Головна > Черкаси та область / Війна РФ проти України > На Смілянщині на засіданні клубу громадського діалогу обговорили питання опорних шкіл та освітніх округів

На Смілянщині на засіданні клубу громадського діалогу обговорили питання опорних шкіл та освітніх округів


3-06-2016, 09:15. Розмістив: Сергій Корнелюк

У рамках польсько-українського проекту «Клуби громадського діалогу. Громадське сприяння реформі самоврядування в Україні», який виконується Щецинським навчальним центром Фундації розвитку місцевої демократії (Польща) у партнерстві з МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика» (Україна) 31 травня 2016 року відбулося перше засідання клубу громадського діалогу Смілянщини:«Суспільна підтримка реформування освіти. Що нам відомо про освітні округи та опорні школи?».

У рамках польсько-українського проекту «Клуби громадського діалогу. Громадське сприяння реформі самоврядування в Україні», який виконується Щецинським навчальним центром Фундації розвитку місцевої демократії (Польща)  у партнерстві з МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика» (Україна) 31 травня 2016 року відбулося перше засідання клубу громадського діалогу Смілянщини:«Суспільна підтримка реформування освіти. Що нам відомо про освітні округи та опорні школи?».

Клуб громадського діалогу – це  інформаційно-навчальний майданчик (платформа) для опанування громадськістю методами публічної дискусії та діалогу,  а також як організатор процесів  участі громадськості в місцевих справах під час впровадження реформи місцевого самоврядування.

-   Про реформи місцевого самоврядування говорять на всіх рівнях, але не кожен  житель району розуміє суть даного питання. Тому у березні цього року і був створений наш клуб для інформаційно-роз’яснювальної роботи з  питань сприяння реформам самоврядування в Україні. А коли до мене звернувся  сільський голова з питанням – а що після об’єднання громад робитимуть малі школи, зрозуміла, що проблема назріла і актуальна, – говорить лідер КГД у Смілянському районі Ніна Плясунова.

Участь у заході взяли майже 30 осіб – голова райдержадміністрації Андрій Колесник, голова районної ради Володимир Грошев, заступник голови райдержадміністрації Людмила Абрамова, керівник апарату райдержадміністрації Олена Ковальська, депутати райради, сільські голови, державний реєстратор, працівники відділу освіти, методичного кабінету, директори шкіл, педагоги, психологи, юрист.

Організатори засідання проаналізували Положення про освітні округи, зупинившись конкретно на понятті опорної школи, продемонстрували присутнім відео про опорну школу на Чернігівщині, запропонували  інтерв’ю з «сусідами» – представниками об’єднаної громади з села Білозір’я, де знаходиться найближча опорна школа. В ролі експерта також виступила керівник апарату райдержадміністрації Олена Ковальська, яка курує питання децентралізації у районі.

Теоретично вивчивши дані питання, учасники активно працювали в групах: «Діти», «Батьки», «Освітяни», «Влада», визначаючи плюси і мінуси реформування шкіл в умовах децентралізації.

На засіданні КГД напрацювали рекомендації владі з тим, що коли виникне необхідність обговорити питання опорних шкіл на сесії райради чи в громадах, їх братимуть до уваги. Серед рекомендацій – ремонт доріг у районі (між селами у першу чергу) та організація підвозу школярів; мінімізація скорочень працівників освітньої галузі району; створення належної матеріально-технічної бази у школах (у тому числі – налагодження інтернету та мережі вай-фай для використання у навчальному процесі) та ін.

Присутні виходили і щиро дякували за діалог. Зокрема, Носачівський сільський голова Віктор Кравченко запропонував  тему для наступного засідання клубу з питання реформування в районі медичної сфери, залучивши до обговорення експертів, фахівців, владу та громадськість. «Отож, нам є над чим працювати», – додала лідер КГД Смілянщини Ніна Плясунова.

За інформацією Тетяни Сліпченко

Новини Черкас


Повернутися назад