Головна > Черкаси та область / Суспільство > Кам’янська ОТГ: найдовша алея сакур, «сонячне» поле за 35 мільйонів євро та відкритий пункт для вирішення проблем бездомних тварин

Кам’янська ОТГ: найдовша алея сакур, «сонячне» поле за 35 мільйонів євро та відкритий пункт для вирішення проблем бездомних тварин


20-03-2019, 23:02. Розмістив: Наталка Петренко

Кам’янська ОТГ: найдовша алея сакур, «сонячне» поле за 35 мільйонів євро та відкритий пункт для вирішення проблем бездомних тварин 3 травня до Кам’янки з’їдуться мери усіх міст України, аби посадити алею, що стане не лише окрасою міста поетів та композиторів, але й унікальністю цілого регіону.  Про це стало відомо під час візиту до Кам’янської та Михайлівської громад журналістів, організованого Черкаським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Днями до Кам’янської ОТГ буде доставлено 2 фури посадкового матеріалу – 286 п’ятирічних сакур. Вони і стануть символічною «Алеєю дружби мерів України»,  саджати сакуру до Кам’янської громади завітають мери міст України, а також – планується візит послів Японії та Норвегії. За словами міського голови Кам’янки Володимира Тірона, алею облаштують зонами відпочинку, вказівниками, парковим освітленням та камерами відеобезпеки. Частину вулиці Шевченка, вздовж якої ітиме алея, наново заасфальтують, облаштують бордюрами та забезпечать освітленням. Таким чином, у Кам’янці з’явиться ще одна принада для туристів (і можливість залучати додаткові коштів для розвитку) — крім Тясминського каньйону. Як відомо, завдяки підтримці Черкаського ЦРМС, департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА та Черкаської агенції регіонального розвитку, Кам’янській громаді вдалося отримати 7,3 млн. грн.  на розбудову та облаштування Тясминського каньйону. Цей проект переміг у конкурсі проектів регіонального розвитку, які реалізуються за рахунок коштів держбюджету, отриманих від ЄС. Роботи було розпочато торік – і уже сьогодні туристи  можуть спускатися до каньйону і милуватися місцево красою по сучасній доріжках з плитки. Загалом, передбачено створення під'їздів та підходів до Тясминського каньйону, облаштування 3-х джерел, прибережної зони,  пішохідних доріжок, оглядових майданчиків,  сходів, місць для купання та відпочинку.

Так само, цьогоріч у Кам’янці будуть втілювати ще один масштабний проект. На 50 гектарах, де були стихійні сміттєзвалища, росла амброзія та самосів,  норвезька компанія «ScaterSolar» побудує сонячну електростанцію, що стане першим проектом цієї компанії на теренах України. Потужність електростанції - 25 МВт, вартість проекту - 30 млн. євро. Цікаво, що, викорчувавши чагарники, які поросли на місці, призначеному для будівництва, норвежці компенсували Кам’янці біля 880 тис. грн за спричинену довкіллю шкоду. Саме  ці кошти і стали основою для реалізації проекту зі створення унікальної алеї сакур. Сонячна електростанція, за проектними даними, забезпечить місто 30робочими місцями та поповнить місцевий бюджет на 1 млн грн.

Цього ж року у Кам’янській ОТГ розгорне свою діяльність програма регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами – саме ця ОТГ, першою з громад України, спорудила  стерилізаційно-карантинний пункт, де вуличний тварин лікують, стерилізують та вакцинують проти сказу. Споруджений наприкінці минулого року (за співфінансування обласного природоохоронного фонду),  за 4 місяці пункт уже встиг стерилізувати біля 30 тварин – і, за словами волонтера пункту стерилізації Олександра Новікова, цьогоріч продовжить свою роботу. Для цього тут буде проведено роботи з благоустрою території, встановлено огорожу та літні вольєри для тварин.

Другою найбільшою громадою Кам’янщини є Михайлівська сільська ОТГ – що, за темпами розвитку може скоро наздогнати міську громаду.  За словами голови Михайлівської громади Василя Максименка, сьогодні бюджет громади складає 26 мільйонів,  і 13 з них – власні надходження. Разом із більшими можливостями, з’явилися і більші обов’язки: сьогодні на утриманні громади з 5 сіл, де живуть більше 4000 мешканців, перебуває 3 школи і 3 дитсадочки, 3 ФАПи та амбулаторія, 4 будинки культури та 4 бібліотеки. І лише торік громада подбала буквально про кожен об’єкт інфраструктури – проведено ремонти дахів та приміщень, закуплено обладнання. Громада розвивається – і темпи розбудови бачать її люди, від старого до малого. Коли діти у дитсадку взимку можуть ходити у легкому одязі (бо громада встановила там новий котел) таможуть гратисяпридбаними громадою новенькими іграшками. Коли бабуся може вийти з двору і новенькою дорогою (а не по багнюці) прийти на консультацію до оновленого ФАПу, де є все необхідне медичне обладнання, аби вона отримала якісну допомогу. Коли громада може підтримувати людей у скруті (у кабінеті голови Василя Максименка лежить величезний вишитий рушник, подарований жінкою, якій громада  дуже допомогла, виділивши соціальну допомогу). Коли школярі навчаються у осучаснених класах, де є все, аби вони отримали хорошу освіту, а після школи вони мають можливості займатись у різних гуртках, гратись на нових дитмайданчиках або займатися спортом – на відкритих громадою спортивних… У Михайлівської громади ще багато планів розвитку, найглобальніші із яких – доробити вуличне освітлення та дороги, завершити ремонти та створити великий центр безпеки – на базі уже діючої місцевої пожежної команди, облаштуванню якої може уже сьогодні позаздрити не одна громада України.


Повернутися назад