Головна > Черкаси та область / Головне / Суспільство > У Христинівському районі селян примусив перекривати дорогу… Азаров

У Христинівському районі селян примусив перекривати дорогу… Азаров


29-12-2014, 17:31. Розмістив: Тетяна Стеценко

жителі Христинівського району вдруге перекрили дорогу Вінниця – Умань

Сьогодні жителі Христинівського району вдруге перекрили дорогу Вінниця – Умань у знак протесту проти того, що їм досі не виплатили орендну плату за користування земельними паями. Перша акція протесту відбулась 26 грудня, коли жителі села Розсішки перекрили рух автотранспорту на дві години. Не дочекавшись реакції влади, сьогодні із дев’ятої до дванадцятої селяни знову блокували трасу, однак тепер людей було значно більше, бо до розсішців приєднались частини територіальних громад сіл Бочагівка, Синиця, Кузьмина Гребля та Заячківка, оскільки СТОВ, що не віддає орендну плату, господарює на землях мало не половини району. Про це повідомила голова Громадської ради при Христинівській райдержадміністрації Світлана Скрипчинська.

“26 грудня до селян приїхали лише заступник голови райдержадміністрації, бо голови у нас немає, і голова районної ради. Але що вони могли людям сказати? Що не впливають на ситуацію і запропонувати йти до суду? Мета ж селян привернути увагу обласної влади, щоб та знайшла важелі впливу на недобросовісного орендаря і примусила його віддати зерном те, що належить за кожен пай – тобто по дві з лишком тонни”, – розповіла Скрипчинська.

Селян збурило те, що з ними не розрахувались за користування земельними паями за 2014 рік. У місцевого СТОВ “Розсішки”, що належить київським бізнесменам, братам Соловійчукам, виникли непорозуміння із 124-ма пайовиками, які не забажали продовжувати договір оренди. Керівник товариства Іван Коханівський запропонував людям укласти угоди на 10 років, частина селян на такий довготривалий термін не погодилась. Підприємство вирішило “дотиснути” незговірливих пайовиків тим, що не заплатить у такому разі їм орендну плату. Селяни вперлися і їм помстились, вдаривши по гаманцях.

Із початку осені конфлікт набирав обертів і вийшов далеко за межі району, бо жителі Розсішок звертались і до власників підприємства у столиці, відправляючи туди свою ініціативну групу, і до заступника міністра аграрної політики Андрія Дикуна, однак всі ці походи закінчились нічим. Писали скарги і до прокуратури, однак у неї якраз забрали повноваження загального нагляду за дотриманням законності, тож правоохоронці порадили селянам звертатись до суду.

Цікаво, що селяни звідкись довідались, що брати Соловійчуки – не є справжніми власниками підприємства. Насправді землею заправляв… Микола Янович Азаров! І що нібито саме від нього надійшла вказівка дестабілізувати ситуацію, оскільки сьогодні це вигідно Росії та сепаратистським силам в Україні. Дивною тільки є уперте нереагування на конфлікт обласної влади. Зрештою, те, що Азаров досі не сидить, теж дуже знаково…

Тетяна Воронцова

Дзвін


Повернутися назад