Головна > Черкаси та область / Стиль життя > Втратив здоров’я – відкрив талант: черкащанин малює картини зубами

Втратив здоров’я – відкрив талант: черкащанин малює картини зубами


26-10-2017, 21:59. Розмістив: Тетяна Стеценко

Малювати масляні картини 43-річний черкащанин Ігор Шкарупа почав близько трьох років тому. За цей час у чоловіка майже сотня робіт. І пише він їх у незвичний спосіб: пензлик чоловік тримає зубами.

Малювати масляні картини 43-річний черкащанин Ігор Шкарупа почав близько трьох років тому. За цей час у чоловіка майже сотня робіт. І пише він їх у незвичний спосіб: пензлик чоловік тримає зубами.

А все через хворобу, внаслідок якої відмовили руки, інформує Український інтерес, повідомляють Новини Черкас.

«Травму хребта отримав ще в армії. Був молодим, тому несерйозно до цього поставився. Операцію не робив, залишився на службі. До 2000 року працював у «Беркуті», потім почав підприємницьку діяльність. А через 10 років травма дала про себе знати, почали німіти руки», – розповідає чоловік.

Щоб якось відволіктися від страшної хвороби, Ігор Шкарупа почав шукати собі заняття. Побачив в інтернеті відео, як люди малюють і вирішив спробувати. Зізнається, було важко, адже до того в житті ніколи цим не займався.

«Коли твоє життя раптово змінюється і всі дні ти проводиш удома, то робити нічого. Можна й малювати навчитися. От і я спробував. Пишу картини масляними фарбами, маю два тоненьких пензлики, які зручно тримати зубами. Спочатку не дуже виходило, а з часом навчився».

На своїх картинах Ігор зображує природу. Надихають пори року: весною любить малювати квіти, які бачить за вікном. Узимку ж малює краєвиди, що пам’ятає ще з дитинства, коли жив у Сибіру. Інколи малює людей. Одними з перших були картини зі старенькою українською хатиною та церквою.

«Учитися починав, переглядаючи роботи художника Ігоря Сахарова. Також подобається Шишкін», – розповідає Ігор Шкарупа.

Ідеї, що намалювати, виникають у художника залежно від настрою. Також черпає натхнення в інтернеті: шукає фотографії, картинки, які подобаються, вивчає їх, підбирає кольори та починає малювати. Але водночас завжди додає щось своє. До своїх робіт ставиться з критикою.

«Половину з того, що малював, мені не подобалося. Тому багато картин я повикидав. Загалом у місяць пишу одну-дві роботи. Хоча, якщо малювати з ранку до вечора, то за чотири дні картина готова».

Підтримують Ігоря дружина та син. Вони купують фарби та все необхідне для творчості, обрамлюють картини. Рідні та друзі пишаються талантом чоловіка. Часто картини купують на подарунки, але переважно він їх роздає. Хоча Ігор Шкарупа не афішує свою творчість. Навіть не всі сусіди знають, що живуть поряд із художником.

На запитання, чи мріє чоловік про виставку власних робіт, відповідає, що малює для себе. Зараз його стан здоров’я погіршується: не може самостійно ходити, відмовили обидві руки, пухлина давить на горло, через що важко говорити.

«Ми були у багатьох клініках, але допомогти мені не можуть. Пропонували їхати на консультацію в ізраїльську клініку, але це коштує 150 тисяч євро. Та й гарантій дати не можуть. Тому я живу, чекаючи взимку літа і навпаки. Аби забути про свої вади, просто малюю».


Повернутися назад