Головна > Україна / Європа / Шоу-бізнес > Як український гурт підкорив легендарний британський фест

Як український гурт підкорив легендарний британський фест


26-06-2016, 16:09. Розмістив: Тетяна Стеценко

Український гурт ДахаБраха виступив на сцені одного із найвідоміших фестивалів світу Glastonbury

ДахаБраха на Glastonbury, фото зі сторінки гурту у Facebook

Український гурт ДахаБраха виступив на сцені одного із найвідоміших фестивалів світу Glastonbury. Музиканти стали першими виконавцями, які представили Україну, передає VIDIA.

Український гурт виступив на сцені West Holts. Головну сцену фестивалю Pyramid у цей вечір відкривали рокери Muse.

Ще до виступу учасник гурту Марко Галенич поділився з українською службою BBC очікуваннями від фестивалю: “Загалом ми трішки хвилюємося. Нам сказали, що це буде дуже мокро і брудно. Ми маємо жити у наметах – востаннє ми робили це на фестивалі Шешори у якомусь 2005 році… Але я, звісно, зараз трішки хизуюся – безумовно це величезний успіх і для нас, і, певно, для української музики загалом”.

ВВС: Вас вже кілька років називають українським гуртом, який найбільше гастролює за кордоном. Розкажіть, як і де вас приймають?

М. Г.: У 99% випадках ми були першим гуртом з України, який виступав на тому чи іншому фестивалі. Але нас завжди і скрізь приймали дуже гарно. Кількість запрошень сама за себе говорить, що люди розуміють нашу музику, переживають її разом з нами - це для нас надзвичайно приємно.

Інша річ у тому, що впродовж останніх двох років наші виступи мають певний політичний підтекст. Ні, ми ні до чого не закликаємо, не влаштовуємо мітингів. Але ми говоримо дуже важливі речі - про те, що ми за мир, і що нам потрібно зупинити Путіна (Росія послідовно заперечує свою безпосередню причетність до конфлікту в Україні. - Ред.). На ці фрази люди абсолютно адекватно реагують у всьому світі, підтримують і солідаризуються з нами.

Наприкінці кожного виступу ми всюди здіймаємо український прапор і відчуваємо підтримку. Ми хочемо показати світу, якими українці є насправді - не такі, якими їх змальовує російська пропаганда. З нею нам і доводиться боротися.

Для нас дуже важливо, що на наших концертах багато саме іноземців

Бували випадки - чи не найчастіше з американцями, вони дуже емоційні люди - підходять, дякують, кладуть руку на серце і кажуть, що тепер з Україною назавжди. Для нас такі речі є найважливішими - коли відчуваємо, що робимо важливу справу.

А в четвер квартет відіграв клубний концерт у Лондоні – усі квитки вже традиційно були продані задовго до того.

Фестиваль Glastonbury триває п’ять днів. Організатори сподіваються на 100 тисяч відвідувачів.

Довідково

Гластонберійскій фестиваль сучасного виконавського мистецтва (англ. Glastonbury Festival of Contemporary Performing Arts, часто скорочується до Glastonbury або Glasto) - музичний фестиваль, який проводиться з 1970 року неподалік від міста Гластонбері у Великобританії. Захід (спочатку називалося Glastonbury Fayre) з перших років свого існування отримав репутацію «британського Вудстока» і традиційно вважається одним з головних подій музичного року в Британії. Фестиваль в Гластонбері славиться насамперед своїми рок-концертами, проте в рамках його проходять також численні виступи танцювальних, фольклорних, театральних і циркових колективів, влаштовуються художні експозиції.

Засновник фестивалю - фермер Майкл Івіс (англ. Michael Eavis), на території його ферми і проходить Гластонбері.

Фестиваль проходить в Південно-Західній Англії, в графстві Сомерсет, на фермі Worthy Farm, розташованої між невеликими селами Пілтон і Пилль (Pylle), в декількох кілометрах від міста Гластонбері. Площа, відведена для свята, становить приблизно 1100 акрів (4,4 км кв).

Ферма розташовується між гребенями у південній частині Mendip Hills (англ. Mendip Hills) біля витоку річки Whitelake, яку утворюють два струмка, що протікають по території ферми. Такий стан сприяє повеням, які траплялися на фестивалі в 1997, 1998 і 2005 роках, а також розмивання верхнього шару ґрунту, в результаті чого грязюка стала відмітною особливістю фестивалю.

В останні роки територія фестивалю є обгородженим комплексом з обмеженим доступом; на півночі розташовується Пірамідальна сцена (Pyramid stage), на півдні - Додаткова сцена (Other stage), атракціони і цирк - на сході. Луги, розташовані на південь, використовуються для виставок.

Для відвідувачів відкриті 3225 туалетів і пісуари у вигляді жолобів загальною довжиною 700 метрів. Високий попит на туалетні кабіни під час лондонської Олімпіади став причиною скасування фестивалю в 2012 році.

За п'ять днів фестивалю споживається мільйон галонів води (≈ 3 780 000 літрів).


Повернутися назад