Головна > Черкаси та область / Економіка > Про стан проведення весняно-польових робіт на Монастирищині

Про стан проведення весняно-польових робіт на Монастирищині


29-03-2017, 11:31. Розмістив: Тетяна Стеценко

трактор у поліХлібороби Монастирищини 24 березня розпочали комплекс весняних польових робіт 2017 року. Про це онлайн-газеті Новини Черкас повідомили у Монастирищенській РДА.

Станом на 28 березня хлібороби району закрили 12600 га ( 32 %) вологи в грунті. Першими в районі вивели тракторні агрегати в поле на закриття вологи в грунті хлібороби ПрАТ «Райз – Максимко», СФГ «Обрій», ФГ «Степівське», ПП «ЛюВайС», СФГ «Юлія» та СФГ «Теолинське».

В СФГ «Теолинське» закриття вологи уже закінчили на всій площі. Найбільш інтенсивно, станом на 28 березня, цю роботу проводять в ПрАТ «Райз – Максимко» (2900 га), ФГ «Степівське (600 га) та СФГ «Юлія» (650 га). В ПрАТ «Райз – Максимко» розпочали посів ячменю ярого (108 га ), а в ПП «Дніпро» - гороху (63 га).

Згідно прогнозу аграріям району належить забезпечити посів ярих культур на площі 39, 3 тис. гектарів. Для організованого і якісного проведення робіт в користуванні сільгосптоваровиробників налічується 396 тракторів, в тому числі 34 високопродуктивних зарубіжного виробництва, 190 культиваторів, 35 одиниць комбінованих агрегатів типу “Європак”, 11 компактоматів типу Фармет, 235 сівалок та інша сільськогосподарська техніка. Наявні технічні засоби та матеріальні ресурси дають можливість провести весняні польові роботи в оптимальні строки.

Потреба сільгосппідприємств у насінні сільгоспкультур, крім соняшника та кукурудзи, забезпечена на 100 відсотків. 

Весь посів буде проведено насінням не нижче другої репродукції. В даний час сільськогосподарські підприємства закінчують закупівлю насіння кукурудзи, соняшника та насіння ярих зернових для сортооновлення.

Забезпеченість сільгосппідприємств мінеральними добривами на сьогодні складає майже 85 відсотків. В зв’язку із значним подорожчанням складних та складно – змішаних мінеральних добрив в цьому році їх закупівля іде більш повільно.

Продовжується закупівля рідких азотних добрив - КАС -32 ( більше 1,5 тис. тонн) та безводного аміаку (близько 300 тонн).

На проведення посіву та догляду за посівами в нинішньому році буде використано 1231 тонну дизпалива, забезпеченість яким становить 100 %. 

Для виконання намічених заходів сільгосппідприємствам необхідно понести затрати на 278,5 млн. грн. (із врахуванням вартості всього насіння).


Повернутися назад