Головна > Черкаси та область / Війна РФ проти України > У Драбові відкрито меморіальну дошку Михайлу Білінському

У Драбові відкрито меморіальну дошку Михайлу Білінському


14-07-2016, 10:36. Розмістив: Тетяна Стеценко

12 липня у смт Драбів відбулося відкриття меморіальної дошки Михайлу Івановичу Білінському - одному з організаторів українського морського міністерства у 1917 році, міністру морських справ і міністру внутрішніх справ УНР. Меморіальну дошку розмістили на фасаді районного краєзнавчого музею, приміщення якого було родинним будинком Білінських та де 12 липня 1983 року народився майбутній контр-адмірал.12 липня у смт Драбів відбулося відкриття меморіальної дошки Михайлу Івановичу Білінському - одному з організаторів українського морського міністерства у 1917 році, міністру морських справ і міністру внутрішніх справ УНР. Меморіальну дошку розмістили на фасаді районного краєзнавчого музею, приміщення якого було родинним будинком Білінських та де 12 липня 1983 року народився майбутній контр-адмірал.

Розділити цю урочисту історичну подію зібралися жителі Драбова та гості. Перед присутніми виступив директор краєзнавчого музею та ініціатор вшанування пам’яті видатного земляка – Олександр Снітко. Почесну місію відкриття меморіального знаку виконали голова райдержадміністрації Іван Гайдай та науковий співробітник Державного архіву Полтавської області Володимир Коротенко, інформують Новини Черкас

Звертаючись до присутніх, голова районної ради Володимир Дзега наголосив на важливості відновлення і донесення до громади історичної правди та подякував усім організаторам і виконавцям встановлення меморіальної дошки.

Після урочистого заходу всі бажаючі мали змогу ознайомитися із експозиціями Драбівського краєзнавчого музею та прослухати лекцію Володимира Коротенка про життя і діяльність колишнього юнкера, а потім українського міністра - Михайла Білінського.

Довідка:

Михайло Білінський народився і виріс у Драбові, а його батько Іоанн Іасонович Білінський майже півстоліття служив священиком у Драбівській Архистратиго-Михайлівській церкві. 

Проте Михайло не пішов по батьківських слідах, а обрав наукову кар'єру. Після закінчення 2-ї Київської гімназії він вступив до московського Лазаревського інституту східних мов, де опанував арабську, вірменську, перську, турецьку, татарську, грузинську мови, пройшов практичний курс зі східної каліграфії. У 1906 році був мобілізований на військову службу, яку розпочав юнкером на Балтійському флоті. Відомо, що у 1917 році М. Білінський вже був мічманом і служив помічником командира 2-го Балтійського флотського екіпажу.

З початком революційних подій він включається в активне громадське і політичне життя. Разом з лейтенантом Святославом Шрамченком організовує Український військово-морський революційний штаб Балтійського флоту, а згодом стає організатором Українського генерального секретарства морських справ, яке було засноване у грудні 1917 року. За рік Михайла Білінського призначають Міністром морських справ УНР і тоді ж наказом Головного отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри йому було присвоєне звання контр-адмірала. 


Повернутися назад