Головна > Черкаси та область / Суспільство > В Черкаському краєзнавчому музеї війна за посаду директора
В Черкаському краєзнавчому музеї війна за посаду директора23-07-2017, 18:42. Розмістив: Сергій Корнелюк |
Нова директорка Черкаського краєзнавчого музею Ірина Собко зробила публічну заяву щодо службової діяльності своєї попередниці. Посаду пані Собко отримала в результаті конкурсу на заміщення посади директора комунального закладу «Черкаський обласний краєзнавчий музей», що відбувся 17 березня поточного року, і результатом якого став контракт на 5 років. Але, за словами Ірини Собко, їй важко повноцінно працювати, адже в музей хоче повернутися екс-очільниця Алла Кушнір, яка з метою скасування результатів вищезгаданого конкурсу звернулася з позовною заявою до суду. Про це пише Нова Доба, інформують Новини Черкас.
– Я би хотіла, щоб прийшла контрольно-ревізійна комісія і перевірила наш заклад, – розповідає пані Собко, – адже я прийшла на посаду і маю право знати фінансово-господарську ситуацію в установі. До того ж КРУ не перевіряла музей з 2011 року. Я маю на меті оприлюднити всі факти зловживання посадою. А взагалі вважаю, що кожна людина повинна прожити чесно і достойно, залишити щось добре після себе. Мрію, щоб наш музей став сучасним закладом, куди би приходили із задоволенням люди. Більшість колективу готові працювати по-новому, це підтвердив наш перший Етно-день, який почав низку заходів, присвячених сторіччю музею. Надалі плануємо працювати з відвідувачами в режимі інтерактиву. Вже почали роботу над організацією майстер-класів, авторських екскурсій, тематичних зустрічей. Багато планів, але доводиться відволікатися на нікому непотрібні конфлікти. Щодо клімату в колективі – на сьогодні ситуація досить специфічна. Працівники, що підтримують колишню директорку, звільнилися або пішли на лікарняний. Представниця колективу, провідний науковий співробітник Тетяна Григоренко підтримала нинішнє керівництво. Розповідає, що за роки правління Алли Кушнір музей деградував у науковому плані, робота велася номінально – звітами-відписками, впровадження нових сучасних технологій в музейній справі не віталися. На її думку, колишнє керівництво музею мало зону комфорту, за яку не виходило роками і виходити не збиралося. Також пані Тетяна виказала прикрість щодо жахливого стану приміщення фондосховища музею, де стоїть неприпустима волога в результаті несправної каналізації.
Щодо «сімейного підряду» колишня керівниця музею зауважує, що її син був лише начальником техвідділу, а чоловік – двірником. На питання про численні премії Алла Кушнір сміється – каже, що це неправда, про останню фінансову перевірку в 2011 році – згодна, але перевірки, за її словами, зазвичай робляться там, куди йдуть великі суми грошей. На музей мільйонів не виділялося, отже численних перевірок не було. Алла Андріївна також розповіла про проблеми з приміщенням фондосховища. Але запевнила, що експонати не гниють від вологості, тож ситуація не така вже й критична, хоча сховище таки дійсно потребує ремонту. Жінка бідкається, що пропрацювала в музеї 33 роки, з яких 12 років директором, мала численні подяки і заохочення, а сьогодні лишилася ні з чим. Тож невдовзі мають відбутися два судових засідання. На одному розглядатимуть питання оскарження результатів конкурсу на заміщення посади директора комунального закладу «Черкаський обласний краєзнавчий музей», на другому – поновлення Алли Кушнір на посаді очільниці музею і відшкодування їй моральної шкоди.
Поки що учасники конфлікту чекають на рішення Придніпровського суду. А громаді Черкащини лишається сподіватися на швидке і справедливе вирішення ситуації, що склалася довкола обласного музею. Повернутися назад |