Головна > Черкаси та область / Економіка > Сміттєпереробний завод - це “кидалово”?

Сміттєпереробний завод - це “кидалово”?


9-12-2014, 17:03. Розмістив: Сергій Корнелюк

депутат Петро ЧернявськийСьогодні на сесії міськради депутат Петро Чернявський знову порушив питання щодо будівництва сміттєпереробного заводу та підписання попереднього договору між містом та інвестором.

“Наш полігон вичерпав свої можливості, або треба виділяти кошти на новий полігон, або не поспіхом, але прийняти рішення про підписання угоди. Я вважаю, що цей проект важлививй, але з приводу договору є сумніви. Я досі не отримав інформації про реалізовані такі ж проекти у світі, щоб я полетів і подивився. Не за кошти бюджету, за свої. Інвестор повинен відкрити свою інформації. Це перший випадок, коли я не знаю, де і що працює”, – наголосив мер Черкас Сергій Одарич.

Депутат міськради Володимир Халай висловився з приводу запропонованого: Я хочу зрозуміти, де працюють такі заводи в світі. Є інформація в інтернеті, що такий завод був у Рівному, який пропрацював 2 місяці. Ми ризикуємо я хотів почути відповідь. Виходить, що інвестори із двома тисячами гривень хочуть будувати завод за мільйони.

Представник інвестора Андрій Богоявленський у свою чергу наголосив, що інвестор не отримує чистого прибутку. Такі заводи є в Італії, Турції, Еміратах, Кентукі, Каліфорнії… На його думку, рішення міськради вбивають інвестиційну привабливість Черкас, очевидно, що місто не хоче вивозити сміття не на полігон, під відкрите небо, а на завод”.

За словами депутата міськради Сергія Кудактіна, такий серйозний проект не можна так розглядати: без юристів, експертів. Представник не слухає жодних зауважень. Треба провести масштабну презентацію із усіма розрахунками.

“Не можна ризикувати земельною ділянкою, коштами громади. Нема чіткості в наших зауваженнях”, – говорить депутат міськради Олег Ліходькін.

Депутат міськради Олег Кашко детально проаналізував умови договору: “Посутньо не прописані зобов’язання сторін. Ми хочемо бізнес комусь створити чи місто розвивати?”

Зважаючи на недосконалість договору, шляхом поіменного голосування – рішення не прийнято.

Нагадаємо, голова обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко раніше зустрічався із іноземними інвесторами. За словами майбутніх забудовнків, завод не тільки екологічним способом перероблятиме сміття, а й вироблятиме альтернативні види енергії. Кожного дня Черкаси перероблятимуть по 450-500 тонн сміття. У проекті планують брати участь не лише місто Черкаси, а й райони Черкащини, які знаходяться на правому березі Дніпра. Оскільки перевозити сміття через дамбу заборонено законодавством.

Термін будівництва заводу - 12-18 місяців, приблизна сума вкладених інвестицій – 80 млн. доларів. Інвестор зацікавлений у довгостроковому проекті, за його підрахунками вкладені кошти мають окупитися через 10 років.

Як підсумок попередньої зустрічі – мер міста Сергій Одарич доручив провести ретельне дослідження житлово-комунального господарства Черкащини для детальніших розрахунків та створення бізнес-плану, а в подальшому і підписання договору. Але, на сесії міськради 4 грудня депутати не проголосували за підписання попереднього договору про виконання зобов’язань щодо реалізації інвестиційного проекту. За 2 місяці влада так і не вирішила, чи доцільне будівництво сміттєпереробного заводу.

 

Вчасно


Повернутися назад