Головна > Черкаси та область / Війна РФ проти України > Громади Буцького куща радилися з приводу об’єднання та перспектив туризму у каньйоні

Громади Буцького куща радилися з приводу об’єднання та перспектив туризму у каньйоні


28-07-2017, 18:45. Розмістив: Віктор Мельник

Відбулась нарада щодо об’єднання територіальних громад Буцького куща та перспектив розвитку зеленого туризму Буцького каньйону, інформує кореспондент онлайн-газети Новини Черкас.

Реформа місцевого самоврядування – одна із найважливіших, яку повинна здійснити Україна для покращення життя свого населення та стійкого економічного зростання. Її ключовий елемент - об’єднання громад, а основна мета - забезпечити спроможність місцевого самоврядування самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення. Тож, у районі проводиться активна робота щодо добровільного об’єднання територіальних громад.

Так, 26 липня в селищі Буки відбулась розширена нарада за участю представників Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА, Агенції регіонального розвитку Черкаської області, управління економічного розвитку ОДА, голови райдержадміністрації Ігоря Віштака, заступника голови районної ради Світлани Лещенко, голів сільських та селищних рад, представників громадськості та активу селища з питань порядку денного:

  • Про об’єднання територіальних громад.
  • Про природоохоронні заходи та перспективи розвитку зеленого туризму Буцького каньйону.

Нараду проводила селищний голова Буків Оксана Власюк. В обговоренні даного питання взяли участь всі учасники наради, які озвучили своє бачення і пропозиції щодо об’єднання громад. Розмова, що відбулася, була конструктивною і відвертою, думки інколи протилежними. Від сільських та селищних голів надійшло багато запитань щодо обґрунтування позитивних перспектив процесу об'єднання, про фінансові переваги та особливості даних реформ.

Заступник голови районної ради Світлана Лещенко під час обговорення даного питання зазначила, що суспільство так утворене, що воно має постійно розвиватися та змінюватися. Треба усвідомити, що територіальне об’єднання - це позитивні зрушення перш за все для маленьких громад, таких як Паланочка, Кути, Кислин.

Головна цінність – це люди, які повинні після процесу децентралізації отримати належний рівень низки важливих послуг. Тому необхідно продумувати ризики і виважено підходити до процесу створення об’єднаних громад, щоб громади дійсно були спроможними забезпечити своїм жителям належний рівень життя. Якщо держава при об’єднанні дає «пряник»-субвенцію на розвиток інфраструктури, то його треба використовувати. Статус добровільності тимчасовий, після відведеного часу процес об’єднання пройде примусово згідно перспективного плану. Є досвід інших держав, в яких створили об’єднані громади законодавчими актами, і вони на сьогодні розвиваються та мають гідні умови життя. Давайте будемо рухатися і тільки вперед.

Звичайно, запровадження таких суттєвих реформ викликає безліч питань та вагань. Кожен із присутніх мав можливість донести до учасників наради свою думку. Пропозицією переважної більшості присутніх на нараді стала ініціатива проведення широкої роз'яснювальної роботи серед населення щодо процесу об'єднання, залучаючи до цього депутатів місцевих рад.

З питанням перспектив розвитку зеленого туризму Буцького каньйону виступила селищний голова Буків Оксана Власюк.

- Буцький каньйон – живописне місце на річці Гірський Тікич. За красиві краєвиди це чудо ще називають «Маленькою Швейцарією». Скелі та красоти Буцького каньйону, водоспад «Вир», «Український Стоунхендж, Буцька ГЕС – це все об’єкти , які можуть привабити туристів з різними захопленнями та вподобаннями. Естетична насолода від пейзажів та краєвидів каньйону та водоспаду, містика «Стоунхенджа», інтригуючі відвідини руїн Буцької ГЕС – це все може вилитись у цікаву та захоплюючу екскурсію. Загалом ця місцина є неперевершеною рекреаційною зоною, де можуть як відпочивати, займатися альпінізмом (скелелазінням), плавання на байдарках так і проводити різного роду музичні фестивалі, туристичні подорожі та екскурсії.

На завершення хазяйка Буцької гори презентувала перспективну карту з внесеними пропозиціями розташування об’єктів навколо Буцького каньйону.

На завершення хазяйка Буцької гори презентувала перспективну карту з внесеними пропозиціями розташування об’єктів навколо Буцького каньйону.


Повернутися назад