Головна > Черкаси та область / Європа / Війна РФ проти України > Черкащани переймали польський досвід з розвитку зеленого туризму

Черкащани переймали польський досвід з розвитку зеленого туризму


19-07-2016, 12:17. Розмістив: Сергій Корнелюк

У рамках проекту «Школа сільського підприємництва в Україні» з 10 до 16 липня тренери-викладачі Школи сільського підприємництва, яка створюється на Черкащині, представники облдержадміністрації, наукових установ та громадськості взяли участь у навчальній поїздці, спрямованій на дослідження сільського зеленого туризму Польщі.

У рамках проекту «Школа сільського підприємництва в Україні» з 10 до 16 липня тренери-викладачі Школи сільського підприємництва, яка створюється на Черкащині, представники облдержадміністрації, наукових установ та громадськості взяли участь у навчальній поїздці, спрямованій на дослідження сільського зеленого туризму Польщі.

Завдяки участі у проекті, учасники глибше дослідили різноманітні аспекти концепції «Тематичне село», яка успішно реалізується в сільській місцевості Польщі, а також дізналися про вплив цієї роботи на чи не всі сторони життя на сільських територіях. І, що, мабуть, найцінніше, змогли на собі відчути той позитив, який отримує людина від зеленого туризму.

– Вдалим початком відвідин була зустріч з заступником Маршалка Західнопоморського воєводства Ярославом Жепою, – говорить учасниця поїздки, начальник відділу в Департаменті регіонального розвитку ОДА, Маргарита Гуськова. – Він розповів учасникам, яким чином здійснюється підтримка підприємництва на селі з боку державних органів та Європейського Союзу, відповів на всі хвилюючі запитання в галузі сільського туризму та в рамках реформи децентралізації влади.

Також черкащани  ознайомилися з активним туризмом та анімацією у туризмі, біодинамічним та рибним господарствами, відвідали садиби, де вшановують традиції кулінарії Західнопоморського воєводства, середньовічне поселення, «7 садів» агротуризму та ще безліч «тематичних сіл», кожне з яких по-своєму унікальне.

– Дуже вразила школа в Гміні, – розповідає Маргарита Гуськова. – Тут нетрадиційно підходять  до навчання: разом з базовим переліком шкільних предметів, для дітей діють кабінети подорожей, театральний та кухня.

Завершилась навчальна поїздка подіумною дискусією з нагоди 25-річчя Незалежності України. Вона стала майданчиком для обговорення минулого українського та польського народів та спільного майбутнього.

За результатами цієї робочої поїздки планується проведення майстерень з багатоаспектного туризму тренерами-викладачами Школи сільського підприємництва вже у вересні – листопаді цього року.


Довідково:
Проект «Школа сільського підприємництва в Україні» розпочав свою роботу в 2014 році із адаптації та застосування в умовах українського села концепції розвитку підприємницької активності сільських мешканців та розвитку сільських територій, яка має назву «Тематичне село». Проект здійснюється переважно (а другий рік поспіль – винятково) на території Черкаської області, що робить її пілотним регіоном із впровадження знаного і результативного підходу до розвитку сільських громад.
Виконавцями проекту є Щецинський навчальний центр Фундації розвитку місцевої демократії та МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика» (черкаська експертна група).

 


Повернутися назад