китаю. Тому уже найближчим часом ми плануємо запросити делегацію із Китаю у нашу область, аби вони переконалися, що із нами можливо ефективно співпрацювати для обопільної користі.

Запорукою успіху нашої співпраці є входження України, разом із 20 іншими країнами, до асоціації з просування економічного співробітництва «Шовковий шлях», створеної Китаєм. Для запуску цього проекту китайські фонди зібрали вже близько 300 млрд юанів -  близько 46 млрд дол. Виконавчий віце-голова і генеральний секретар Китайської федерації промисловців Сюн Мен повідомив, що її буде відкрито у червні. Уже  створено сайт «Один поїзд - один шлях» - з інформацією  про   підприємства та можливі спільні проекти 21 країни-учасниці. Цей ресурс допоможе налагодити діалог між країнами і успішно реалізовувати  економічні проекти.


Повернутися назад