Головна > Черкаси та область / Суспільство > Проєктування будівель на Черкащині здійснюють колишні безробітні

Проєктування будівель на Черкащині здійснюють колишні безробітні


6-10-2020, 11:40. Розмістив: Сергій Корнелюк

У перший понеділок жовтня у всьому світі відзначається День архітектора. Це професійне свято проектувальників дворів, творців просторів, від знань і таланту яких залежить, наскільки гарні й зручні будуть наші квартири, офіси, медичні установи, дитячі садки та школи, торгові та розважальні центри.

архітектор, проектувальник, будівельник

З початку цього року до обласної служби зайнятості звернулося 13 громадян, які шукали роботи за цією професією. На сьогодні на обліку служби зайнятості перебуває 11 безробітних громадян, які хочуть працевлаштуватися за фахом.

Здобути освіту за напрямком «Архітектура і будівництво» в регіоні можна в Черкаському державному технологічному університеті та Уманському національному університеті садівництва.

Але насправді, освіта архітектора починається значно раніше. Адже під час вступу абітурієнти повинні пройти творчий конкурс, який включає малюнок, композицію, графіку, креслення. Справитися з таким завданням буде під силу випускникам художніх шкіл та курсів.

Також відмінну базу для подальшого навчання можна отримати в будівельних технікумах. А прокачати фаховий рівень на архітектурних курсах.

Грамотні фахівці ніколи не залишаться без роботи і будуть нарозхват. Міста розростаються, і потреба в проєктуванні будинків з кожним роком тільки зростає.

Але варто пам’ятати, що стрімка кар’єра і всесвітня популярність можуть прийти тільки до найталановитіших і амбітних людей, готових починати з нуля в будь-який момент і наполегливо йти вперед.

Залежно від спеціалізації переліку того, що робить архітектор, виокремлюються архітектори-дизайнери, ландшафтні архітектори, архітектори-проєктувальники та головні архітектори.

Заробітна плата архітектора залежить від конкретної будівельної компанії або проєктної організації і складності проєкту.

Довідково:

Навички, які потрібні архітектору:

просторове мислення та терпіння;

знання будівельних норм, правил, стандартів;

навички самостійної розробки основних конструкційних рішень, необхідної робочої документації, архітектурних креслень;

знання систем автоматизованого проєктування – AutoCad, Autodesk, Graphisoft ArchiCAD;

знання методів проєктування і проведення розрахунків;

володіння основами картографії, геодезії, екології;

розвинений естетичний та художній смак, навички в області малюнка, графіки та композиції;

математичні, аналітичні та конструкторські здібності.


Повернутися назад