Головна > Черкаси та область / Суспільство > У Ватутіному влада не дуже хоче перейменовувати місто

У Ватутіному влада не дуже хоче перейменовувати місто


17-06-2017, 14:14. Розмістив: Сергій Корнелюк

Внесено пропозицію перейменувати Ватутіне на місто Шухевич

Міський голова Ватуіного Олександр Лисюк вважає, що від цього постраждають юридичні особи. Також він запевняє, що відповідно до Закону про декомунізацію терміни перейменування назв географічних об'єктів вже закінчилися.

Про це йдеться у зверненні міського голови, яке розміщене на офіційному сайті міськради. Новини Черкас публікують це звернення:

Реагуючи на підняті в соціальних мережах та в ЗМІ заклики щодо перейменування міста Ватутіне та з метою вивчення думки громади, в колективах підприємств, установ, організацій, депутатами на своїх дільницях, громадськими організаціями  розпочато вивчення думки мешканців міста з даного питання.

До речі всі бажаючі можуть звернутись в раду міської організації ветеранів (каб.20) або відділ з питань внутрішньої політики (каб.10), де висловити свою думку та підписати опитувальний лист.

Також хочу зауважити, що відповідно до положень  Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", а також рекомендацій Українського інституту пам'яті, прізвище Генерала Ватутіна М.Ф. не входить до переліку прізвищ, які підпадають під дію Закону.

Станом на червень 2017 року терміни перейменування назв географічних об'єктів відповідно до вказаного Закону закінчилися. Відтак, перейменування міста на данному етапі може відбуватися у відповідності до Закону України  «Про географічні назви», яким передбачено, що перейменування географічних об'єктів за пропозицією органу місцевого самоврядування здійснюється за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.

Перейменування міста є фактичною зміною місцезнаходження юридичної особи, фізичної особи-підприємця та громадського об'єднання, що тягне за собою необхідність внесення змін до установчих та дозвільних документів, зміни банківських реквізитів та у більшості випадках зміни печатки.

У такому випадку додаткові витрати понесуть юридичні особи, фізичні особи-підприємці та громадські формування. Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб,  фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» не звільняє зазначених суб'єктів від сплати адміністративного збору за внесення змін до установчих документів у разі перейменування населеного пункту не з підстав, передбачених ЗУ "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

На даний час (без врахування прогнозованого підняття розмірів прожиткового мінімуму) ставки адміністративного збору становлять:

- 0,3 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (480 грн.) - за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу (крім громадських об’єднань та благодійних організацій), що містяться в Єдиному державному реєстрі, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою;

- 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (160 грн.) - за державну реєстрацію змін до відомостей про громадське об’єднання чи благодійну організацію;

- 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (160 грн.) - за державну реєстрацію змін відомостей про прізвище, ім’я, по батькові або місцезнаходження фізичної особи – підприємця.

Окрім цього юридичні особи будуть нести додаткові витрати на нотаріальне посвідчення підписів на установчих документах для подання їх державному реєстратору.

Особливі незручності будуть мати виробники, які експортують вироблену продукцію за межі України.

З повагою міський голова О. Лисюк


Повернутися назад