Головна > Черкаси та область / Суспільство > Смілянський район спромігся виділити на оздоровлення дітей аж 68 тис. грн.

Смілянський район спромігся виділити на оздоровлення дітей аж 68 тис. грн.


19-05-2017, 11:25. Розмістив: Тетяна Стеценко

На Черкащині в Тальнівському районі у селі Чеснопіль на мальовничому березі озера проходить православний дитячий табір.

Чи готовий Смілянський район до літнього відпочинку та оздоровлення хоча б найменших жителів району? Саме з цими питаннями і розбиралися днями завідувач сектору у справах сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації Світлана Горобець на організаційно-навчальному семінарі з підготовки та проведення оздоровчої кампанії 2017 року, що проводили фахівці профільного управління ОДА.

Про це із посиланням на Сміла.ua повідомляють Новини Черкас. http://smila-ua.com/index.php/uk/society/3152-society-2017-05-18-4

Зважаючи на позитивний досвід минулих років, який має пані Світлана, занепокоєння оздоровчою кампанією – 2017, має цілком обґрунтовану підставу. Річ у тім, що цьогорічне оздоровлення дітлахів не знайшло відповідної підтримки серед депутатів районної ради і належного фінансування не отримало. Загалом дана бюджетна стаття витрат не була в пріоритеті, адже «дірок» для грошей вистачало завжди, проте такої ситуаці, як тепер, не було ніколи.

Почнемо з дитячого місцевого табору «Тимурівець», в котрому відпочивало не одне покоління смілян та мешканців району. Існуючи, здебільшого, за рахунок державних закупівель, ДОТ «Тимурівець» залишався на плаву, пропонуючи дві зміни з червня по серпень, але цього літа він може відкритись лише раз.

Бідкаючись під кабінетами міської та районної влади, директор табору Ольга Гула, у відповідь від чиновників побачила лише понизування плечима.

Звичайно, путівки не мають властивості дешевого товару, оскільки вартість одного дня перебування там дитини становить 244 грн. Але і в аптеках годі шукати правди для своєї дитини. І якщо від «Тимурівця» можна відмахнутися, то що робити з дітьми пільгових категорій – не зрозуміло. Адже у батьків таких дітей, а це – діти- сироти з малозабезпечених та багатодітних родин, бракує коштів. Під тотальне безкоштовне оздоровлення підпадають і дітки АТОвців, батьки яких захищають Україну.

То що ж має сфера дитячого оздоровлення Смілянського району сьогодні? А рахувати тут довго не доведеться. Оскільки в районному бюджеті знайшлися кошти лише для 12 дітей – це менше 1%, враховуючи дітей соціальної сфери села. Тобто, Смілянський район, а це і сільгоспвиробники, і приватні підприємці і т.д. і т.п, спромоглися виділити для оздоровлення, вдумайтеся тільки, аж 68 тис. грн.

Тут, відразу дехто може зробити ремарочку, на кшталт: «Бідний район, що тут зробиш?». Можливо і не найбагатший, але, за звітами, і не найбідніший. То чому ця соціальна частина життя пасе задніх в порівнянні з усією областю? Невже наші діти найгірші і не заслуговують більшої уваги та турботи?

За словами Світлани Горобець, у Смілянському районі функціонує інший табір патріотичного спрямування – «Козацька фортеця». Табір діє як наметове містечко та має тематику козацько-лицарського спрямування, з вартістю одного дня на нинішній рік – 470 грн. Нічого надприродного, але з відповідним підходом до організації табору, ним почали цікавитись батьки з всієї України. Вище зазначеним табором, за словами завідувача сектору, для дітей учасників АТО було надано путівок, в якості спонсорської допомоги, на суму – більш ніж на 110 тис. грн. Тобто, дитячий оздоровчий табір може витратити на дітей району такі гроші, а район – ні. Завіса!

Чому так стається і чи є важливіші статті бюджетного кодексу, як то надбавки і премії в 300%, не зрозуміло. Але факт залишається фактом, не бачити пільговикам цікавих літніх канікул, як своїх вух. Своєрідна політика в бюджетній сфері прослідковується в стінах Смілянського будинку рад вже давно. Дарувати з «барського плеча» тільки обраним чи за відповідні «досягнення», – це не є таємницею ні для кого. Залишається дати відповідь на декілька питань: Чи доведе свою компетентність Світлана Горобець, виконуючи середній показник по області? І в чому винні діти?


Повернутися назад