Головна > Черкаси та область / Суспільство > ГО «Молода Черкащина» розпочала проект для молоді із громад Черкащини

ГО «Молода Черкащина» розпочала проект для молоді із громад Черкащини


28-03-2019, 00:06. Розмістив: Наталка Петренко

ГО «Молода Черкащина» розпочала проект для молоді із громад ЧеркащиниУ Черкаській області розпочався проект «Молодь – каталізатор змін», який має на меті залучити молодь об’єднаних територіальних громад до ухвалення рішень у їхніх селах та містах. Проект втілює ГО «Молода Черкащина» у трьох ОТГ області: Чигиринській, Канівській та Руськополянській. Заходи здійснюються за підтримки програми «U-LEAD з Європою».

Упродовж березня команда проекту здійснила презентаційні візити до громад-учасників, де анонсувала проект та підписала меморандуми про співпрацю із очільниками ОТГ.

«Історично склалося так, що доступ до управлінських функцій на різних рівнях влади мають переважно чоловіки середнього і старшого віку. Молодь традиційно вважається аполітичною та розглядається скоріше як категорія, що вимагає витрат та завдає проблем, – зазначає координаторка проекту Алла Скрипнік. – ГО «Молода Черкащина» вирішила спрямувати свої зусилля на те, аби виправити цю ситуацію. Ми переконані, що молодь має великий потенціал до креативу, навчання і, врешті-решт, створення позитивних змін у громадах. Досвід свідчить, що молодь стає своєрідним каталізатором змін у тих містах, де існують партисипативні практики залучення цієї категорії жителів до ухвалення рішень. Але здебільшого керівництво громад не має досвіду роботи з молоддю та її залученням до управлінських процесів.

Три об’єднані територіальні громади області – Руськополянська, Канівська та Чигиринська – вирішили приєднатися до програми розвитку партисипативних практик «Молодь громади – каталізатор змін. Наступні вісім місяців життя молоді цих громад буде насиченими та цікавими. За допомогою наших досвідчених експертів, учасники програми дослідять партисипативні методики, щоб на практиці навчитися залучати молодь до участі в розвитку громад, вивчати потреби молодих людей на етапі ухвалення рішень та планування бюджету і заходів.

Керівництво ОТГ отримає досвід і навички залучення молоді до вирішення проблем громади, а молодь відчує себе потрібною і впливовою, що похитне стереотипне уявлення про пасивну сучасну молодь.

 

 

Довідково:

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.


Повернутися назад