Головна > Технології > Піролізні котли: відмовляємось від газу

Піролізні котли: відмовляємось від газу


15-10-2019, 20:27. Розмістив: Віктор Мельник

Піролізні котли

Багато хто з власників приватних будинків мріяв про те, аби опалення було недорогим, надійним та навіть захоплюючим зайняттям.

В цьому зможе допомогти сайт, який запропонує низку рішень для приватної системи опалення на будь-який гаманець та для будь-якого будинку.

Твердопаливний піролізний котел як оптимальне рішення

З точки зору сухої теорії, система опалення на базі твердопаливного котла — це система періодичної дії. Власне, до тих пір, поки в котлі є паливо, система працює, а в помешканні тепло. Як тільки паливо закінчується, теплоносій охолоджується. Навіть у цих випадках можна використовувати досить прості рішення — теплоакумулятори. Це підготовлений резервуар, що накопичує невикористане тепло, а згодом віддає його в систему опалення. 

Будь-який твердопаливний котел відносять або до пристрою колосникового типу, класичного, або до піролізного. Класичний котел просто спалює завантажене паливо, виділяючи при цьому певне тепло. Особливість піролізного котла у тому, що процес спалювання безпосередньо палива та газу відбувається окремо, а, власне, піроліз — це процес виділення горючого газу. Тому такі котли часто називають газогенераторними.

Котли газогенераторного типу мають більший коефіцієнт корисної дії, менш прискіпливі до димаря та мають більш широкий діапазон потужності, що важливо в умовах використання українського клімату.

Твердопаливний піролізний котел

Власне, в середині піролізного котла відбуваються ті ж самі процеси, що й в класичному — горить паливо, виділяється газ, виділяється тепло. Але різниця у тому, що класичний котел фізично не може використати паливо на сто відсотків. Саме через те, що газ при горінні палива просто викидається в димар.

Більш ефективного використання палива можна досягнути при роздільному спалюванні палива та горючого газу, тому що температура горіння газу набагато більша, ніж палива безпосередньо. Отже, піролізний котел має дві камери — завантажувальну та допалювальну, в якій горить виділений газ.

Важливо розуміти, що будь-який котел має працювати на сухих дровах, тобто, їх вологість не повинна сягати більше, ніж 20%. Тільки у цьому випадку можливо досягнути ефективного горіння. Іншими словами, якщо на десять кілограмів дров вилити два літри води — це норма. П'ята частина палива буде непотрібним баластом, на випаровування якої буде потрібно витратити певну енергію. В піролізному котлі цей процес побудовано більш ефективно, через що він має покращені характеристики щодо виділення тепла та відводу зайвих продуктів горіння.


Повернутися назад