Головна > Черкаси та область / Суспільство > Катеринопіль на Черкащині став унікальним селищем України

Катеринопіль на Черкащині став унікальним селищем України


25-01-2017, 00:07. Розмістив: Наталка Петренко

24 січня смт. Катеринопіль прийняв обладнання для відкриття безпрецедентного для сіл та селищ України, сучасно обладнаного закладу,  покликаного вирішувати проблему поширення чисельності безпритульних тварин та гуманізувати ставлення до них. Завдяки цьому обладнанню та ініціативам місцевої влади, у Катеринополі буде відкрито перший у області стерилізаційно-карантинний пункт, створення яких у кожному районі регіону передбачено обласною Програмою  регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2016-2020 роки.

Відкриття такого пункту надає Черкащині статусу першої області, де планується повсюдне впровадження гуманного ставлення до безпритульних тварин, а Катеринополю - статусу першого в Україні селища, де офіційно буде впроваджено європейську практику регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами.

За словами голови Катеринопільської селищної ради Івана Гегедоша, стерилізаційно-карантинний пункт  вирішуватиме проблему поширення  безпритульних тварин через відлов, стерилізацію, вакцинацію проти сказу та прилаштування їх новим власникам. Саме такий механізм лежить у основі обласної Програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у Черкаській області на 2016-2020 роки, затвердженій у жовтні 2016 року сесією Черкаської обласної ради. Місцевий аналог програми було затверджено депкорпусом Катеринопільської селищної ради у вересні 2016 року.

Катеринопіль одним із перших підтримав ініціативу відкриття стерилізаційно-карантинного пункту - у рамках трьох пілотів, кошти на облаштування яких (сучасним ветеринарним обладнанням) було  виділено Фондом підтримки місцевих ініціатив при Посольстві Канади в Україні. Виконавцем грантового проекту є Черкаський обласний благодійний фонд «Еко-Центр» (співвиконавець Програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у Черкаській області). Таким чином, протягом 2017 року у області почне діяти щонайменше три стерилізаційно-карантинних пункти, майже півмільйона гривень на які виділив Канадський Фонд підтримки місцевих ініціатив при Посольстві Канади в Україні.

За словами керівника депутатської фракції «Укроп» у Черкаській обласній раді Андрія Сегеди, завдяки підтримці якого вдалося прийняти обласну Програму, мережа стерилізаційно-карантинних пунктів по області буде виконувати кілька головних завдань: із допомогою операцій із стерилізації унеможливлювати появу нових безпритульних тварин, за допомогою щеплень тварин від сказу – контролювати ситуацію із епідеміологічною безпекою населення, а загалом – сприяти гуманізації суспільства та формуванню у майбутнього покоління гуманного та відповідального ставлення до життя людини і тварин та оточуючого світу, сприяти зростанню іміджу Черкащини як прогресивного регіону для іноземних партнерів та потенційних інвесторів.

За словами народного депутата України Олега Петренка, одного з лідерів «Національного корпусу», «Азов» завжди переймався проблемами гуманності ставлення до тварин, ініціюючи захист безпритульних тварин від догхантерів, заборону використання тварин у пересувних цирках, а також допомогу чотирилапим у притулках.

- Мені цікаво вивчати і поширювати досвід гуманного вирішення проблеми безпритульних тварин, зокрема – і на рівні впровадження державної програми, - зазначив Олег Петренко. – Адже саме гуманність є одним із провідних маркерів цивілізованості суспільства – і саме ставлення людей до тварин є головним показником рівня розвитку цього суспільства.


Повернутися назад