Головна > Черкаси та область / Суспільство > Чотири навчальні заклади і одне КП у Каневі переведено на альтернативні види опалення

Чотири навчальні заклади і одне КП у Каневі переведено на альтернативні види опалення


19-10-2017, 19:03. Розмістив: Тетяна Стеценко

тепло в оселіРішенням виконавчого комітету на останньому засіданні було встановлено кількість Гкал та їх вартість для навчальних закладів міста, які опалюються котельнями з використанням альтернативних джерел.

Про це повідомляє кореспондент онлайн-газети Новини Черкас.

Нагадаємо, у Каневі переведено на альтернативні форми опалення 5 установ і закладів міста - це дитсадок «Сонечко», ЗОШ №1, одне приміщення гімназії ім. Івана Франка, ЗОШ №3, КП «Міський стадіон».

Відповідно до законодавства, тариф альтернативного виду опалення встановлюється в розмірі 90% від тарифу на опалення на газу. Таким чином виконавчий комітет Канівської міської ради вирішив встановити кількість Гкал до споживання в межах: ЗОШ №1 – 580 Гкал, ЗОШ №3 – 700  Гкал, ДНЗ «Сонечко» - 600 Гкал, адміністративної будівлі гімназії ім. І. Франка – 150 Гкал, КП «Міський стадіон» (в тому числі ДЮСШ) – 90 Гкал на бюджетний 2018 рік. Вартість 1 Гкал встановили в розмірі 1475,00 грн.

Оскільки вартість альтернативи мало відрізняється від тої, що платять за централізоване опалення, члени виконкому насамперед цікавилися, чи варта шкірка вичинки: які переваги й чи є економія. Начальник відділу з питань ЖКГ, інфраструктури та енергоефективності Тетяна Стадник повідомила, що соціальний ефект помітили відразу, особливо в дитсадку.

- Діти, батьки, колектив – усі задоволені. У класах дійсно тепло. Загальна температура в приміщенні 20-22 градуса. Малюки менше хворіють, менше залишаються вдома, - говорить Т. Стадник. – Чи є економія можна буде побачити лише в цьому році, оскільки в дитсадку «Сонечко» було відкрито додаткову групу, а тому використання електроенергії збільшилося.

За словами Т. Стадник, планова економія по садку складає до 30 тис.грн. Цього досягатимемо в тому числі й за рахунок зменшення енерговитрат, адже раніше приміщення підігрівали обігрівачами та конвекторами.

- Наразі перехід на альтернативні види опалення – це рятівний круг для нас, адже всі ми пам’ятаємо ситуацію, коли діти змушені були сидіти відома, бо в класах будо досить холодно. Зараз цього немає, тож ми платимо за те, що дійсно отримуємо - за тепло, - наголосив секретар міської ради Сергій Ткаченко.


Повернутися назад