Головна > Україна / Економіка > Органічне землеробство

Органічне землеробство


24-07-2017, 12:39. Розмістив: Тетяна Стеценко

Органічне землеробствоНе всі знають, що таке «справжня органіка». А більшість взагалі сприймає цей термін дуже скептично, навіть ворожо. Інша група людей вважає такі продукти панацеєю від усіх хвороб і, навіть, робить з цього цілу філософію життя. Але треба ж знайти золоту середину у всьому. Органічні продукти корисні та безпечні для нашого здоров’я. Якщо ми будемо коштувати такі продукти кожен день – це може бути профілактикою від різного роду хронічних захворювань. Але їх ніяк не можна вважати ліками проти усіх хвороб.

Якщо ви справді вирішили змінити свій спосіб життя, та перейти на все натуральне, екологічно чисте, то варто замислитися: що ж насправді є натуральним? В магазинах дуже часто можна побачити написи на етикетках «біо» та «еко». Радимо бути уважними саме з цими продуктами харчування або косметичними засобами. Частіше за все це лише вдалий хід маркетологів задля того, щоб продати товар дорожче. У світі немає єдиних міжнародних правил у виробництві натуральних органічних продуктів. Справжні органічні продукти харчування та косметичні засоби в Україні сертифікуються лише однією організацією, «Органік стандарт», яка базується на нормах Європейського Союзу. На такій продукції обов’язково є маркування ЄС «зелений лист». Це лист із білих зірок на зеленому тлі з кодом UA-BIO – 609. В Україні розроблене спеціальне законодавство, що регулює процес виробництва органічних фермерських продуктів та їх маркування – це Закон України «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини».  Згідно цієї нормативної бази, кожен підприємець має протягом півроку не використовувати в своїй діяльності заборонені хімічні добрива, пестициди, гербіциди, штучні регулятори росту, гормони, антибіотики. Тільки така продукція згодом зможе претендувати на звання органічно чистої.

На даний момент український органічний ринок лише поширюється, адже попит народжує пропозицію. За останній рік в Україні було сертифіковано біля 250 виробників органічної фермерської продукції. А в обігу зареєстровано понад 300 найменувань. Це підняло Україну на 22-ге місце серед країн, що виробляють продукти без ГМО та без агрохімікатів. Статистика показує, що на даний момент в країні обробляється природним методом 410 тисяч гектарів земель. Це дуже позитивний крок у майбутнє. Хоча звісно практика показує, що більшість корисної вітчизняної сировини відправляють закордон, а на полиці магазинів потрапляє лише 10% органічних товарів. Тому радимо бути уважними, щоб не стати жертвами ігор маркетологів. Інтенсивне господарство значно простіше утримувати. Головна відмінність між органічним та інтенсивним методами землеробства у тому, що в органіці потрібно міркувати. Це і робить із нього своєрідну філософію, а не бізнес.

Купуючи фермерські продукти FermerGreen такі як м’ясо, молочні продукти, овочі та фрукти та навіть органічні солодощі, ви можете бути впевненими в їх якості. Цей інтернет-магазин співпрацює лише з тими постачальниками, що проходять сертифікацію щороку. Потурбуйтеся про себе – обирайте якісне!


Повернутися назад