Головна > Черкаси та область / Статистика > На Черкащині зростають власні доходи

На Черкащині зростають власні доходи


6-06-2017, 09:42. Розмістив: Тетяна Стеценко

доходиЗ початку року область демонструє позитивну динаміку зростання доходів. За чотири місяці 2017 року їхній обсяг зріс у півтора рази порівняно з минулорічними показниками та перевищив 1,8 млрд грн.

Про це кореспонденту онлайн-газети Новини Черкас повідомила директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Наталія Кравченко.

Зокрема, місцеві бюджети області отримали більше 806 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що в півтора рази більше минулорічних надходжень. Втім, як відзначає Наталія Миколаївна, попри суттєвий ріст надходжень до бюджетів для Черкащини лишається актуальним питання легалізації виплати заробітної плати та подолання тіньової зайнятості населення.

– Дискримінація прав пересічного громадянина на отримання гідної оплати праці та тіньові розрахунки не повинні мати місця в нашій області, – зауважує посадовиця. – З початку року в області відбулося 143 засідання комісій з детінізації та легалізації трудових відносин. Завдяки чому офіційно працевлаштовані 1 458 осіб, 1 285 особам підвищено рівень оплати праці. Однак повністю тіньова заробітна плата ще не викорінена. Вона є чи не головною проблемою того, що при середньомісячній заробітній платі в Україні за березень цього року 6752 грн, у Черкаській області вона становить лише 5549 грн. Як результат – місцеві бюджети щомісячно недоотримують мільйони гривень.

Є й інші резерви, які б дали можливість покращити і ці результати, переконана Наталія Миколаївна. Одним із них є підняття розміру орендної плати за земельні частки (паї). Це, на її переконання, дасть подвійний результат: збільшення доходів бюджету та поліпшення добробуту жителів області.

– Станом на початок травня середній розмір плати за оренду земельних паїв по області становив 6,1 % грошової оцінки землі, – говорить Наталія Кравченко. – Найвищий розмір ставки орендної плати за земельні паї у Золотоніському районі – 8,2 % до грошової оцінки землі, Мокрокалигірській ОТГ – 7,9 %, Набутівській ОТГ – 7,4 %, Кам’янському районі – 7,1 % та ін. Найбільшу орендну плату за використання земельних паїв в області виплачують ТОВ «Промінь» в Тальнівському районі – 10%, ТОВ «Пальмира» на Золотоніщині – 9,5 %, на Кам’янщині ТОВ «Олімп» – 8%. Проте є сільгоспвиробники, які до цього часу розраховуються із власниками земельних паїв за ставкою 3 % до грошової оцінки. Такі приклади ми фіксуємо у Звенигородському та Смілянському районах. Це є безпосереднім свідченням того, що тут немає належної конкуренції, яка би змусила орендарів збільшувати орендну плату за паї.


Повернутися назад