Головна > Черкаси та область / Суспільство > Олег Куклін: «Університети перестали бути соціальними ліфтами і значне число роботодавців не звертає уваги на диплом взагалі»

Олег Куклін: «Університети перестали бути соціальними ліфтами і значне число роботодавців не звертає уваги на диплом взагалі»


21-02-2018, 17:27. Розмістив: Наталка Петренко

Олег Куклін: «Університети перестали бути соціальними ліфтами і значне число роботодавців не звертає уваги на диплом взагалі»Директор Черкаського державного бізнес-коледжу Олег Куклін – про останні зміни для вишів та перспективи для вищої освіти загалом.

- Із 1 січня цього року виші I—II рівнів акредитації, які не входять до складу університетів, почали фінансуватись із обласного бюджету, відповідно до ЗУ «Про Державний бюджет України на 2018 рік». Але я не бачу у цьому загрози для технікумів та коледжів: виші, що багато важать для місцевого ринку праці, залишатимуться успішними. Адже, хоча і фінансуватимуться з місцевого бюджету,  такі виші отримуватимуть  і регіональне, і державне замовлення, - зазначає Олег Куклін. – Переконаний: сьогодні в Україні рівень охоплення інститутами та університетами досить високий – настав час розвивати та просувати освіту, яка  здобувається  у коледжах і технікумах. Особливо - на регіональному рівні, адже найчастіше саме підготовлені там фахівці і залишаються працювати у регіонах.

Можливо, це багатьох шокує, але університетська освіта в Україні стала настільки масовою, що нівелювала сама себе. Університети перестали бути соціальними ліфтами і значна кількість роботодавців не звертають уваги на диплом взагалі. За дослідженнями HeadHunter, для 42% працедавців, із опитаних цим найбільшим сервісом пошуку роботи,  не має особливого значення, який саме вуз закінчив здобувач. Зверніть увагу, як стрімко розвивається підготовка програмістів у київському UNIT Factory - без видачі державного диплому. Це підтверджує ще одне дослідження -  для 49% роботодавців професійні навички здобувача набагато важливіші ніж диплом. Оскільки саме та освіта, яку здобувають у коледжах і технікумах, найбільше спрямована на оволодіння практичними навичками роботи, я бачу за цим майбутнє – і не лише для професійної освіти та її випускників, але й для розвитку трудових ресурсів Черкащини.


Повернутися назад