Головна > Черкаси та область / Суспільство > У Черкасах молодь із малих громад вчили бути відповідальними громадянами

У Черкасах молодь із малих громад вчили бути відповідальними громадянами


18-09-2019, 00:16. Розмістив: Наталка Петренко

У Черкасах молодь із малих громад вчили бути  відповідальними громадянами Багато молодих людей, які мешкають в ОТГ, часто не відчувають змін для себе після створення громад і вважають, що місцева влада не враховує їхню думку при ухваленні рішень. Програма розвитку партисипативних практик «Молодь громади – каталізатор змін» дає можливість змінити цю ситуацію і показати, що молодь в громадах має великий потенціал до креативу, навчання і, зрештою, створення позитивних змін. Варто лише залучати юнаків та дівчат до ухвалення рішень.

Але, як іноді керівництву громад не вистачає досвіду, аби залучити молодь до участі у житті міста, так і молодь не завжди розуміє, як вона може бути задіяна при ухваленні рішень владою. 

Підвищити рівень знань молоді з децентралізації та розвитку громад мала на меті ГО «Молода Черкащина». Тому за сприяння програми U-LEAD з Європою,  провела літній навчальний табір для активної молоді трьох об’єднаних громад Черкаської області - Чигиринської, Руськополянської та Канівської.   

Учасники змогли вдосконалити особистісні компетенції, які допоможуть їм стати місцевими молодіжними лідерами.

Програма табору передбачала послідовне занурення в теоретичні знання і моделювання практичних навичок управління громадами.

Що таке "держава" і як вона працює?

Як розподіляються повноваження між різними гілками влади?

Навіщо платити податки і скільки податків ми сплачуємо?

Що таке децентралізація та які переваги вона надала громадам?

Що робить громаду успішною?

Хто такий відповідальний громадянин і як можна впливати на свою громаду? 

Це базові знання, які потрібні кожному, хто бажає брати активну участь у прийнятті рішень в громаді, робити усвідомлений вибір і пропонувати реальні шляхи розв’язання місцевих проблем в ОТГ. 

Одним з елементів програми була гра «Світ громад», під час якої учасники зрозуміли, як функціонує громада, як формується її бюджет, чому важлива співпраця всередині громади. Кожен мав можливість «побути» мером і зробити внесок в розвиток ОТГ, нехай і в ігровій формі. 

Учасники не лише навчалися: співали гімн на честь Дня Незалежності, провели вечір біля вогнища, подивилися неймовірний Кінопроект "Чорний Козак", обговорили природні та історичні особливості Холодного Яру та взяли участь у вікторині "Легенди України". Ці дні, ми сподіваємося, дали учасникам літнього табору не лише корисні знання, але й чудові спогади про останні дні літа.


Повернутися назад