Головна > У світі / Будівництво та ремонт > 5 нових технологій швидкого й економічного будівництва будинку

5 нових технологій швидкого й економічного будівництва будинку


20-12-2014, 21:10. Розмістив: Віктор Мельник

В останні роки в Україні бурхливо розвивається будівництво індивідуальних будинків, причому поступово, все більше людей відмовляються від такого древнього і традиційного матеріалу, як цегла.

В цьому матеріалі розглянемо технології будівництва, яким не більше 20-ти років. Почнемо наш огляд з найдешевших варіантів будівництва, а потім перейдемо до більш дорогих.

Будинки за технологією Genesis

Будинки за технологією GenesisЧас на будівництво будинку площею 50 кв. м: 10 днів. Від 15 днів потрібно для фінальної обробки. Приблизно через 40 днів в будинок можна заселятися.

Основа будинку - міцний каркас з оцинкованого металу, який не деформується під впливом ніяких атмосферних явищ. Важливо відзначити, що в конструкції немає алергенних складових.

Каркас виробляється в заводських умовах. Завдяки його властивостям, технологія дозволяє будувати будинки заввишки до 4-х поверхів. Поки каркас роблять на заводі, можна паралельно підготувати фундамент будинку, переважно мелкозаглубленний. Після того, як каркас привезуть на місце будівництва, його монтаж буде закінчений в лічені дні. Інші плюси технології - низька кількість втрат тепла, відсутність необхідності в закладці глибокого фундаменту.

У експертів виникають питання з приводу звукоізоляції в будинках, побудованих за такою технологією. Адже метал - не найкращий матеріал для цих цілей.

Будівництво будинку з грунту

Будівництво будинку з грунтуЧас на будівництво будинку площею 50 кв. м: 30 днів

Ідея будівництва будинку з землі не нова. Але лише кілька років тому був створений ручний електрифікований інструмент, який ущільнює грунтомасси та інші будівельні суміші. Завдяки цьому тепер кожен власник земельної ділянки може робити більшість деталей для одно- або двоповерхового будинку на місці будівництва, використовуючи грунт.

Головні переваги будівництва з грунту - в його дешевизні і екологічності. Ще один плюс - економія на опаленні, оскільки для підтримки кімнатної температури в будинку потрібно набагато менше енергії. До того ж, такі будинки не горять - вогонь, навпаки, робить стіни ще міцніше. Якщо будинок будується без підвалу, то грунту, вийнятого для пристрою фундаменту, вистачить для будівлі стін одноповерхового будинку.

Завдяки додаванню невеликої кількості стабілізаторів до грунту будівельні блоки набувають властивість неразмиваємость. Для людей, які сумніваються в довговічності такого роду будівель, є яскравий приклад - Пріоратскій палац, який побудований в Росії в 1798 році. У дні Великої Вітчизняної війни тут від снарядів і бомб були зруйновані навіть масивні кам'яні споруди, а палац із землі вистояв.

Правда, експерти попереджають про одну ваду даної технології: після дощу на поверхні будинку виступають солі, які містяться в грунті. Як результат - постійно будуть видні соляні розводи - видовище не дуже естетично приємне.

Дом за технологією «ЕкоКуб»

Дом за технологією «ЕкоКуб»Час на будівництво будинку площею 50 кв. м: 30 днів

Технологія «ЕкоКуб» поєднує в собі ідею будівництва каркасних будинків із технологію будови з солом'яних блоків. Прямокутні солом'яні тюки, які роблять прес-підбирачі, знову пресуються для ще більшої жорсткості, а потім кожен солом'яний тюк обрамляється в міні-каркас. Бічні стінки штукатурять і фарбують. У каркасі є отвори, в які вставляються пластини з фанери, - таким чином закриваються можливі містки холоду. Автори технології переконують, що кожен господар з шуруповертом в руці може зібрати такий будинок.

Єдиний мінус будинків, побудованих за технологією «ЕкоКуб», полягає в тому, що в ньому, крім вас, захочуть оселитися дрібні гризуни, в першу чергу, - миші. Тому в будинку доведеться завести кота (а краще двох).

Будинки по технології будівництва з незнімної опалубкою

Будинки по технології будівництва з незнімної опалубкоюЧас на будівництво будинку площею 50 кв. м: 45 днів

Блоки незнімної опалубки - це дві пластини з пінополістиролу, які з'єднані між собою міцними перемичками. При цьому пустощі порожнини армують і заповнюють бетоном. У верхніх і нижніх площинах елементів системи є спеціальні замки складної форми, що нагадує кубики в дитячій грі «ЛЕГО». Це дозволяє відмовитися від застосування тимчасових підпірних елементів. При цьому, забезпечується герметичність з'єднань і блокується витікання бетону.

Головні переваги будинку, побудованого за такою технологією - економія на опаленні в 3 рази в порівнянні з цегляним будинком, розширення внутрішнього простору при будівництві за рахунок тонких стін (у будинку 10Х10 м - на 15 кв. М), найвищі з усіх існуючих будматеріалів звукопоглинальні властивості, гладка поверхня опалубки готова під обробку будь-якими матеріалами.

Завдяки простим принципом побудови, будинок невеликого розміру нескладно побудувати своїми руками, відливаючи в день стіни такого будинку на півметра в день. Практика показує, що три людини-будівельника можуть побудувати 120-метровий будинок за місяць, витратити ще кілька тижнів на покрівлю.

Експерти радять ретельно підбирати компанію-забудовника. Практика показує, що будівельники не завжди правильно виконують технологічний цикл. Вони намагаються заощадити на будматеріалах, підбираючи неякісний пінополістирол, дешеві кріплення. Як результат - пожежобезпечність в такому будинку знижується до нуля.

Будинки за технологією Прохорова

Будинки за технологією ПрохороваЧас на будівництво будинку площею 50 кв. м: 40 днів - з фундаментом, 7 днів - на готовому фундаменті

Будівельник з Петербурга Станіслав Прохоров розробив технологію швидкого будівництва малоповерхових будинків. Головний принцип будівельних елементів - в тому, що конструкційний матеріал є одночасно і оздоблювальним. Будівельний елемент порожній усередині, він заповнюється пухкої негорючою теплоізоляцією. Внутрішній об'єм розбивається на безліч граматичних камер, завдяки чому імітується природна конструкція рослинних стебел. Принцип монтажу будови полягає в тому, що всі частини споруди (внутрішні та зовнішні стіни, кроквяні конструкції, міжповерхові перекриття) збирають з однакових елементів потрібної довжини. А зовні така будова нагадує звичний будинок з клеєного бруса.

Правда, поки за такою технологією побудовано всього кілька будинків. І питання про їх надійність все ще стоїть на порядку денному. До того ж, за підрахунками експертів, за таку ціну можна побудувати будинок за традиційною технологією - з цегли без урахування внутрішньої обробки.

Як бачимо, завдяки людській фантазії, сьогодні можна будувати будинки буквально з усього, що знаходиться під рукою. Питання тільки в тому, наскільки ви довіряєте таких нововведень. Звичайно, зараз такі технології здаються екзотикою, але, як показує практика, з часом будь-яка технологія стає тільки дешевше.

 


Повернутися назад