Головна > Черкаси та область / Пригоди > З початку року в області вилучили та знищили понад 380 вибухонебезпечних предметів

З початку року в області вилучили та знищили понад 380 вибухонебезпечних предметів


5-07-2017, 10:50. Розмістив: Сергій Корнелюк

Піротехнічний підрозділ аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України у Черкаській області майже щодня проводить роботу щодо обстеження території області, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.

Наразі триває дослідження підозрілої території на можливий вміст інших боєприпасів часів минулих війн

Про це онлайн-газеті Новини Черкас повідомили у прес-службі ГУ ДСНС України у Черкаській області.

Так впродовж минулої доби здійснено виїзд, під час якого виявлено боєприпас часів війни.

4 липня у селі Хацьки Черкаського району на території одного з підприємства під час земляних робіт знайдено застарілий вибухонебезпечний предмет. Співробітники піротехнічної групи АРЗ СП Управління, яких викликали громадяни, ідентифікували небезпечну знахідку як мінометну міну калібром 82 мм.

Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 381 вибухонебезпечний предмет, у тому числі 5 авіаційних бомб.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

торкатися підозрілого предмету або пересувати його;

заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;

розбирати вибухонебезпечний предмет;

намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.


Повернутися назад