Головна > Черкаси та область / Головне / Суспільство > У Черкасах почали відзначати російське свято – День кота

У Черкасах почали відзначати російське свято – День кота


1-03-2017, 11:53. Розмістив: Тетяна Стеценко

У черкаському художньому музеї стартує мистецький фестиваль «Хвіст-ART».В Черкаському художньому музеї стартував мистецький фестиваль «Хвіст-ART»

Виставка почалася 1 березня і триватиме до 26. На черкащан чекає справжнє «хвостате сімейне свято» 4 березня. Організатори зазначають, що у програмі будуть конкурси, вікторини, квест, «хвостаті» сувеніри та вистава.

11.00 – Квест «Таємниця чорного кота».

12.00 – Зустріч з казкою «Кіт у чоботях» – фрагмент вистави Черкаського академічного музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка.

11.00–13.00 – Майстер-класи: «Кото-гравюра», японська лялька, декоративний розпис котиків з солоного тіста, хвостаті листівки та інші.

«Суворий фейс-КОТО-контроль: при собі мати 2документи2: вуса, лапи, хвіст! Для тих, у кого немає – «намалюємо» на місці: Аква-КОТО-розпис. Вхід 25 гривень», – повідомляють організатори.

Також у релізі значиться, що 1 березня – це міжнародний день кота. Але, це не так.

Довідково:

День кішки - неофіційне свято на честь кішок, яке відзначається по всьому світу. У День кішки люди вшановують заслуги цих тварин, показують їм своє шанування і любов.

Міжнародним днем кішок з 2002 року визнано 8 серпня. Його ініціатором став Міжнародний фонд Animal Welfare.

У деяких країнах День кішки святкується в інші дні.

Так, в Росії його відзначають 1 березня. Вперше свято в Росії було організовано Московським музеєм кішки та редакцією журналу і газети «Кот і пес» в 2004 році.

У США Днем кішки є 29 жовтня. За твердженням сайту Національного дня кішки, свято відзначається з 2005 року за підтримки Американського товариства по запобіганню жорстокому поводженню з тваринами.

В Японії День кішки відзначається 22 лютого. У цей день в Токіо проводиться фестиваль дня кішок, де кішки виграють призи за найунікальніше поведінку. Це пов'язано з тим, що на японській мові нявкання кішки передається як «Нян-Нян-Нян». «Нян» також може означати «два», а «два-два-два» можна розцінити як 22 лютого. Свято відзначається з 1987 року, коли його прийняв виконавчий комітет дня кішок спільно з організацією з виробництва кормів за результатами опитування.

У Польщі День кішки святкується 17 лютого. Учасники свята грають з вовняними клубками і в кульмінації все виявляються обмотаним різнокольоровими нитками.

День кота в Італії святкується 17 листопада. Причому це день саме чорного кота, які винищувалися за часів інквізиції, так як таких котів вважали помічниками диявола.

Кожні три роки у другу неділю травня, в Бельгії, в місті Іпр, проводиться котячий парад.


Повернутися назад