Головна > У світі / Будівництво та ремонт > Археологи розкрили секрет міцності давньоримського цементу

Археологи розкрили секрет міцності давньоримського цементу


18-12-2014, 10:48. Розмістив: Віктор Мельник

На фото – ринок Траяна, вид з КапітоліюВчені з'ясували, що цемент, який використовуванли древні римляни при будівництві, був таким міцним через вміст вулканічного пилу, лави і води. Дослідження провела група під керівництвом Мері Джексон з Каліфорнійського університету в Берклі.

Аналізу піддався цемент, що скріплює цеглини ринку Траяна - п'ятиповерхового торгового комплексу на форумі Траяна в Римі, побудованого в 100-112 роках. Фахівці вивчили цемент за допомогою синхротронних рентгенівських променів. Їм вдалося встановити, що давньоримський цемент включав в себе лаву і вулканічний пил, джерелом яких були Альбанські гори - залишки гірської кільцевої формації вулканічного походження, активність яких тривала приблизно до 1100 року до н.е.

Цемент витримувався протягом 180 днів, за цей час в результаті хімічних реакцій в цементі утворювалися невеликі кристали, що забезпечують міцність з'єднання цегли між собою.

Таким чином, саме завдяки продуктам вулканічної активності ми можемо милуватися будовами стародавніх римлян, вік яких налічує близько 2 тисяч років.

На фото – ринок Траяна, вид з Капітолію.

 


Повернутися назад