Головна > У світі / Hi-Tech > Goodyear представляє IntelliGrip Urban – концепт «розумних» шин для міського транспорту майбутнього

Goodyear представляє IntelliGrip Urban – концепт «розумних» шин для міського транспорту майбутнього


13-03-2017, 15:42. Розмістив: Тетяна Стеценко

Компанія Goodyear продемонструвала на Женевському автосалоні 2017 року, який вигляд можуть мати шини в найближчому майбутньому. IntelliGrip Urban – концепт шин для наступного покоління автономних електрокарів у міському просторі.Компанія Goodyear продемонструвала на Женевському автосалоні 2017 року, який вигляд можуть мати шини в найближчому майбутньому. IntelliGrip Urban – концепт шин для наступного покоління автономних електрокарів у міському просторі.

Перевезення за запитом або спільні поїздки як альтернатива таксі, орендованим авто та самостійному кермуванню – це не просто вибір покоління двотисячних. Цінність таких послуг полягає в оперативності, зручності місцезнаходження та способу оплати. Все це підвищує популярність сервісів сумісних поїздок у населення. Зростання інтересу до міського стилю життя сприяє створенню ідеальних умов для впровадження нових видів перевезень.

«Фокусуючись на розвитку транспортних засобів та рішень для майбутніх міських просторів, розробники IntelliGrip Urban оснастили шини сучасними технічними характеристиками, які дозволяють максимально збільшити їхній термін експлуатації та енергоефективність. Це дуже важливо для постачальників транспортних послуг, які зможуть запропонувати споживачам ще більше можливостей», – говорить Жан-Клод Кін, президент Goodyear у регіоні EMEA.

Goodyear IntelliGrip Urban з удосконаленою технологією Sensor-in-Tire – це «розумні» шини, що розроблені для підтримки автономних систем керування транспортними засобами та підвищують безпеку пасажирів. Концептуальні шини сканують стан доріг і погодні умови. Goodyear IntelliGrip Urban збирають важливі дані та відправляють їх безпосередньо до центрального комп’ютера. Це дозволяє у подальшому застосовувати оптимальні показники швидкості, гальмування, маневрування та стійкості.

Майбутнє покоління автомобілів оперуватиме даними щодо взаємодії з іншими транспортними засобами, водіями, пішоходами, а також з усіма елементами, з яких складається Інтернет речей.

Крім того, оператори транспортних засобів отримають значні переваги від форми шин, які будуть видовженими та звуженими. Таке дизайнерське рішення дозволить зменшити опір коченню, підвищити енергоефективність і збільшити кількість електричних транспортних засобів у міському просторі. Сенсорна технологія IntelliGrip Urban також допоможе операторам чітко визначати та вирішувати всі питання, пов’язані з функціонуванням шин, ще до моменту їх виникнення.

Ключові характеристики та переваги

Завдяки наступним конкурентним перевагам IntelliGrip Urban у режимі реального часу контролюють рух транспортних засобів та підвищують їхню ефективність:

  • Технологія Sensor-in-Tire: допомагає автономним транспортним засобам детальніше сканувати умови доріг, підтримувати безпеку пасажирів та забезпечувати їхній спокій. Ще одна важлива функція – обмін інформацією «від шини до транспортного засобу» через хмарний сервіс.
  • Активне технічне обслуговування: дозволяє операторам транспортних засобів чітко визначати й вирішувати питання, пов’язані з функціонуванням шин та підвищенням безпеки, ще до їх виникненням. Універсальне, зручне у реалізації рішення, яке поліпшує продуктивність шин та сприяє чіткому плануванню активного технічного обслуговування. Також завдяки активному технічному обслуговуванню оптимізуються операційні витрати та збільшується експлуатаційний ресурс, ефективність і раціональне функціонування транспортних засобів.
  • Видовжена та звужена форма шин: сприяє зменшенню опору коченню, збільшенню енергоефективності та кількості електричних автомобілів у міському просторі. Сучасна форма концептуальних шин також поліпшує показники зчеплення з мокрою дорогою, завдяки чому інженери Goodyear змогли зменшити кількість канавок на шині, збільшити пробіг та знизити рівень шуму.

Спеціально розроблений протектор забезпечує надійне зчеплення шини з дорогою як узимку, так і в літній сезон, підвищує строк їхньої експлуатації та оптимізує роботу транспортних засобів у цілому.


Повернутися назад