Головна > Черкаси та область / Події / Фото > У Черкасах відкрилася виставка «Магія фарб»

У Черкасах відкрилася виставка «Магія фарб»


17-08-2018, 15:40. Розмістив: Сергій Корнелюк

16 серпня 2018 року у Черкаському художньому музеї відкрилася виставка «Магія фарб» Георгія Косміаді (1886 – 1967).

16 серпня 2018 року у Черкаському художньому музеї відкрилася виставка «Магія фарб» Георгія Косміаді (1886 – 1967).

Ця подія є неординарною для Черкаського краю. На виставці презентовано творчий доробок художника, який жив на зламі ХІХ – ХХ століть; художника, який навчався у студіях відомого живописця й графіка Валентина Сєрова; художника, який в Російській імперії займав посаду помічника головного архітектора Москви; художника, який, рятуючись від радянської влади, змушений був залишити Україну й виїхати за кордон, де продовжив творити. Близько 40 художніх виставок Георгій Косміаді відкрив у Німеччині.

Із здобуттям незалежності в український мистецький простір повертається ім’я Георгія Петровича Косміаді – художника, педагога, новатора. Чимало зусиль до цього доклала його донька Надія, яка продовжує виставкову діяльність батька. У 2013 році у Рівному, де до еміграції проживав художник із родиною, започатковано творчу відзнаку – мистецьку премію імені Георгія Косміаді. У цьому вбачаємо схожість ролі особистості Георгія Косміаді для Рівного із масштабністю та значенням для Черкас Данила Нарбута.

виставка «Магія фарб» Георгія Косміаді

Художній музей висловлює щиру вдячність донці художника Надії Георгіївні Саннов-Косміаді та директору Олександрівської спеціалізованої мистецької школи-інтернату Наталії Ростиславівні Тарасевич за сприяння в організації виставки.

Виставка діятиме до 16 вересня 2018 року.


Повернутися назад