Головна > Черкаси та область / Головне / Стиль життя > Тендітна черкаська байкерша підкорює українські чемпіонати та мріє про Арізону

Тендітна черкаська байкерша підкорює українські чемпіонати та мріє про Арізону


31-03-2017, 15:00. Розмістив: Віктор Мельник

Торік черкаська байкерша стала чемпіонкою України з міні-родео та виборола

Торік черкаська байкерша стала чемпіонкою України з міні-родео та виборола "срібло" чемпіонату України з мото-джимхана (швидке маневрування на мотоциклах). Тендітна черкащанка чотири роки поспіль підкорює дороги на власному мотоциклі. За цей час вона втрапила у чотири ДТП. Але це не остудило її палке захоплення та любов до їзди на залізному коні.

Їй 28 років. Вона дуже струнка і важить лише 50 кг. Зовні Віталіна Мацаєнко схожа на кого завгодно, тільки не на байкера. Вперше дівчина сіла на мотоцикл у 2012 році і в той час про таку техніку зовсім не мріяла, інформує ВІККА, повідомляють Новини Черкас.

Їй 28 років. Вона дуже струнка і важить лише 50 кг. Зовні Віталіна Мацаєнко схожа на кого завгодно, тільки не на байкера. Вперше дівчина сіла на мотоцикл у 2012 році і в той час про таку техніку зовсім не мріяла- Сіла у ролі пасажира на пропозицію одного з друзів. Мені було 23 роки. У той же вечір я спробувала себе за кермом. Одразу відчула, що це моє. Всередині щось відгукнулося. Поставила собі за мету, що вже навесні буду кататися на власному мотоциклі. Пішла на водійські курси, отримала права, а потім в інтернеті придбала собі потриманий пітбайк, – розповідає черкащанка.

Родичі та дехто із друзів Віталіну в новому захопленні не підтримували та від нежіночої справи відговорювали. Але не з її характером відмовлятися від мрій.

- Якщо я щось задумаю, то зупинити мене важко. На роботі багато хто навіть не здогадується, що їжджу на байку. Я працюю в будівельній компанії. В офісі одягаю сукню та підбори. Тож коли питають – чий мотоцикл припаркований, то дуже дивуються, коли дізнаються, хто його хазяйка, – каже черкащанка.

Для власної безпеки, а згодом і для участі у змаганнях Віталіна вдосконалювала рівень їзди на спеціальному майданчику. Каже, що з місцевими дорогами та нахабністю деяких автоводіїв це питання майже життєво необхідне. Покращувати навички дівчину також спонукала аварія, в яку вона потрапила. За кермом був молодий чоловік, який узяв у батька дорогий автомобіль, щоб покататися з друзями по вечірньому місту.

- Він вирішив мене не пропускати на дорозі і в’їхав мені у ногу, роздробив кістки. З мого боку це була нестача реакції та знань, як правильно діяти в такій ситуації. Врешті-решт у мене все зажило, кістки зрослися. Весь час лікування та реабілітації мене не залишали мої мотобрати, а також думка, що треба покращувати майстерність їзди. Зараз у нас є можливість це робити на території величезної автостоянки одного з мегамаркетів міста, – розповідає Віталіна.

Її старий мотоцикл під час аварії повністю розбився. Свій другий мотобайк вона замовила з Китаю. Наразі дівчина їздить на нешвидкісному мотоциклі. Вона сама придумала його графічний дизайн – у стилі "Зоряних війн". У такому ж дусі й екіпіровка Віталіни. Тож на дорозі вона має досить ефектний вигляд.

- Мій байк розганяється до 120 км/год. Мені цього достатньо. Адже катаюсь не заради швидкості та хизування на дорозі. Мотоцикл дає свободу. Можна заїхати у неймовірні місця, недоступні для автівок. З моменту, коли купила мотоцикл, об’їздила з друзями Черкащину. Побачила її зовсім з іншого боку. У нас дуже красиві села, краєвиди, – розповідає Віталіна Мацаєнко.

Байкери між собою називають Віталіну "Боня" (Bonnie). До речі, серед мотоциклістів вона знайшла не тільки друзів, а й коханого.

Дівчина зізнається, що їзда на мотоциклі близька до залежності. Адже інтенсивний виплеск гормонів, які виділяються під час їзди, важко чимось замінити. Тож коли мотоциклістам доводиться робити перерви в катанні, вони переживають це важко. У їхньому мотобратстві так заведено – розділяти разом радісні моменти, допомагати однодумцям у біді та ділити спільну нудьгу за періодом "покатух".

- Мотоцикл – сезонний транспорт. Катаємося з ранньої весни до пізньої осені. Взимку стараємося якось відволіктися. Для мене їздити цей час на роботу громадським транспортом – мука. Хоч і без мотоциклів, та все одно збираємося з байкерами. Коли нудьгували, навіть каталися в шоломах на льодовому катку, – пригадує дівчина.

- Мотоцикл – сезонний транспорт. Катаємося з ранньої весни до пізньої осені. Взимку стараємося якось відволіктися. Для мене їздити цей час на роботу громадським транспортом – мука. Хоч і без мотоциклів, та все одно збираємося з байкерами. Коли нудьгували, навіть каталися в шоломах на льодовому катку, – пригадує дівчина.

Що стосується шоломів та іншого обмундирування, для мотоциклістів це річ принципова.

- Ми навіть на дорогах зупиняємо тих, хто їздить без шоломів та захисту. Проводимо роз’яснювальну роботу щодо безпеки. Під час своїх перших ДТП я на власному досвіді відчула, наскільки це важливо, – каже черкащанка.

За її словами, наразі у Черкасах 10 жінок-байкерів. Декого своїм прикладом підкорити залізного коня надихнула саме Віталіна.

- Я ніколи не казала "робіть, як я". Але мені розповідали, що мій приклад додав упевненості деяким дівчатам. Одна вже повноцінно їздить на власному байку. Друга – мріє про свій мотоцикл. У неї хлопець – байкер і він дає їй час від часу проїхатися, – зазначає черкащанка.

У цьому році Віталіна з друзями планують відправитися на мотоциклах до Західної України. А найбільшою її мрією наразі є штат Арізона. Дівчина мріє відчути на власному досвіді романтику і колорит трас американського штату та побачити велич Великого каньйону. Каже, що ладна збирати кошти для здійснення цієї мети все життя.


Повернутися назад