Головна > Черкаси та область / Культура > Про підсумки творчої і фінансово-господарської діяльності закладів культури Жашківського району

Про підсумки творчої і фінансово-господарської діяльності закладів культури Жашківського району


2-03-2017, 08:44. Розмістив: Сергій Корнелюк

Про це йшлося під час апаратної наради, яку провів28 лютого 2017 року перший заступник голови Жашківської райдержадміністрації Юрій Барабаш. У нараді також прийняли участь голова районної ради Максим Салій, заступник голови райдержадміністрації Таїсія Федоренко, керівник апарату РДА Антоніна Врочинська, керівники структурних підрозділів РДА, підприємств, установ району, сільські голови.

Про це повідомляють Новини Черкас із посиланням на отриману в РДА інформацію.

Про підсумки творчої і фінансово-господарської діяльності закладів культури за 2016 рік та основні завдання на 2017 рік інформував начальник відділу культури районної державної адміністрації Василь Полонський.

Мережу установ та закладів культури Жашківського району складають 71 заклад, з них 35 клубних, 34 бібліотеки, дитяча музична школа з філіями в селах Бузівка, Тетерівка, історичний музей з філією в селі Конельська Попівка та у місті Жашкові музей української гармоніки. Мережа закладів культури збережена повністю.

Для забезпечення роботи закладів культури району упродовж 2016 року на фінансування галузі культури району було використано 10 174 тис. грн. з них на заробітну плату – 6 437 тис. грн., нарахування на заробітну плату – 1 418 тис. грн., на оплату енергоносіїв – 779 тис. грн., інші видатки – 1 540 тис. грн. Заборгованості з виплати заробітної плати та оплати енергоносіїв немає.

Для забезпечення основної діяльності у закладах культури району працюють 186 фахівців, з них у клубних закладах 93 працівників, у бібліотечних – 49, у районному історичному музеї – 5, у дитячій музичній школі – 31, у відділі культури – 8 працівників. За освітньо-кваліфікаційним рівнем у закладах культури працюють 61 фахівець з вищою освітою, у тому числі за фахом 53 працівники, 115 фахівців з середньою спеціальною освітою, у тому числі за фахом 98 працівників. В районі працює 304 самодіяльних клубних формувань в яких нараховується 3038 учасників, з них 14 колективів художньої самодіяльності мають почесне звання “народний аматорський”. Особливе місце серед аматорів сцени займає відомий за межами області і республіки зразковий дитячий ансамбль гармоністів, художній керівник заслужений працівник культури України І. Сухий. Сьогодні колектив виховує нове покоління юних гармоністів, продовжує розширювати географію своїх виступів. У березні 2016 колектив відзначив 25-річчя створення.

На виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 29.01.2016 №14 у серпні 2016 року проведено заключний етап районного фестивалю-конкурсу народної творчості “Моя Україна – моя земля”, присвяченого 25-й річниці незалежності України. У фестивалі-конкурсі взяли участь 28 сільських клубних закладів району. Тихохутірський, Вільшанський сільські будинки культури та Королівський та Марійський сільські клуби не взяли участь у районному фестивалі конкурсі. Завдяки участі у фестивалі-конкурсі майже усі клубні заклади району активізували свою діяльність щодо залучення до участі у художній самодіяльності більшої кількості учасників, створення нових клубних формувань, поповнення репертуару колективів та солістів-виконавців новими творами патріотичного спрямування. Кращі солісти та колективи самодільної народної творчості району взяли участь у заключному концерті фестивалю-конкурсу під час святкування 25-ї річниці Незалежності України у місті Жашкові. Бібліотечні книжкові фонди району поповнюються за рахунок надходження документів з обмінно-резервного фонду Національної парламентської бібліотеки України, з Черкаської ОУНБ ім. Т.Г. Шевченка, за державною програмою «Українська книга», обласних програм, подарованих спонсорами та отриманих від користувачів бібліотеки взамін загублених. Поповнення бібліотечного фонду районної бібліотечної системи періодичною літературою відбувається за рахунок коштів з спеціального фонду (у районних бібліотеках) та за рахунок коштів з місцевих бюджетів сіл (у сільських бібліотеках).

Заборгованості з оплати теплопостачання, водопостачання та енергоносіїв у районних закладах культури за звітний період немає. У 2017 році планується встановлення твердопаливних теплових генераторів у Кривчунському, Павлівському, Конельськопопівському, Хижнянському, Охматівському, Литвинівському сільських будинках культури та у Жашківській центральній районній бібліотеці. Потребують капітального ремонту Скибинський сільський будинок культури, завершення ремонту Тинівський сільський будинок культури, Соколівський та Литвинівський сільські будинки культури. Проектно-кошторисна документація на ремонт приміщення Литвинівського сільського будинку культури виготовлена. Потребує поточного ремонту другий поверх районного будинку культури та встановлення енергозберігаючих вікон у кількості 11 штук.


Повернутися назад