Головна > Черкаси та область / Економіка > Як аграріям регіону уникнути ризиків втрати врожаю?

Як аграріям регіону уникнути ризиків втрати врожаю?


18-04-2019, 18:37. Розмістив: Наталка Петренко

Як аграріям регіону уникнути ризиків втрати врожаю?Від 20% до 70% урожаю соняшника ризикують втратити аграрії регіону, перед якими сьогодні стоїть завдання забезпечити своєчасний контроль бур’янів у посівах.  Аби уникнути таких ризиків,  післясходові гербіцидні обприскування мають бути неодмінною складовою технології вирощування соняшника.

Справжнім викликом для аграріїв у останні роки є повноцінне знищення бур’янів з потужним восковим нальотом. Адже через нього гербіциди проявляють нижчу ефективність у контролі сегетальної рослинності – розповідає керівник агрономічного департаменту компанії «UKRAVIT» Олександр Мигловець. – Для вирішення цієї проблеми ми розробили препарат Генезис, РК (імазамокс, 33 г/л + імазапір, 15 г/д) із новітньою формуляцією. Він здатний швидко проникати навіть крізь найщільніший восковий наліт і контролювати надзвичайно широкий спектр бур’янів у посівах соняшника, стійкого до імідазолінонів.

Ефективність дії нової формуляції перевірялась в «Інституті здоров’я рослин». За словами керівника агробіологічної лабораторії Володимира Конограя, перед тим, як новий продукт потрапив на ринок, він пройшов понад сотню лабораторних і польових досліджень у різних ґрунтово-кліматичних зонах України

- Тестування нової формуляції розпочалося в агробіологічній лабораторії, – відзначає вчений. – У кліматичних камерах ми вирощували лободу білу, а щоб сформувати на ній щільний восковий наліт, постійно створювали стресові умови – різкі перепади температури. Після цього рослини обробляли різними формуляціями. Коли лабораторний етап був завершений, ми відібрали найефективніші варіанти і продовжили дослідження в польових умовах у різних зонах; паралельно проводилася оцінка фітотоксичності гербіциду на рослини соняшника. Результатом цих масштабних досліджень став вихід на ринок гербіциду Генезис із високими пенетраторними властивостями, завдяки яким він здатний ефективно розчиняти воскові нальоти на бур’янах. При цьому препарат проявляє надзвичайно м’яку дію на культурні рослини.

Генезис контролює широкий спектр злакових і дводольних бур’янів, в тому числі й найбільш «проблемних» – осот (види), амброзію (види), підмаренник чіпкий, вовчок соняшниковий тощо. А завдяки новітній формуляції проявляє покращену ґрунтову активність і є безпечним та рентабельним у застосуванні. Крім цього, його можна застосовувати при системі землеробства no-till та за мінімального обробітку ґрунту.

 


Повернутися назад