Головна > Черкаси та область / Головне / Суспільство > Тальнівський район страждає від великої кількості шкіл

Тальнівський район страждає від великої кількості шкіл


24-07-2016, 19:39. Розмістив: Сергій Корнелюк

школа подає SOS

Вчителям Тальнівського району депутати райради знайшли гроші на відпускні. Для цього довелося зібрати всі кошти районного бюджету. Без зарплати залишилися культур, спортивна школа та інші заклади.

Загалом освітянам району до кінця року бракує 4 мільйони гривень. Грошей не вистачає, бо в районі не закрили жодної школи. Районна адміністрація перекладає провину на районну раду. В райраді дивуються. Вважають, що всю необхідну роботу з оптимізації мережі мала провести саме адміністрація.

"Держава виділяє 16 тисяч гривень на кожного сільського учня й 8,5 тисяч на міського", – каже начальник фінансового управління Тальнівської райдержадміністрації Наталія Шпичак.

"На утримання одного учня Романівської школи, де навчається 25 дітей, ми витрачаємо 38 тисяч гривень. Загалом 8 шкіл району мають менше 40 учнів. За таких умов державних грошей вистачить хіба до жовтня".

Наталія Вікторівна стверджує, що вивчала досвід сусідніх районів.

"У Корсунському районі 3 тисячі 200 учнів. У Тальнівському – так само. Однак там лише 21 школа, а в нас – аж 29. Утримання однієї школи обходиться в середньому в 1 мільйон 500 тисяч. От і порахуйте".

За словами Шпичак у Корсуні освітяни мають гроші на ремонти шкіл, доплати за перевірку зошитів та вислугу років. А в Тальному ледве зводять кінці з кінцями.

"Лише мобілізувавши всі кошти Тальнівського районного бюджету, ми в липні змогли знайти гроші на виплату відпускних учителям", – бідкається Наталія Вікторівна.

"На кожній нараді в Черкасах нам попрікають аномально великою кількістю шкіл", – каже чиновниця. "Районна рада ігнорує прохання фінансистів скоротити кількість навчальних закладів. З року в рік ми залазимо у все глибшу фінансову скруту".

Цього року бюджет району спрямував 12 мільйонів гривень на освітянську галузь.

"Попри все у 2016 році ще якось викрутимося, а наступного будемо змушені закривати школи", – каже Шпичак.

Однак не всі депутати погодилися з такою оцінкою. Ігор Новицький вважає, що провину на себе повинна взяти районна державна адміністрація.

"Складається враження, що адміністрація самоусунулася від процесу. На засідання комісії голова РДА не ходить. Присилає заступника, який просто не компетентний. В інших районах такого нема. Рахунки освіти не заблоковані. Вчителі вчасно отримують відпускні, не купують папір за власні кошти, бо влада не допускає до такої катастрофи".

Голова Звенигородської РДА Василь Довбуш каже, що в освітян Звенигородського району жодних проблем нині немає.

"У січні нам довели цифри бюджету відділу освіти. Порахували й зрозуміли, що без оптимізації кількості шкіл не обійтися. 28 січня разом із депутатами районної ради попередили колективи про закриття кількох шкіл. Згодом закупили два автобуси для перевезення учнів. Влітку вчасно виплатили відпускні й оздоровчі. Зараз ми готові до навчального року. Учні знають, у які школи вони їздитимуть. Всі деталі майбутнього навчання відпрацьовані".

Щороку чисельність населення у Тальнівському районі скорочується на 500-600 осіб. У школах недораховуються 150-160 учнів. Це чисельність однієї сільської школи.

Юрій Стригун

Вісті Черкащини


Повернутися назад